VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
İskenderoğlu:“Muhalefet yatırıma sahip çıkmalı”

ak-parti-vakfikebir-iskenderoglu

AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu, Vakfıkebir’e yapılacak liman ile ilgili toplantıya muhalefetin katılmamasına tepki gösterdi:

“Muhalefet yatırıma sahip çıkmalı”

AK Parti Vakfıkebir İlçe Teşkilatının Nisan ayı olağan İlçe Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı.

Vakfıkebir gençlik Merkezi Çok amaçlı salonundaki toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu, Vakfıkebir’in tarihi kaderini değiştirecek olan bir toplantı yapıldı. Bu toplantıda muhalefeti görememek bizleri son derece üzmüştür. Sonuçta, Vakfıkebir’le alakalı olan bir yatırıma sahip çıkmalarını isterdim. EMBA tarafından Vakfıkebir’e 5 milyon ton/yıl kapasiteli bir liman yapılması düşünülüyor. Bu konuda Sayın Bakanımız Erdoğan Bayraktar’a ilçe teşkilatım ve Vakfıkebirliler adına teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Limanın yapımının gündeme gelmesiyle birlikte birçok yatırımcı ve iş adamı Vakfıkebir’de arazi arayışı içine girdiler. Böylece OSB sorununun da çözüleceğine inanıyorum.

Ayrıca 2023 yılına kadar Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nde olması gerekenlerle ilgili bir program yapılmıştı. Bizler ise 10 yıl önceden gidiyoruz ve 2013 yılının 4. ayında hastanemizin eksiklerinin hepsini tamamladık. Tarım İlçe Müdürlüğü hizmet binasının kaba inşaatı tamamlandı. Kemaliye İlköğretim Okulu’na 24 derslikli yeni bir okul binası kazandıracağız. 500 öğrenci kapasiteli yurt binamızın inşaat alanında temizleme çalışmaları sürüyor. Bundan üç- dört yıl öncesine kadar insanlarımız Vakfıkebir’de yatırım olmaz, buraya yatırım gelmez diyorlardı. Ancak çok kısa zamanda bir çok yatırımın temelini attık, birçoğunu da hizmete açtık” dedi.

Günnar: “AK Parti Cumhuriyet’in bekçisidir”

AK Parti İl Başkanı Dr. Adnan Günnar ise, “Bütün siyasi partiler birleşmiş. En küçüğünden ortancalarına varıncaya kadar hepsi beraber. MHP ve CHP aynı söylemlerle beraber bizim üzerimize geliyor. İçi boş, hamaset, gerçek dışı ifadelerle bizleri yargılamaya çalışıyorlar. Allah’a hamd olsun ki; milletimizin sağduyusu bunların söylemlerini gerisin geriye çevirmiştir. Son günlerde AK Parti’nin başarılı çalışmalarını gölgelemek adına asılsız bir T.C. söylemi ortaya attılar. Sanki AK Parti Cumhuriyet’in dışında başka bir rejimi istiyormuş gibi göstermeye çalışıyorlar. AK Parti Cumhuriyet’in bekçisi, AK Parti Cumhuriyet’e hiç kimsenin vermediği kadar önem veren Türkiye’de ki nadir partilerden bir tanesidir. AK Parti’yi böyle bir şeyle suçlamak bana göre sadece laf ola geri gele anlayışıyla ve siyasi ahlak sınırlarını aşmış çabalardır. Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmak demek, Türkiye’yi dünyanın 16 büyük ekonomisi arasına sokabilmektir. Milli gelirimizi 2500 Dolardan 10500 Dolara çıkartmaktır. IMF dışarı diye bağıranların sesine kulak verip, IMF’ye borcu bitirmek, IMF’yi dışarı attıktan sonra O’nu Türkiye’den borç ister hale sokabilmektir. Merkez Bankası’nın kasalarını doldurabilmektir. Asgari ücretli bundan 8 sene önce 220 TL alıyorken, şimdi onu 750 TL’ye çıkarabilmek, alım gücünü de aynı şekilde yükseltebilmektir. Daha nice başarılara ulaşabilmektir. Ulaşım alanında Almanya’dan hiçbir farkımız yok. Türk Hava Yolları Avrupa’nın en iyi hava yolları arasına girmiş. Sağlıkla ilgili gelişmelerimiz ise hakeza” şeklinde konuştu.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 28 Nisan 2013, 22:52 tarihinde Ekonomi, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar