VAKFIKEBİR’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 101. YILDÖNÜMÜ - BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI EMEKLİ OLUYOR - VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖYLEŞİ” - EVLADIMIZ MÜCAHİT GÜDÜ’NÜN GÖREV YERİ ŞANLIURFA - PROF. DR. SELÇUK DUMAN, BEŞİKDÜZÜ’NDE KONFERANS VERDİ -
HACI ZİYA ESEN HABİBOĞLU İÇİN VAKFIKEBİR’DE ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

haci ziya habiboglu anildi3-2016

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

Video görüntüler için tıklayınız…

Hacı Ziya Esen Habiboğlu için Vakfıkebir’de anma programı düzenlendi

Vakfıkebir’in yetiştirdiği değerli din adamlarından olan ve 1996 yılında vefat eden Hacı Ziya Esen Habiboğlu’nun vefatının 20. yıldönümü dolayısıyla ilçede anma programı düzenlendi.

01.05.2016 Pazar günü saat 10.00’da Vakfıkebir Merkez Yeni Camii’nde düzenlenen ve İlçe Müftülüğü ile Hacı Ziya Habiboğlu Derneği‘nin öncülüğünde organize edilen Merhum Hacı Ziya Esen Habiboğlu’nu anma programı, Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinden gelen Habiboğlu Hoca’nın öğrencileri ve din görevlilerinin hep birlikte okudukları hatmi şerif ile başladı.

Habiboğlu Hoca’nın talebelerinden Ahmet Aydın’ın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından kısa bir açılış konuşması yapan İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal; “İnsanlar ferdi görevlerinin ötesinde toplumsal ödevlerini yerine getirdikleri ölçüde Allah’a karşı olan görevlerini yerine getirmiş sayılırlar. Hocamız bu anlamda Kur’an okuyacak, okutacak ve hayır hizmetlerinde yarışacak öğrenciler yetiştirmekle kendisine bir sadaka-i cariye oluşturmuştur. Bizler de arkadaşlarımızla O’nun adına sadaka-i cariye anlamında hizmet verecek bir dernek kurduk. Bu dernek başta hocamız ve hepimiz adına sadakayı cariye olacak hizmetleri yürütecektir. Birinci hizmeti olarak Yatılı Kız Kur’an Kursu inşaatını başlattık. Bu dernek vasıtasıyla çeşmesi olmayan yerlere çeşme, şadırvanı olmayan yerlere şadırvan, minaresi olmayan camilere minare inşa etmek, hatta camisi olmayan yerlere cami yapmak gibi toplum adına ne varsa bunların hizmetini görecek bir dernekten söz ediyorum. Bez bu derneğin bir vakfa dönüştürülmesini geçtiğimiz yıl teklif etmiştim; inşaallah ona da sıra gelecek. Biz bunu çok önemsiyoruz Bunun daha çok maksada, hedefe hizmet edeceğini düşünüyorum. Ve bununla ilgili her türlü istişare ve çalışmayı yürütürken sizleri de yanımızda görmek istiyoruz. O’nun ruhunu şad etmek için senede bir defa burada toplanarak Kur’an-ı Kerim okunmasını, usulen konuşmaların yapılmasını yeterli bulmuyorum. O’nun manevi şahsında bir araya gelme ve birlikte güzel hizmetler yapma sorumluluğumuz vardır. Bütün buradaki hocalarımız, merhum hocamızın talebeleri olarak O’nun misyonunu yürütmek için her birimizin üzerimize düşen sorumluğun idraki içerisinde olduğunuza inanıyorum. Çalışmak bizden, tevfik ve inayet Yüce Mevla’mızdandır. Hepinize teşrif ettiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Merhum Habiboğlu Hoca’nın yetiştirdiği talebelerden bir kaçının hatıralarını paylaştıkları konuşmaların ardından İlçe Müftülüğü ve Hacı Ziya Habiboğlu Derneği’nin öncülüğünde yapımı devam eden Yatılı Kız Kur’an Kursu tanıtım videosu ilgi ve heyecanla izlendi.

Ardından, Merkez Kur’an Kursu Yöneticisi ve Hacı Ziya Habiboğlu Derneği Başkanı Ali Dunay, derneğin faaliyetleri ve Kız Kur’an Kursu inşaatı ile ilgili bilgiler paylaşarak, Merhum Habiboğlu hoca adına faaliyetlerini sürdüren derneğe maddi manevi yardım ve destek talebinde bulundu.

Merhum Hacı Ziya Habiboğlu hoca efendinin oğlu Bedrettin Habiboğlu‘nun yaptığı duanın ardından topluca kılınan öğle namazı ve günün anısına hatıra fotoğrafı ile buradaki sona ererken, çıkışta misafirlere yemek ikramında bulunuldu. Kendilerine tahsis edilen otobüslerle Kız Kur’an Kursu inşaat alanına götürülerek inşaatı yerinde görmeleri sağlanan Merhum Habiboğlu’nun talebeleri ve sevenleri daha sonra hoca efendinin Kemaliye Mahallesi’ndeki mezarını ziyaret ederek kabri başında Kur’an-ı Kerim okuyup dua ettiler.

VİDEO GÖRÜNTÜLER

haci ziya habiboglu anildi2-2016

haci ziya habiboglu anildi4-2016

haci ziya habiboglu anildi5-2016

haci ziya habiboglu anildi1-2016

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

Video görüntüler

Benzer Haberler:

Vakfıkebir’de Kutlu Doğum Konferansı
Vakfıkebir’de Kutlu Doğum Konferansı
"Benim de Bir Hissem Bulunsun..." Diyorsanız!
"Benim de Bir Hissem Bulunsun..." Diyors...
İLÇE MÜFTÜLERİ TOPLANTISI VAKFIKEBİR'DE YAPILDI
İLÇE MÜFTÜLERİ TOPLANTISI VAKFIKEBİR'DE YAPILDI
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 01 Mayıs 2016, 18:53 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 473 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 101. YILDÖNÜMÜ

VAKFIKEBİR’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KU...

14 Şubat Vakfıkebir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü kutlama töreninden... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI EMEKLİ OLUYOR

BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI EME...

BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI SERAL DOĞAN EMEKLİ OLUYOR Beşikdüzü İlçe Jandarma... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖYLEŞİ”

VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖY...

VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖYLEŞİ” Vakfıkebir İlçe Vaizi Osman Öztürk, gençlerle... [Devamı]
EVLADIMIZ MÜCAHİT GÜDÜ’NÜN GÖREV YERİ ŞANLIURFA

EVLADIMIZ MÜCAHİT GÜDÜ’NÜN GÖREV Y...

EVLADIMIZ MÜCAHİT GÜDÜ’NÜN GÖREV YERİ ŞANLIURFA… Vatanî görevini îfâ ederken,... [Devamı]
PROF. DR. SELÇUK DUMAN, BEŞİKDÜZÜ’NDE KONFERANS VERDİ

PROF. DR. SELÇUK DUMAN, BEŞİKDÜZÜ’...

PROF. DR. SELÇUK DUMAN, BEŞİKDÜZÜ’NDE KONFERANS VERDİ Beşikdüzü İlçesi’nde, Ülkü... [Devamı]
RUS ASILLI ELENA LAVROVA İSLÂM’I SEÇTİ

RUS ASILLI ELENA LAVROVA İSLÂM’I SEÇTİ...

RUS ASILLI ELENA LAVROVA İSLÂM’I SEÇTİ Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nde İhtidâ Merasimi... [Devamı]
SAFİYE GÜNAYDIN EBEDİYETE UĞURLANDI

SAFİYE GÜNAYDIN EBEDİYETE UĞURLANDI...

Video görüntüler için tıklayınız…  SAFİYE GÜNAYDIN (61) EBEDİYETE UĞURLANDI Vakfıkebir... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖYLEŞİ”

VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖY...

VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖYLEŞİ” Vakfıkebir İlçe Vaizi Osman Öztürk, gençlerle bir araya geldiği etkinlikte “Gençlik... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI EMEKLİ OLUYOR

BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI EME...

BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI SERAL DOĞAN EMEKLİ OLUYOR Beşikdüzü İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Seral Doğan,... [Devamı]
VAKFIKEBİR’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 101. YILDÖNÜMÜ

VAKFIKEBİR’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KU...

14 Şubat Vakfıkebir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü kutlama töreninden video görüntüler… Video_1 Video_2 Video_3    Devamı →[Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar