ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
İl Müftü Yardımcısı Ahmet Tokdemir Veda Etti

ahmet tokdemir veda (1)

İl Müftü Yardımcısı Ahmet Tokdemir Veda Etti

Diyanet İşleri Başkanlığında İlçe Müftüsü olarak 27 yıl görev yapan, Vakfıkebir İlçe Müftüsü iken 13 Ağustos 2013 tarihinde Trabzon İl Müftü Yardımcılığı görevine atanan Ahmet Tokdemir’in 11 Ocak 2016 tarihi itibariyle emekliye ayrılacak olması münasebetiyle; İl Müftülüğünce 08 Ocak 2016 Cuma günü Trabzon’da özel bir restauant’da veda programı düzenlendi.

ahmet tokdemir veda (2)

Veda programına; Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir, Trabzon Dini Yüksek İhtisas Müdürü Şenol Tiryaki, İl Müftü Yardımcıları Mehmet Genç ve Sıtkı Kaya, emekli ve çalışan il ve İlçe Müftüleri, Vaizler, Şube Müdürleri, Şefler, daire personeli ile çok sayıda Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin kayyım katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan veda programında ilk konuşmayı emekliye ayrılacak olan İl Müftü Yardımcısı Ahmet Tokdemir yaptı.

ahmet tokdemir emekli

Ahmet Tokdemir, “40 yıl önce memuriyet hayatına başlamış olduğum bu kutlu görevimin son günlerine yaklaşmış bulunmaktayım, önümüzdeki pazartesi günü resmi olarak emekliye ayrılıyorum. Memuriyet hayatımın 29 yıl kadar olan bölümünü Diyanet İşleri Başkanlığında Vaiz, İlçe Müftüsü ve son olarak da Mevla lütfetti Trabzon İl Müftü Yardımcısı olarak tamamladım. Bu son görevimiz “hîtamuhu misk” oldu bizim için” dedi.

Tokdemir, “Bu programı organize eden başta İl Müftümüz Keramettin Demir ve kıymetli arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. İl Müftülüğümüz de görev yapan her bir mesai arkadaşım başta olmak üzere, Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürümüze, emekli il ve ilçe müftülerimize, ilçelerden gelen müftü, vaiz, şube müdürü, Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip, müezzin ve yardımcı hizmetler sınıfındaki tüm kardeşlerime hakkım geçmiş ise ben hakkımı helal ediyorum, sizlerden de haklarınızı helal etmenizi rica ediyor, veda programına katılımlarınız için sizlere ayrı ayrı şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

ahmet tokdemir veda (8)

İl Müftüsü Keramettin Demir de programda bir konuşma yaptı. Müftü Demir, “Emekliye ayrılacak olan Müftü Yardımcımız Sayın Ahmet Tokdemir ile yollarımız üç yerde kesişti. İlki okul, ikincisi yurtdışı görevi ve üçüncüsü de buradaki görevimiz sebebiyle birlikte çalışma imkanı bulduk. Gerçekten de Ahmet hocamız 2 yılı aşkın İl Müftülüğümüzde ki görevi süresince nezaketiyle, zarafetiyle, efendiliğiyle, kibarlığıyla bizlere örnek olan bir şahsiyetti. İstişarelerimizde kendisinin fikirlerine, önerilerine değer verdik, ilminden ve tecrübesinden faydalandık, Allah kendisinden razı olsun. Ahmet bey hocamız bize hakkını helal etti ben de hakkımı helal ediyorum” şeklinde konuştu.

İl Müftüsü Keramettin Demir sözlerini, “aramızdan ayrılacak olan hocamıza bundan sonraki hayatında eşi, çocukları, torunları ve sevenleriyle birlikte mutlu, huzurlu, sağlıklı, bereketli bir hayat geçirmesini diliyor, kendisine kapımızın ve gönlümüzün her zaman açık olduğunu, istediği zaman bizi ziyaret etmesini beklediğimizi ifade ediyor, programa katılan siz değerli din gönüllüsü kardeşlerime de teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek tamamladı.

Veda programı İl Müftü Yardımcısı Ahmet Tokdemir’e çeşitli hediyelerin takdim edilmesiyle sona erdi.

ahmet tokdemir veda (3)

ahmet tokdemir veda (4)

ahmet tokdemir veda (5)

ahmet tokdemir veda (6)

ahmet tokdemir veda (7)

Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanları olarak, Değerli Hocamız İl Müftü Yardımcımız Sayın Ahmet Tokdemir’e başarılı çalışmaları, hizmetleri için şükranlarımızı arz ediyor, emeklilik hayatında kendisine sağlık, mutluluk, huzur dolu bir ömür niyaz ediyoruz. Yüce Rabbimiz kendisinden hoşnut ve razı olsun.

(M.Enes DEMİR – Mithat GÜDÜ)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 11 Ocak 2016, 00:49 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar