MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
HAFIZ HASAN KAAN KUR’AN KURSU’NDA MEZUNLAR BULUŞMASI

HAFIZ HASAN KAAN KUR’AN KURSU’NDA MEZUNLAR BULUŞMASI

Vakfıkebir Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu’nun hafızları, buluşma gününde bir araya geldiler.

Vakfıkebir Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu, kursta hafızlığını bitiren eski öğrencilere yönelik mezunlar buluşması düzenledi. Kursta, hem lise hem de hafızlık eğitimlerini tamamlayan hafızların bir kısmı göreve başladı bir kısmı ise üniversite eğitimlerine devam ediyor.

İlçe Müftülüğü’nün gözetim ve denetiminde eğitim öğretim faaliyeti yürütmekte olan Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu tarafından gerçekleştirilen mezunlar buluşmasında, daha önce bu kursta hafızlığını bitiren öğrenciler, kursta eğitim öğretim gören arkadaşları ve hocalarıyla bir araya geldiler.

“HAFIZLIK NİMETİNİN MEYVESİNİ TATTIK”

İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal’ın, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Selim Argun’un, Trabzon programına katılmış olması dolayısıyla iştirak edemediği Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu’ndaki buluşmada, kursta halen eğitim öğretimlerine devam eden arkadaşları ve hocalarıyla sohbet etme imkanı bulan mezun hafızlar, hatıra ve anılarını paylaştılar, arkadaşlarına tavsiyelerde bulundular. Hafızlığın zor olduğunu, sabrederek hedefe ulaşmak gerektiğini ifade eden mezunlar, hafızlık nimetinin meyvesini de tattıklarını, genç yaşta çoğu arkadaşlarının görev aldığını, bir kısmının da halen üniversite eğitimlerine devam ettiklerini söylediler. Kurs sayesinde okul derslerinin takviye edildiğini, hem de hafızlıklarına devam ettiklerini, ayrıca bu kurs sayesinde genç yaşta umreye gitme imkanının da kendilerine sağlandığını sözlerine ekleyen hafızlar, yetişmelerinde emeği olan hocalarına, kurs idaresine, ilçe müftülüğüne, Kaanlar Vakfı ve Kaanlar ailesine teşekkür ettiler.

Bu yıl  ilki düzenlenen mezunlar buluşmasının her yıl düzenlenmesinin güzel olacağını da belirten mezunlar, açık havada arkadaşları ve hocalarıyla birlikte yenen yemeğin ardından kurstan ayrıldılar.

KUR’AN-I KERİM VE HAFIZLIK EĞİTİMİ ALMIŞ NESİLLER YETİŞİYOR

Kaanlar Vakfı tarafından yaptırılarak Diyanet İşleri Başkanlığına tahsis edilen ve İlçe Müftülüğü’nün gözetim ve denetiminde eğitim öğretim faaliyetine devam eden Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu’nun, 2010 yılından beri faal Kur’an kursu öğretici kadrosuyla eğitim öğretime devam ettiğini belirten Kurs Yöneticisi Seyfullah Hacıfettahoğlu, bu yıl 70 öğrenci ile hafızlık ve yüzüne eğitime devam edilen Kursta, hafızlık eğitiminin yanında Arapça eğitimi ve ayrıca öğrencilerin akademik derslerinin desteklenmesi amacıyla MEB tarafından okullarında ders veren öğretmenlerce okul derslerine takviye dersler de verildiğini ve böylece öğrencilerin Kur’an-ı Kerim ve hafızlık eğitimlerinin yanında vakit kaybetmeden okullarını devam ettirebildiklerini söyledi.

5. Sınıfa geçenlerin kayıtlarının alındığı kursta, öğrencilerin 8. sınıfı bitirene kadar hem hafızlıklarını tamamlamasını hem de imam hatip ortaokulunu iyi bir başarı ile bitirmesini amaçladıklarını ifade eden Hacıfettahoğlu, 5. Sınıfa geçen öğrencilerin kayıtlarının devam ettiğini hatırlattı.

EĞİTİM SÜRESİNCE MADDİ MANEVİ DESTEK

Geçen yıl 15 hafızın icâzet aldığı kursta bu yıl sözleşmeli imam hatip alımlarında 18 ile 21 yaş arası 10 hafızın imam hatip olarak görev aldığını belirten Hacıfettahoğlu, “Bunların 5 tanesi Trabzon ve ilçelerine yerleşti. Mezun olan öğrencilerimizin büyük bir kısmı hala üniversite eğitimine devam etmektedir. İcâzet alan öğrencilerimiz hayırsever vatandaşlar ve Kaanlar ailesi tarafından umre ile de ödüllendirilmektedir. Görev almadan üniversite eğitimlerine devam eden hafız mezunlarımıza ise ayrıca üniversite eğitimleri süresince yine Kaanlar Vakfı tarafından burs verilmektedir” dedi.

Mithat GÜDÜ / Doğru Haber61

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 03 Nisan 2018, 14:53 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy Mahallesi Merkez Camii’nde Yaptığı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar