VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
İl Müftüsü Keramettin Demir Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nü ziyaret etti

ilmuftusuziyaret1

Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nü ziyaret etti

06 Temmuz 2013 tarihinde Trabzon İl Müftülüğü görevine atanan Keramettin Demir İlçe Müftülüklerini ziyareti ve din görevlileriyle tanışma toplantıları çerçevesinde Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nü ziyaret etti ve din görevlileriyle bir araya geldi.

19.11.2013 Salı günü Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nü ziyaret eden İl Müftüsü Keramettin Demir aynı gün öğleden sonra Vakfıkebir Gençlik Merkezinde din görevlileri ve Kur’an kursu öğreticileriyle buluştu.

İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, İlçe Vaizi Osman Öztürk, daire çalışanları, din görevlileri ve Kur’an kursu öğreticilerinin katıldığı tanışma toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Maşı’nın okunmasıyla başladı. İmam Hatip Zekeriya Yüksel’in Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, İlçe Müftülüğü’nün personel sayısı ve dağılımı, faaliyet ve çalışmalarıyla ilgili İl Müftüsü Keramettin Demir’e bilgiler verdi. İlçe Müftüsü Köksal, 132 personelle hizmetlerin sürdürüldüğünü belirttiği açıklamasında 25 tane kadrolu Kur’an kursu öğreticisi bulunduğunu, bazı D grubu Kur’an kurslarında ise fahri öğreticilerin görev yaptığını söyledi. Müftü Köksal, 18 Kasım itibariyle açılacak D grubu Kur’an kursu sayısının 8, uzun dönem Kur’an kursu sayısının ise 6 olduğunu, yaklaşık 11 tane de D grubu yeni Kur’an kursunun açılacağını belirtti.

İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal’ın kısa öz geçmiş bilgilerini sunmasının ardından kürsüye davet edilen Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir, meslekte 35. yılını çalıştığını, 130 bin kişilik mensubu bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı’nda çalışıyor olmanın kendilerine ve din görevlilerine yüklediği sorumluluğun önemi üzerinde durdu. Din hizmetlerinin yürütülmesinde iki konunun çok önemli olduğuna vurgu yapan İl Müftüsü Keramettin Demir, bunlardan birincisinin ahlaki konular ikincisinin de mali (parasal) konular olduğuna dikkat çekti. Din görevlisi yerine din gönüllüsü denilmesinin çok daha anlamlı ve bir o kadar da hassasiyet ve sorumluluk gerektirdiğini ifade eden Müftü Demir, din gönüllüsü insanların her zaman ve her zeminde edep ve adap kurallarına azami derecede dikkat etmesi ve İslam’ın güzelliklerinin temsilcisi olduğunu unutmaması gerektiğini belirtti.

Camilerde toplanan yardımlar konusuna da değinen Müftü Keramettin Demir, “Toplanan yardımlar hangi amaç için toplanmışsa mutlaka oraya verilmeli; camimizin de ihtiyacı var düşüncesiyle toplanan yardımların bir kısmının dernekler ya da cami hizmetleriyle ilgilenen komisyonlar tarafından camiye bırakılması doğru değildir; bunun bir emanet ve vakıf olduğu unutulmamalıdır” dedi.

Sendikal faaliyetler konusunda ise, “sendikal faaliyetler kardeşliğimizi ve huzurumuzu zedelememeli, aramızda tefrika ve husumet meydana getirmemelidir” sözlerini kullandı.

Amir memur ilişkilerinde anlayış ve hoş görünün esas olması gerektiğine vurgu yapan İl Müftüsü Demir, “bulunduğunuz yer neresiyse, orayı hizmete vesile kılmalısınız. Gönül adamı olmalı, gönüllere hitap etmeli ve Allah’ın rızasını gözetmelisiniz. Arkanızda namaza duran insanlar, ibadetlerini size teslim ediyorlar. Kendinizi görevde sürekli yenilemeli, değerinizin farkında, liyakat ehli olmalısınız.” ifadelerini kullandı.

Müftü Keramettin Demir, “Aile yapımız çatırdıyor, gençliğimizin gidişatından memnun değiliz. İmkânsızlıklardan şikâyet etmek düne kadardı. Bir toplum ne zaman düzelir? Üstat Necip Fazıl’ın dediği gibi; suçlu kim denildiğinde benim diyebiliyorsak, kendimizi sorumlu hissedip tedbir alma, çare arama, eksik ve arızaları tedavi etme noktasında üzerimize düşeni yapma çabası içerisinde bulunuyorsak işte o zaman bu toplum arzuladığımız bir toplum olacaktır. Hepimiz sorumluyuz, hepimiz mesulüz. Meyhanede içki içen, kumarhanede kumar oynayan insandan bile sorumluyuz” şeklinde konuştu.

Programın sonunda Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, İl Müftüsü Keramettin Demir’e “Vakfıkebir Ekmeği” hediye etti.

İl Müftüsü Keramettin Demir ilçeden ayrılmadan önce İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal ile birlikte Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy’u makamında ziyaret ederek bir süre baş başa sohbet etti.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 20 Kasım 2013, 17:01 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar