MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
HEM OKULA GİDECEKLER HEM DE HAFIZ OLACAKLAR

seyfullah hacifettahoglu1

Kursun Tanıtım Fotoğrafları “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

HEM OKULA GİDECEKLER HEM DE HAFIZ OLACAKLAR

Yöremizin hafız yetiştiren en önemli kurumlarından birisi olan Vakfıkebir Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu Yöneticisi Seyfullah Hacıfettahoğlu, Kur’an kursu ve burada yürütülen eğitim-öğretim çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

seyfullah hacifettahogl2

2010 YILINDAN BERİ HİZMET VERİYOR

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’ne bağlı Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu‘nun 2010 yılından itibaren hizmet vermeye başladığını belirten Kurs Yöneticisi Seyfullah Hacıfettahoğlu, “Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursumuz 2010 yılında Kaanlar Vakfı tarafından yaptırılarak Vakfıkebir ilçe müftülüğümüze bağlı olarak hizmet vermeye başlamıştır. Halen kursumuzda 40 öğrencimiz hafızlık eğitimine devam ediyor. bu güne kadar kursumuzdan hafızlığını tamamlayan 27 hafızımız icazet almıştır. Hafızlarımızdan 3 tanesi hala üniversite eğitimine devam etmektedir. Yine hafızlarımızın 16 tanesi de devletimizin değişik kademelerinde görev almışlar. Ayrıca kursumuzda hafızlığını tamamlayıp üniversiteye devam eden öğrencilerimize Kaanlar Vakfı tarafından üniversite hayatı boyunca burs verilmektedir. 77 kişi kapasiteli kursumuzda 4. sınıftan 5. sınıfa geçen öğrencilerden toplam alabileceğimiz 37 kontenjanımız var ki bunun da yaklaşık 30 kişisi şuan itibariyle dolmuş durumdadır.

KOMŞU İLÇELER İÇİN SERVİSİMİZ VAR

2016 yılı itibariyle sadece 4. sınıftan 5. sınıfa geçen öğrencilerimizin kayıtlarını kabul edebiliyoruz. Öğrencilerimiz sabah kahvaltısı sonrası servislerle okullarına ulaştırılıyor. Akşam okul çıkışında ise okullarından alınarak kursumuza getiriliyorlar. İlk olarak öğretmenler eşliğinde okul derslerini yapıyorlar. Ardından da Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler dersleri alıyorlar. Yine sene içerisinde farklı zamanlarda öğrencilerimizin sosyal olarak yetişmesine yönelik spor aktiviteleri, piknikler, geziler düzenleniyor. Sosyal aktivitelerle öğrencilerimizi sosyal olarak da yetiştirmeye gayret gösteriyoruz. Amacımız ortaokulu bitirene kadar çocuklarımız hem okulunu bitirsinler, hem hafızlıklarını tamamlasınlar, hem de iyi birer insan olsunlar. Büyükliman havzamıza kaliteli, yetişmiş insanlar yetiştirelim istiyoruz. Velilerimiz Çarşıbaşı, Beşikdüzü ya da Tonya da çocuğunu okula vermek istiyorsa kursumuzdan bu ilçelerimize de servisimiz vardır. Bir Çin atasözü der ki; bir yıl sonrasını düşünüyorsan tohum ek, on yıl sonrasını düşünüyorsan ağaç dik, yüz yıl sonrasını düşünüyorsan insan yetiştir. İnsan yetiştirelim ki Büyükliman havzası beraberce kalkınsın, Trabzon’umuz kalkınsın, Türkiye’miz kalkınsın, İslam alemi özlenen mevkilere taşınsın istiyoruz.

ÇOCUKLUKLARINI YAŞAMAYI ÖĞRENİYORLAR

Köylerin boşalması, apartman hayatından site hayatına geçiş, teknolojinin evlerimizin içine kadar girişi olumlu birçok yönü yanında çocuklarımızı olumsuz olarak da etkiliyor. Çocuklarımız oturduğu internet başından saatlerce kalkamayabiliyor. Oysa kurs ortamında arkadaşlarıyla beraber paylaşmayı, beraber oyun oynamayı, yeni oyunlar keşfetmeyi, eski oyunları tekrar gün yüzüne çıkararak çocukluklarını doyasıya yaşamayı da öğreniyorlar. 4. sınıftan 5. sınıfa geçen erkek çocukları olan velilerimizin bizimle irtibata geçmesini, kursumuzu gezip görmesini istiyoruz. Buyurun gelin tanışalım, imkânlarımızdan faydalanın diye istiyoruz. Çocuğunuzu vermek istemiyor da olabilirsiniz. Buyurun gelin kursumuzu gezin, imkanlarımızdan haberdar olun, tanışalım, bir çayımızı için diyor, bütün velilerimizi beklediğimizi belirtmek istiyorum. Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursumuz Vakfıkebir- Tonya yolu üzeri 2. kilometrede Ensar Camii’nin hemen yanındadır” dedi.

seyfullah hacifettahoglu3

seyfullah hacifettahoglu4

seyfullah hacifettahoglu5

Kursun Tanıtım Fotoğrafları “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

 

Haber: Tuncay HACIFETTAHOĞLU
Fotoğraflar: Mithat GÜDÜ

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 12 Temmuz 2016, 19:39 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar