VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Hafızlık ve ezan okuma il birinciliği yarışması Tonya’da yapıldı

ihl-ezan-kuran-yarismasi-2013

Tonya Hafızlık ve Ezan okuma yarışmasına ev sahipliği yaptı

2012-2013 Eğitim Öğretim yılı Trabzon İli imam hatip liseleri arası hafızlık ve ezan okuma il birinciliği yarışması Tonya’da yapıldı.

Komisyon başkanlığını Tonya İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin’in yaptığı Trabzon İli imam hatip liseleri arası il birinciliği hafızlık yarışmasına 9, ezan okuma yarışmasına ise 12 imam hatip lisesi katıldı.

Tonya Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda 09.03.2013 Cumartesi günü saat 10.00’da icra edilen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından açılış konuşmasını Tonya İmam Hatip Lisesi Müdürü Muhammet Berberoğlu yaptı. Tonya Belediye Başkanı Ahmet Kurt ve Tonya Kaymakamı Yeliz Yıldızhan’ın yaptıkları kısa konuşmaların ardından ilk olarak hafızlık yarışması yapıldı. 9 İmam Hatip lisesinin katıldığı hafızlık yarışmasında birinciliği 792 puanla Trabzon Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Enes Kaya elde ederken, Çaykara İmam Hatip Lisesi’nden Mücahit Uzun 749 puanla ikinci, Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Murat Küçük ise 746 puanla üçüncü oldu.

Tonya İmam Hatip Lisesi’nden bir grup kız öğrencinin okudukları ilahilerin ardından ezan okuma yarışmasına geçildi.

Ezan okuma yarışmasında ise, Araklı İmam Hatip Lisesi’nden Vehit Mehmet Aygün 1041 puanla birinci olurken, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Serkan Küçükarslan ile Of Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Ahmet Öztürk 1031 eşit puan ile ikinci, Trabzon Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Şaban Can da 1029 puanla üçüncülüğü elde etti.

Daha sonra Tonya İmam Hatip Lisesi’nden kız ve erkek öğrencilerin ayrı ayrı gruplar halinde okudukları ilahilerden sonra yarışmada dereceye giren ve yarışmaya katılan tüm öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Hafızlık ve ezan okuma yarışmalarının birincilerine Tonya Kaymakamı Yeliz Yıldızhan ve eşi olan Şalpazarı Kaymakamı Zihni Yıldızhan hediyelerini verirken diğer öğrencilere de Tonya Belediye Başkanı Ahmet Kurt, Tonya Milli Eğitim Müdürü Kenan Şahin, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Zekeriya Taşan ve protokol üyeleri tarafından hediyeleri verildi.

Öğrencilerin ödüllendirilmesinin ardından Tonya Kaymakamı Yeliz Yıldızhan tarafından tüm okul müdürlerine plaket verildi.

Program toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi. Program sonrası okulun pansiyonunda tüm misafirlere yemek ikramında bulunuldu.

Programa, Tonya Kaymakamı Yeliz Yıldızhan, Belediye Başkanı Ahmet Kurt, Şalpazarı Kaymakamı Zihni Yıldızhan, Milli Eğitim Müdürü Kenan Şahin, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Zekeriya Taşan, Tonya Müftüsü Abdurrahman Şahin, Vakfıkebir İlçe Müftüsü Ahmet Tokdemir, Beşikdüzü İlçe Müftüsü Ömer Tütüncü, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerle veliler ve vatandaşlar katıldılar.

GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYINIZ!

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Mart 2013, 18:42 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar