ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
İl Müftülüğü’nden “Kutlu Doğum Haftası” Öncesi İstişare Toplantısı

kutludogumistisare1

İl Müftülüğü’nden “Kutlu Doğum Haftası” Öncesi İstişare Toplantısı

Trabzon İl Müftülüğü 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan 2015 Yılı Kutlu Doğum Haftası’nı en iyi şekilde değerlendirmek, kamuoyunu bilgilendirmek ve çok sayıda vatandaşlara ulaşmak amacıyla, resmi kurumlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sendika temsilcileri ve basın mensupları ile ilk istişare toplantısını gerçekleştirdi.

31 Mart 2015 Salı günü özel bir restaurantta gerçekleştirilen istişare toplantısına, İl Müftüsü Keramettin Demir, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Şb. Md. V. Murat Yeter, Trabzon Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Şenol Tiryaki, KTÜ İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Fatih Topaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, TRT Trabzon Müdürlüğü, İl Müftü Yardımcıları Mehmet Genç, Ahmet Tokdemir, Ortahisar İlçe Müftüsü Adem Aygül, Ortahisar Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Aydoğdu, Kızılay Trabzon Şube Başkanı Fuat Adıgüzel, Vakıf ve Dernek Başkanları ve Üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, Diyanet-Sen, Türk Diyanet Vakıf-Sen ve Din Bir-Sen temsilcileri ile basın mensupları katıldı.

Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir’in açılış konuşması ile başlayan istişare toplantısı yaklaşık 2 saat sürdü.

Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’nin Kutlu Doğumunun 1444. Yılı münasebetiyle 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan “Kutlu Doğum Haftası” etkinliklerini hep birlikte mütalaa etmek üzere bir araya geldiklerini belirterek katılımcılara teşekkür etti.

Demir, 2015 yılı “Kutlu Doğum Haftası” ana temasının Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” olarak belirlendiğini ve 14-20 Nisan tarihleri içerisinde gerçekleştirilecek tüm etkinliklerde bu ana tema üzerinde durulacağını belirtti. İl Müftüsü Demir, “toplantıya katılanların tek tek düşünce ve önerilerini dinleyerek kendilerinden gerçekleştirilecek olan programlara katkı sunmalarını istedi.

İl Müftüsü Demir, 2015 yılı Kutlu Doğum Haftası’nın startının 13 Nisan Pazartesi günü saat 13.00’da Atatürk Alanı Meydan Parkın’da başlatılacağını ve Kutlu Doğum ana programının ise Diyanet İşleri Başka Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz’ın teşrifleri ile 15 Nisan Çarşamba günü saat 17.00’de 19 Mayıs Kapalı Spor Salonunda düzenleneceğini sözlerine ekledi.

Toplantıya katılan resmi kurum, sivil toplum kuruluşu ve sendika temsilcileri kendilerinin davet edilmesinden duydukları memnuniyetlerini belirterek İl Müftülüğüne teşekkür ettiler.  katılımcılar ayrıca Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri hakkında kendi görüş ve önerilerini sundular,  yapılacak faaliyetlere her türlü desteği vereceklerini de ifade ettiler.

kutludogumistisare2

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 02 Nisan 2015, 14:21 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Kültür Sanat, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar