MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
MÜFTÜ KÖKSAL, ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİRDİ

HAFIZLIĞA ÇALIŞAN ÖĞRENCİLERE MORAL-MOTİVASYON YEMEĞİ

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü tarafından, hafızlığı çalışan öğrencilere moral-motivasyon yemeği verildi.

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’ne bağlı Merkez Kur’an Kursu‘nda hafızlık yapan, hafızlığa hazırlanan ve hafızlık öncesi eğitim alan bir grup öğrenciye İlçe Müftülüğü tarafından moral, motivasyon ve teşvik amacıyla Hasbahçe Restoran’da yemek verildi. Yemeğe bizzat katılan İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, üç ay içerisinde ders kaybı yapmayan 9 öğrenciye de ayrıca birer miktar para hediyesinde bulundu. Öğrencilerin kalabalık olması ve yer darlığı nedeniyle iki grup olarak öğrencilere yemek vermeyi planladıklarını belirten İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, ikinci grup öğrencilere de Şubat ayı içerisinde aynı ortamda ikramda bulunacaklarını ifade etti.

Yemekte öğrencilerle tek tek ilgilenen, hâl ve hatırlarını soran İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, İlçe Müftülüğü’ne bağlı Merkez Kur’an Kursu bünyesinde oluşturulan hafızlık sınıfı, hafızlık öncesi eğitim sınıfı ve hafızlık temel eğitim sınıflarında, çoğunluğu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi olmak üzere Anadolu İmam Hatip Lisesinde okuyan 20 öğrenci ile birlikte toplam 70 öğrencinin bulunduğunu söyledi.

“Öğrencilerimizi hem ödüllendirmek hem de yüreklendirmek istiyoruz”

Açıldığı 2016 yılı Mayıs ayından bugüne toplam 73 öğrencinin kursa devam ettiğini, 3 örencinin 14-18 ay aralığında hafızlığını başarı ile tamamladığını, hafız olan öğrencilerden birinin ise katıldığı yarışmalarda il birincisi olduğunu ifade eden İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal; “Geleceğin annelerini, hanımefendilerini, iffeti, ahlakî değerleri, aile, ebeveyn ve içtimaî sorumluluğu öğrenen; İlçemize, çevremize ve ulaşabildiğimiz her yere Kur’an Ahlakını ve Peygamber örnekliğini öğretecek ve bizzat yaşayacak olan geleceğin hanımlarını/hoca hanımlarını yetiştirmek, geçmişte oluşturulmuş Kur’an ilimlerinin zeminini güçlendirip geliştirerek zirveye çıkarmak istiyoruz. Böylece Kur’an’ın öğretisini teşkil eden insani erdem ve faziletlerin memleketimize hayat vermesine katkı sağlamak istiyoruz. Zaman zaman gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikle öğrencilerimizi hem ödüllendirmek hem de yüreklendirmek istiyoruz” dedi.

“Hafızlık yarışmalarında 1 öğrencimiz il birincisi oldu”

Hafızlığını başarı ile tamamlayan öğrencilerden birinin katıldığı yarışmalarda il birincisi olduğunu da ifade eden İlçe Müftüsü Köksal, Din Eğitimi Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yılı Ocak ayı içerisinde (03 Ocak 2018) Akçaabat’ta düzenlenen “Trabzon İmam Hatip Liseleri Arası Kız Öğrenciler Hafızlık İl Birinciliği Yarışması”na katılan ve yarışma sonunda il birincisi olarak önemli bir başarıya imza atan Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi 10. sınıf öğrencisi Zeynep Betül Uçar’ın da ilçe müftülüğü bünyesinde açılan hafızlık sınıflarında hafızlığını tamamladığını hatırlatarak Zeynep Betül Uçar’ın, bu başarısı ile ilçe müftülüğüne, okulu Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne ve ilçeye büyük onur yaşattığını sözlerine ekledi.

Mithat GÜDÜ / Doğru Haber61

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 27 Ocak 2018, 17:19 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy Mahallesi Merkez Camii’nde Yaptığı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar