ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
İl Müftüsü Demir’den Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret

il muftusu gcziyaret

İl Müftüsü Keramettin Demir, Trabzon Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

İl Müftüsü Keramettin Demir, Trabzon Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek 14-20 Nisan tarihleri arasında İlimiz Merkezde düzenlenecek olan etkinlikler ile ilgili basın mensuplarını bilgilendirdi.

Trabzon İl Müftülüğünün öncülüğünde Resmi Kurumlar, Sivil Toplum Kuruluşları (Vakıf ve Dernekler) ile Sendikaların işbirliği ile oluşturulan “Kutlu Doğum Platformu”nun 14-20 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirileceği etkinlikleri halkımıza duyurmak amacıyla Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir, Gazeteciler Cemiyetinde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir’in Basın Açıklaması şöyle;

Saygıdeğer Basın Mensupları, Değerli Trabzonlular!

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılında başlatılan, Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından da desteklenerek her yıl farklı bir tema ile Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’nin anlatılmasının amaçlandığı ve doğum gününün miladi takvime göre 20 Nisan kabul edilerek kutlandığı bir etkinlik haftasıdır. Kutlu Doğum Haftası her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında Ülke genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığımızın çeyrek asır önce “Hz. Peygamber’i Anmaktan-Anlamaya” şiarıyla başlattığı Kutlu Doğum Haftası geleneği, kalplerde var olan peygamber sevgisini harekete geçirerek, bu geleneğin sadece ülkemiz sınırları içinde değil, dünyanın çeşitli yerlerinde, millet varlığımızın bulunduğu her ülkede bir bilgi ve irfan ziyafetine, bir kardeşlik şölenine, bir manevî yenilenme haftasına dönüştürmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığımız, Her yıl Kutlu Doğum Haftasında bir tema belirleyerek bu önemli konuyu kamuoyunun gündemine taşımakta ve farkındalık oluşturmaktadır. Başkanlığımız, öteden beri Kutlu Doğum Haftalarında bireysel ve sosyal hayatımız açısından önem arz eden temaları kamuoyunun gündemine taşımış, özelde toplumumuzu, genelde ise tüm insanlığı Hz. Peygamberin çağlar üstü rahmet yüklü mesajlarıyla buluşturmaya gayret etmiştir. 2015 Yılı Kutlu Doğum Haftasının teması; “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı”dır.

Trabzon İl Müftülüğü öncülüğünde, Resmi Kurumlar, Vakıf ve Dernekler, Sivil Toplum Kuruluşları ile Sendikalarımızla birlikte “Kutlu Doğum Platformu” oluşturduk. Yapılan istişareler ve toplantılar sonrasında Kutlu Doğum Haftasının etkinliklerini belirledik, bu etkinliklerimizden öne çıkan başlıca programları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1- Kutlu Doğum Haftasının startını 13 Nisan 2015 Pazartesi günü saat 13.00’da Atatürk Alanı Meydan Parkında hava durumunun müsait olması halinde gerçekleştireceğiz. Bu programda her yıl olduğu gibi Mehter Konseri, Kutlu Doğum Aşı (pilav-ayran) ikramı, gül dağıtımı vb. etkinlik gerçekleştirilecektir.

2- İl Müftülüğümüz öncülüğünde Kutlu Doğum Platformu tarafından, 15 Nisan 2015 Çarşamba günü saat 147.00’da 19 Mayıs Kapalı Spor Salonunda Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz’ın teşrifleri ile “Kutlu Doğum Özel Programı” düzenlenecektir.

3- Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığımız arasında imzalanan protokol çerçevesinde “Gençlik Kutlu Doğumda Buluşuyor” konulu bir program gerçekleştirilecektir. Bu program 16 Nisan 2015 Perşembe günü saat 14.00’da 19 Mayıs Kapalı Spor Salonunda Sanatçı Eşref Ziya Terzi’nin de katılımıyla düzenlenecektir.

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle İlimiz Merkez de resmi kurum ve kuruluş ziyaretlerinin yanı sıra, huzurevi, sevgi evleri, cezaevi ve esnaf ziyaretleri, Kur’an-ı Kerim Ziyafetleri ve Mevlidi şerif programları, konferanslar, Türk Tasavvuf Musikisi konserleri vb. etkinlikler gerçekleştireceğiz.

Sözlerime son verirken “Dünya bize, biz de birbirimize emanetiz.” Kutlu Doğum Haftasının şehrimiz, ülkemiz ve gönül coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimiz için hayırlara, güzelliklere vesile olmasını diliyor, gerçekleştirilecek tüm etkinliklere halkımızın teşriflerini bekliyor, selam, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. (Haber: Murat Enes Demir)

 

 

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Nisan 2015, 15:45 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Kültür Sanat, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar