MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU: “BU ÜLKENİN TEK PATRONU MİLLETTİR”

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU: “BU ÜLKENİN TEK PATRONU MİLLETTİR”

Vakfıkebir ilçesinde binlerce kişiye hitap eden İçişleri Bakanı ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, ülkeyi bölmeyi hedefleyenlere yüklenerek, “Bu ülkede gerçek güç, tek patron millettir” dedi.

İçişleri Bakanı ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu Trabzon’daki programları çerçevesinde geldiği Vakfıkebir’de büyük bir coşkuyla karşılandı. Bakan Soylu’ya Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Adnan Günnar ile Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta ve Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız da eşlik etti.

Bakan Soylu’dan önce konuşan Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, “Bizler sizleri Ankara’da en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Şuan da özellikle 7 Haziran seçimlerinden sonra hepinizin moralini bozan terör faaliyetleri vardı. Allah’a şükür içimizden biri sizin evladınız İçişleri Bakanı oldu. “Sizin kandilinizi söndüreceğiz” demişti. İşte bu Vakfıkebirli büyük Trabzon havzasının mert insanlarının desteği ile bu oldu. Her seçim önemli. Ama bu 16 Nisan gerçekten çok önemli. Bizlerin değil, bizden sonra gelecek nesillerin çocuklarımızın, torunlarımızın bu ülkede rahat ve huzurlu yaşayabilmesi için 16 Nisan çok önemli” dedi.

SOYLU, ”DÜNYA LİDERİ’NİNSELAMINI GETİRDİM” 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı konuşmada, “Ne zaman buraya gelmiş, ne zaman sizden güç kuvvet destek istemişsek, sıcak, sabır veren, kuvvet veren anlayış ortaya koydunuz. Bizi Ankara’ya güçlü gönderin istedik. Bütün arkadaşlarımızla birlikte. Yine hep birlikte bu otobüsün üzerindeydik. Dedik ki, bizi güçlü gönderin, sizi mahcup etmeyiz. Yaklaşık 1,5 yıl olmadı. İfade etmek istiyorum ki Hükümet kurulduğu andan itibaren şehrimiz için, ülkemiz için adım adım, takatimiz yettiği kadar milletimizin ve memleketimizin hizmetindeyiz. Size 2 selam getirdim. Birinci selam bu ülkede miletin sevgilisi olan, 14 yıldır “Ben sadece Allah’ın önünde eğilirim” diyen, şehir hastanelerinden, bölünmüş yollara kadar, üniversitelere kadar, ben parayı faize değil sosyal politikaları ortaya koyarım diyen, dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’dan sizlere selam getirdim. Yine bir taraftan, havalimanları, bölünmüş yollar yapan Anadolu İnsanı Başbakanımız Binali Yıldırım’ın selamlarını getirdim” şeklinde konuştu.

”SİZ İKTİDAR OLAMAZSINIZ DEDİLER”

 İçişleri Bakanı Soylu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Burada önemli bir kararın, önemli bir dönemin arifesindeyiz. Adım adım geziyoruz. Bugün hem selamlaşmak, hem de bu kampanya için, hem de bir vesile ile yarına nasıl bakacağımızı sizle paylaşmak için buraya geldik. Bu güzel toplulukla, anlamlı toplulukla karşı karşıya kaldık. Vakfıkebir, sen her zaman doğrusunu yapıyorsun. Bugüne kadar hiç yanlış olmadı. Çok önemli yolculuğa çıkıyoruz. Önümüzde ki yıllar için çok önemli karar vereceğiz. Bu Türkiye’nin 57 yılını sizler yaşadınız. Bir gün darbe ile, bir gün bir başbakanın idamı, bir gün ekonomik kriz, bir gün terörizm, bir gün anarşizm, bir gün enflasyon, bir dolar krizi, bir gün Euro krizi ile yaşadınız. Bir gün özgürlüklerinize, hürriyetinize, bir gün inancınıza müdahale edildi. 60 darbesinden, 71, 80, 28 Şubat, 367 krizini yaşadınız. Arkamıza dönüp bakmaktan yorulduk artık. Arkamıza bir bıçak mı saplayacaklar, yeniden bu ülkenin ileri bakmasını engelleyecekler, yeniden yarın ne olacak diye içimizde endişeler anlayışından yorulduk. Bu ülkede kim adım atmak istiyorsa bu ülkenin yarınlarını heder etmeye çalıştılar. “Siz iktidar olamazsınız, kuralları biz yaptık, bu ülkeyi biz yönetiriz” diyorlardı. “İster darbe yaparız, ister bir annenin iki evladını sağcı- solcu diye bir birine düşürürüz, bu ülkede terörü yükseltiriz canınızı yakarız, Bu ülkeyi büyütür büyütür, FETÖ denilen birilerini istila etmek için yollara düşürürüz” dediler. 60’tan beri aynı numara. Bir gün geçim sıkıntısına, bir gün işsizlik, bir gün ekonomik krize sokarlar” sözlerine yer verdi.

7 HAZİRAN’DA İŞTAHI KABARANLAR KİMLERDi?

Bakan Soylu konuşmasında şu görüşlere de yer verdi: “Bir gün patronumuz Yargıtay, Danıştay, Anayasa Mahkemesi, bir gün patronumuz IMF olur, bir gün patronumuz sermaye, bir gün patronumuz medya olur. Biz bugün diyoruz ki patronumuz millettir, millet. Az buçuk zafiyet görmesinler, hemen kuyuyu kazarlar. Bizim milletimiz cesurdur. Hem de çok cesur. Bu darbeyi kıymetli Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine yola çıkarak, meydanlara çıkarak engellediler. Hani bazen kabahat buluyorlar ya bize, yoksullara niye yardım ettiniz? Biz Müslümanız ve bu dünyanın geçici bir dünya olduğuna inanıyoruz. 7 Haziran’da şu iştahı kabaranlar kimlerdi? Birileri dediler ki “Artık bizim zamanımız geldi” O birileri yüzde 10’un üzerine çıkanlar. Millet size adam gibi siyaset yapın diye oy verdi. Millet size PKK’ya mühimmat taşıyın diye oy vermedi. Özerklik ilan etmeye başladılar. “Şurası özerk olacak, burayı biz idare edeceğiz”, hadi bugün özerklik ilan ette görelim bakılım görelim. Belediyelerin her birini terör aracı haline getirdiler. Milletin vergisini topladılar. Evet terör örgütü orada millete baskı yaptı. Sadece şehirde değil, her yerde peşinizdeyiz. Nereye kaçarsanız kaçın, sonuna kadar gideceğiz. 7 Haziran’dan öyle bir sonuç çıkaranlar. Sadece onlar mı Türkiye’nin hasımları? Bu milletin iradesini ortaya koyduğu güçlü karakteri hiçbir zaman tahmin edemediler”

 

Haber: Ziya FİDAYE

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 08 Mart 2017, 23:53 tarihinde Dünya, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar