VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
İl Müftüsü Çakı’dan din görevlilerine önemli açıklamalar

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nün düzenlediği din görevlileri toplantısına katılan İl Müftüsü Veysel Çakı, yaz Kur’an Kursları öncesi görevlilere önemli açıklamalarda bulundu.

BÜYÜK BOY RESİMLER İÇİN TIKLAYINIZ!

Diyanet İşleri Başkanlığı, Yaz Kur’an kurslarının başlaması nedeniyle, din görevlilerine hitaben “Canlı Yayın Yoluyla Uzaktan Eğitim Programı” düzenledi.

18 Haziran 2012 Pazartesi günü saat 14.00’de gerçekleştirilen “Canlı Yayın Yoluyla Uzaktan Eğitim Programı” nedeniyle, İlçe Müftüsü Ahmet Tokdemir, Vakfıkebir Hafız Hasan Kaan Kuran kursunda din görevlileriyle bir toplantı yaptı.

Toplantıya Katılan İl Müftüsü Veysel Çakı, önemli açıklamalarda bulundu.

Kur’an kurslarında uygulanacak usul ve esaslar ile bu hizmette görev alacak personelin bilgilendirilmesi amacıyla düzenlenen toplantı ve canlı yayın programına katılan İl Müftüsü Veysel Çakı, din görevlilerine, yaz Kur’an kursları öncesi önemli mesajlar verdi.

Beşikdüzü İlçesinde katıldığı bir cenaze dönüşünde Vakfıkebir İlçe Müftülüğü ve personelini de ziyaret eden Trabzon İl Müftüsü Veysel Çakı, din görevlilerine hitaben yaptığı konuşmasında, “Yürüttüğünüz hizmete memur zihniyetiyle bakarsanız başarılı olamazsınız. Yaptığınız görevi sadece Allah rızası için yapın. Görevinizi bir mesai dâhilinde yapılması gereken ve bittiğinde de bırakılması gereken bir iş olarak görmeyiniz. Siz Kur’an memuru değilsiniz; Kur’an-ın hadimi ve hizmetkârısınız. Namaz kıldırma memuru değilsiniz, cami bekçisi değilsiniz. Siz de, biz de hocayız. Bizim görevimiz zamanla, mesai ile sınırlı değildir. Bizim hizmetimiz ve görevimiz ölünceye kadar devam eder” dedi.

Yaz kurslarına gelecek çocuklara şefkatle davranılması gerektiğinin de altını çizen İl Müftüsü Çakı, “Siz çocuğunuza, yavrunuza nasıl davranılmasını istiyorsanız, nasıl eğitilmesini istiyorsanız bu çocuklara da öyle davranın; şefkatle ve merhametle bağrınıza basın. Heyecanınızı asla kaybetmeyin” ifadelerini kullandı.

“Bu çocuklara bir besmeleyi, bir Kelime-i Şahadeti öğretmek önemlidir; ancak onlara, iyi bir hoca imajı kazandırmanız, camiyi, mihrabı, minberi, Allah’ı ve Peygamberi sevdirmeniz çok daha önemlidir” sözleriyle konuşmasını sürdüren İl Müftüsü Veysel Çakı, “Şayet siz, camiye gelen bu çocuklara, kaba ve sert davranırsanız, onları korkutursanız; bir daha değil camiye gelmek cumaya da getiremezsiniz. O nedenle, sadece kendinizi sevdirin, camiyi sevdirin, dini sevdirin, mesleğinizi sevdirin yeter. Yarın sizlere dua ederler, daha ne istiyorsunuz” ifadelerini kullandı.

İl Müftüsü Çakı konuşmasını “Çocukları, dinden, namazdan, camiden, Kuran’dan soğutacak yanlış davranışlara tevessül etmeyeceğinize inanıyorum. Severek yaptığınız hizmetleriniz sizin ebedi sermayeniz olacaktır” sözleriyle tamamladı.

İl Müftüsü Veysel Çakı’nın katıldığı, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Canlı Yayın Yoluyla Uzaktan Eğitim Programı” ve Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Din görevlileri toplantısına İlçe Müftüsü Ahmet Tokdemir ve İlçe Vaizi Osman Öztürk başta olmak üzere, Kur’an kursu öğreticileri, imam-hatip ve müezzin kayyımlar tam kadro katıldılar.

BÜYÜK BOY RESİMLER İÇİN TIKLAYINIZ!

www.dogruhaber61.com

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 19 Haziran 2012, 14:21 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar