MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
HAFIZ HASAN KAAN KUR’AN KURSU’NDAN ANLAMLI ZİYARET

HAFIZ HASAN KAAN KUR’AN KURSU’NDAN ANLAMLI ZİYARET

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’ne bağlı Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu yönetici ve öğrencileri tarafından Vakfıkebir Merkez Polis Amirliğinde görev yapan Polislere taziye ziyareti gerçekleştirildi.

İstanbul’da yaşanan bombalı saldırı sonucu hayatlarını kaybeden ve yaralananlar ile birlikte Kayseri’de yapılan bombalı saldırı sonucu hayatlarını kaybedenler için Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu yönetici ve öğrencileri tarafından Vakfıkebir Merkez Polis Amirliğinde görev yapan Polislere taziye ziyareti gerçekleştirildi.

“SEVİYORSAN GÜZEL MEVLANI İNCİTME HİÇBİR CANI”

Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu Kurs Yöneticisi Seyfullah Hacıfettahoğlu ziyaret dolayısı ile yaptığı konuşmasında; “Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursumuzda 68 öğrencimiz günün en az 18 saatinde Kuran-ı Kerim okuyorlar. Her Perşembe günü de ikindi namazı sonrası öğrencilerimiz sırayla yasin-i şerif okuyor, dinimiz, devletimiz, milletimiz, devlet büyüklerimiz ve İslam alemi için dua ediyorlar. Vatan için canını feda edenler için, bütün ölmüşlerimiz için, kursumuzu yaptıranlar, destek verenler için dua ediyorlar. Biz gönül insanları yetiştirme gayreti içerisindeyiz. Dini geleneğimiz de, “Seviyorsan güzel Mevlâ’nı, incitme hiçbir cânı”  diyen Mevlânâ’nın dizelerinde hayat bulan öğretiyi tavsiye ediyoruz. Zaman zaman birlik ve dirliğimizi bozma gayreti içerisinde olan şer güçlerin ülkemiz üzerindeki oyunlarını teessürle izliyoruz. Geçen hafta kandilin bir gece öncesinde emniyet güçlerimize yönelik alçakça bir saldırı düzenlendi. Ardından Kayseri’de askerlerimize yönelik yapılan bombalı saldırı ile bir kez daha yürekler dağlandı. Üzüldük, yüreklerimiz burkuldu, uykularımız kaçtı. Emniyet güçlerimiz birliğimizin gece gündüz koruyucusu, destekçileridir. Siz buralarda nöbette olmasanız, biz kursumuzda huzur içerisinde kuran öğretemeyiz, kuran ahlakını öğretemeyiz. İslam’ı öğretemeyiz. Biz de orada sabah akşam sizler için birlik ve dirliğimiz için, masum coğrafyalarda ezilen, zulüm gören kardeşlerimiz için dua ediyoruz. Her daim bütün kalbimizle sizin yanınızdayız. Başınız sağ olsun. Rabb’im Şer güçlere fırsat vermesin. Rabb’im yardımcımız olsun. Rabbim şehitlerimize rahmet eylesin, yakınlarına sabır ihsan eylesin. Gazilerimize acil şifalar nasip etsin. Ülkemizin, emniyet güçlerimizin, bütün milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Tuncay HACIFETTAHOĞLU

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 22 Aralık 2016, 18:35 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar