MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ - ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN -
İlçe Müftülüğünden hastalara ve hasta yakınlarına moral ziyaretleri

hastane ve hasta ziyaretleri 2015

Fotoğraflar facebook sayfamıza yüklenmiştir…

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü ’nün, hastalara ve hasta yakınlarına moral ziyaretleri devam ediyor

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal’ın da zaman zaman katıldığı hastalara ve hasta yakınlarına manevi destek ve moral ziyaretleri, İlçe Müftülüğü ’nü temsilen oluşturulan ekip tarafından mutat olarak sürdürülüyor.

İmam hatip İsmail Yeşil, Ali Osman Birinci ve Mithat Güdü’den oluşan grup, cami dışı din hizmetleri kapsamında Vakfıkebir Devlet Hastanesi’ni ve hastaları ziyaret ettiler.

Hastanenin Başhekimi Uzman Dr. Ebu Bekir Esen’i odasında ziyaret eden İlçe Müftülüğü görevlileri, kendilerine refakat eden Başhekim Uzman Dr. Ebu Bekir Esen, Araştırmacı Süleyman Soylu, Başhemşire Nilgün İskender, temizlik şefi Ahmet Berber ile birlikte, hastanede yatan tüm hastaları odalarında ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular, çikolata ikram ettiler, sağlık durumlarını sordular, kendilerine Allah’tan acil şifalar, yakınlarına da kolaylık ve sabır temenni ettiler.

Duygulu anların yaşandığı hastalara manevi destek ve moral ziyaretinde, kendilerine gösterilen yakın ilgi ve samimiyetten oldukça memnun kalan hastalar, hasta yakınları ve hastane çalışanları, memnuniyetlerini ifade ederek İlçe Müftüsü ve ekibine teşekkür ettiler.

İlçe Müftülüğü ‘nü temsilen, cami dışı din hizmetleri kapsamında hastane ve hasta ziyaretlerini mutat olarak gerçekleştirdiklerini belirten din görevlileri, “Hastalarımıza moral vermek, onlara yalnız olmadıklarını göstermek, dua etmek, şifa dilemek amacıyla bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Bu vesile ile hastanemizin doktorlarını, hastalarımızı, çalışan personelimizi belli aralıklarla ziyaret ediyoruz. Hastalarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, hal hatırlarını soruyoruz; çalışan personelimize de kolaylıklar diliyoruz. Onlara dua ediyoruz, dualarını alıyoruz” sözlerine yer verdiler.

Dinimizin teşvik ettiği güzel davranışlardan birinin de hastaların ziyaret edilmesi olduğunun altını çizen İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal ise ziyaretlerle ilgili olarak: “Hasta ziyareti mü’minlerin cenneti kazanmalarına vesile olabilecek güzel bir davranıştır. Peygamberimiz (s.a.v)’in: “Bir insan, bir hastanın halini hatırını sormaya gider veya Allah için sevdiği bir kişiyi ziyaret ederse, ona bir melek şöyle seslenir: ‘Sana ne mutlu! Güzel bir yolculuk yaptın. Kendine cennette barınak hazırladın!” buyurmuş olması;  Meleklerin “Güzel bir yolculuk” diye gıpta ile söz ettiği, “cennette barınak” hazırlamakla müjdelediği hasta ziyaretleri aynı zamanda hastalarımıza manevi destek ve moral kazandırmaktadır. Hastalarımızda görmüş olduğumuz bu halsizlik ve takatsizlik hali de bize ne kadar büyük bir nimetle karşı karşıya olduğumuzu hatırlatmakta ve şükür duygularımızı tazelemektedir” dedi. (Mithat GÜDÜ)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 08 Şubat 2015, 13:42 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Sağlık, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, beraberinde ilçe vaizi Nuri Dural ile birlikte Kaymakam... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının “Hz. Peygamber ve Çocuk” olduğunu belirten... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar