DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ -
HAFIZ HASAN KAAN KUR’AN KURSU’NDAN ECDAD’A YOLCULUK GEZİSİ

Fotoğraflar için tıklayınız…

HAFIZ HASAN KAAN KUR’AN KURSU’NDAN ECDAD’A YOLCULUK GEZİSİ

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü gözetim ve denetiminde eğitim öğretim faaliyeti yürütmekte olan Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu’nda hafızlığa çalışan 39 öğrenci için, kurs yöneticisi Seyfullah Hacıfettahoğlu ve Öğretici Halil Küçük rehberliğinde, Ecdada Yolculuk gezisi düzenlendi.

Hafızlığa devam eden öğrencilere tarihe tanıklık eden mekanları gezdirerek tarih bilincini güçlendirmek; moral-motivasyon kazandırmak; bilgi ve görgülerini artırmak ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla; Kaanlar Vakfı tarafından, 11-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenen Ecdada Yolculuk gezisi, 11 Mayıs 2017 Perşembe günü Vakfıkebir’den start aldı. Tarihi mekanlara yönelik düzenlenen gezi kapsamında ilk olarak İstanbul Eyüp Sultan Camii’nde sabah namazı kılındı ve Eyüp Sultan Hazretleri’nin türbesinde dua edildi.

Kaanlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kaan’ın da iştirak ettiği, Eyüp Sultan’da yapılan kahvaltı sonrası Edirne’ye yola çıkıldı. Edirne’de bir müddet tarihi camiler ve tarihi eserler ziyaret edildi. Cuma namazı Mimar Sinan’ın “ustalık eserim” dediği Selimiye Camii’nde kılındı. Daha sonra Tekirdağ-Malkara’da Kaanlar Peynir Fabrikası ziyaret edildi. Tekirdağ’dan yola çıkan grup Çanakkale-Eceabat’a ulaştı. Profesyonel rehberler eşliğinde Eceabat, Kilitbahir, Alçıtepe, Seddülbahir, Şehitler Abidesi gibi, ecdadımızın şehadet şerbetini içtiği, kurşunların havada çarpıştığı tarihi mekanlar, savaş yerleri yakinen görüldü. Ardından Bursa’ya geçilerek Bursa Ulu Camii’nde akşam ve yatsı namazları eda edildi. Son olarak Bursa’dan yola çıkan grup 14 Mayıs Pazar günü Vakfıkebir’e döndü.

Gezi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu Yöneticisi Seyfullah Hacıfettahoğlu; “Bu tür programlar öğrencilerimizin sosyal yönlerinin gelişmesine büyük katkı sağlıyor. Aynı zamanda öğrencilerimizin milli ve manevi duygularının pekişmesinde de etkin rol oynuyor. Bu geziyi yapmamızda büyük katkısı bulunan Kaanlar Vakfı ve Kaanlar A.Ş. Yönetimine, İlçe Müftümüz Hüseyin Köksal ve Kaymakamımız Mesut Yakuta’ya, Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu Dernek Yöneticisi Hayati Er ile gezi rehberimiz Halil Küçük hocalarımıza ve emeği geçen diğer dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 17 Mayıs 2017, 22:47 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kültür Sanat, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar