SÜLBİYE YAYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI - VAKFIKEBİR’DE HATM-İ ŞERİF OKUNDU, DUÂLAR EDİLDİ - GENÇLİK MERKEZİNDEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET - İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET - ÜLKÜ OCAKLARINDAN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE VE DİN GÖREVLİLERİNE ZİYARET -
HACI ZİYA ESEN HABİBOĞLU İÇİN VAKFIKEBİR’DE ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

haci ziya habiboglu anildi3-2016

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

Video görüntüler için tıklayınız…

Hacı Ziya Esen Habiboğlu için Vakfıkebir’de anma programı düzenlendi

Vakfıkebir’in yetiştirdiği değerli din adamlarından olan ve 1996 yılında vefat eden Hacı Ziya Esen Habiboğlu’nun vefatının 20. yıldönümü dolayısıyla ilçede anma programı düzenlendi.

01.05.2016 Pazar günü saat 10.00’da Vakfıkebir Merkez Yeni Camii’nde düzenlenen ve İlçe Müftülüğü ile Hacı Ziya Habiboğlu Derneği‘nin öncülüğünde organize edilen Merhum Hacı Ziya Esen Habiboğlu’nu anma programı, Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinden gelen Habiboğlu Hoca’nın öğrencileri ve din görevlilerinin hep birlikte okudukları hatmi şerif ile başladı.

Habiboğlu Hoca’nın talebelerinden Ahmet Aydın’ın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından kısa bir açılış konuşması yapan İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal; “İnsanlar ferdi görevlerinin ötesinde toplumsal ödevlerini yerine getirdikleri ölçüde Allah’a karşı olan görevlerini yerine getirmiş sayılırlar. Hocamız bu anlamda Kur’an okuyacak, okutacak ve hayır hizmetlerinde yarışacak öğrenciler yetiştirmekle kendisine bir sadaka-i cariye oluşturmuştur. Bizler de arkadaşlarımızla O’nun adına sadaka-i cariye anlamında hizmet verecek bir dernek kurduk. Bu dernek başta hocamız ve hepimiz adına sadakayı cariye olacak hizmetleri yürütecektir. Birinci hizmeti olarak Yatılı Kız Kur’an Kursu inşaatını başlattık. Bu dernek vasıtasıyla çeşmesi olmayan yerlere çeşme, şadırvanı olmayan yerlere şadırvan, minaresi olmayan camilere minare inşa etmek, hatta camisi olmayan yerlere cami yapmak gibi toplum adına ne varsa bunların hizmetini görecek bir dernekten söz ediyorum. Bez bu derneğin bir vakfa dönüştürülmesini geçtiğimiz yıl teklif etmiştim; inşaallah ona da sıra gelecek. Biz bunu çok önemsiyoruz Bunun daha çok maksada, hedefe hizmet edeceğini düşünüyorum. Ve bununla ilgili her türlü istişare ve çalışmayı yürütürken sizleri de yanımızda görmek istiyoruz. O’nun ruhunu şad etmek için senede bir defa burada toplanarak Kur’an-ı Kerim okunmasını, usulen konuşmaların yapılmasını yeterli bulmuyorum. O’nun manevi şahsında bir araya gelme ve birlikte güzel hizmetler yapma sorumluluğumuz vardır. Bütün buradaki hocalarımız, merhum hocamızın talebeleri olarak O’nun misyonunu yürütmek için her birimizin üzerimize düşen sorumluğun idraki içerisinde olduğunuza inanıyorum. Çalışmak bizden, tevfik ve inayet Yüce Mevla’mızdandır. Hepinize teşrif ettiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Merhum Habiboğlu Hoca’nın yetiştirdiği talebelerden bir kaçının hatıralarını paylaştıkları konuşmaların ardından İlçe Müftülüğü ve Hacı Ziya Habiboğlu Derneği’nin öncülüğünde yapımı devam eden Yatılı Kız Kur’an Kursu tanıtım videosu ilgi ve heyecanla izlendi.

Ardından, Merkez Kur’an Kursu Yöneticisi ve Hacı Ziya Habiboğlu Derneği Başkanı Ali Dunay, derneğin faaliyetleri ve Kız Kur’an Kursu inşaatı ile ilgili bilgiler paylaşarak, Merhum Habiboğlu hoca adına faaliyetlerini sürdüren derneğe maddi manevi yardım ve destek talebinde bulundu.

Merhum Hacı Ziya Habiboğlu hoca efendinin oğlu Bedrettin Habiboğlu‘nun yaptığı duanın ardından topluca kılınan öğle namazı ve günün anısına hatıra fotoğrafı ile buradaki sona ererken, çıkışta misafirlere yemek ikramında bulunuldu. Kendilerine tahsis edilen otobüslerle Kız Kur’an Kursu inşaat alanına götürülerek inşaatı yerinde görmeleri sağlanan Merhum Habiboğlu’nun talebeleri ve sevenleri daha sonra hoca efendinin Kemaliye Mahallesi’ndeki mezarını ziyaret ederek kabri başında Kur’an-ı Kerim okuyup dua ettiler.

VİDEO GÖRÜNTÜLER

haci ziya habiboglu anildi2-2016

haci ziya habiboglu anildi4-2016

haci ziya habiboglu anildi5-2016

haci ziya habiboglu anildi1-2016

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

Video görüntüler

Benzer Haberler:

"Benim de Bir Hissem Bulunsun..." Diyorsanız!
"Benim de Bir Hissem Bulunsun..." Diyors...
MODERN YATILI KIZ KUR'AN KURSU EĞİTİM BİNASININ TEMELİ ATILDI
MODERN YATILI KIZ KUR'AN KURSU EĞİTİM BİNASININ TE...
VAKFIKEBİR BÖLGE YATILI KIZ KUR'AN KURSU'NDA SONA DOĞRU
VAKFIKEBİR BÖLGE YATILI KIZ KUR'AN KURSU'NDA SONA ...
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 01 Mayıs 2016, 18:53 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 436 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
SÜLBİYE YAYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

SÜLBİYE YAYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… Video görüntüler... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE HATM-İ ŞERİF OKUNDU, DUÂLAR EDİLDİ

VAKFIKEBİR’DE HATM-İ ŞERİF OKUNDU,...

Fotoğraflar İçin Tıklayınız… VAKFIKEBİR’DE HATM-İ ŞERİF OKUNDU, DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir... [Devamı]
GENÇLİK MERKEZİNDEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET

GENÇLİK MERKEZİNDEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİY...

GENÇLİK MERKEZİNDEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET Vakfıkebir Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa... [Devamı]
İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET

İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜN...

İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET Yalıköy İmam Hatip Ortaokulu’ndan... [Devamı]
ÜLKÜ OCAKLARINDAN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE VE DİN GÖREVLİLERİNE ZİYARET

ÜLKÜ OCAKLARINDAN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE VE Dİ...

Fotoğraflar İçin Tıklayınız… ÜLKÜ OCAKLARINDAN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE VE DİN GÖREVLİLERİNE... [Devamı]
SENEM GÜNDOĞDU EBEDİYETE UĞURLANDI

SENEM GÜNDOĞDU EBEDİYETE UĞURLANDI...

SENEM GÜNDOĞDU EBEDİYETE UĞURLANDI Beşikdüzü İlçesi Yeşilköy Mahallesi’nden Merhum... [Devamı]
OKULLARINI TEMSİLEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİLER

OKULLARINI TEMSİLEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNÜ ZİY...

OKULLARINI TEMSİLEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİLER ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’... [Devamı]
Popüler Haberler


SÜLBİYE YAYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

SÜLBİYE YAYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… Video görüntüler için tıklayınız… SÜLBİYE YAYLA SON... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar