VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Aday Adayları Kalay ve Çıtlak projelerini anlattılar

metin kalay imdat citlak1

AK Parti Beşikdüzü Belediye Başkan aday adayları Dr. İmdat Çıtlak ve eski siyasetçi ve işadamı Metin Kalay, İlçe Başkanı Harun Demirci’nin de hazır bulunduğu parti binasında, Kadın ve Gençlik Kolları başkan ve yönetim kuruluna, aday adaylıklarıyla ilgili kendilerini tanıtıcı ve projelerini içeren birer sunum gerçekleştirdiler.

Tanıtım toplantısına İlçe Başkanı ve İl Genel Meclisi üyesi Harun Demirci, Kadın Kolları Başkanı Fatma Aras, Gençlik Kolları Başkanı Ömür Gündoğdu ve yönetim kurulu üyeleri katıldılar. Adaylardan ilk olarak Dr. İmdat Çıtlak, kendini ve projelerini tanıtıcı bir konuşma yaptı.

Çıtlak, ilk olarak kadınlara hitap etti. Kadınların siyasete daha aktif olarak katılmaları gerektiğini, Belediye Meclisi üyelikleri için müracaatta bulunmalarını isteyerek başladığı konuşmasında, “Çünkü kadının elinin değdiği her yerde temizlik vardır, düzen vardır intizam vardır. Biz göreve gelirsek, yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalışacağım. Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa, birlik ve beraberlik içinde yapacağız. Yapılacak o kadar sorunumuz var ki, şöyle her ay birini yapayım desen süren yetmez” dedi. Başkan aday adayı Çıtlak,  “Trabzon’un batısına 5 yıl sonra doğal gaz gelecek. Projesi yapıldı, doğal gaz çalışmaları 5 yıl sonra başlayacak.  Pazar yeri konusunu da eski Mavi Kıyının bulunduğu alanda Ankara Sıhhıye pazarını örnek alarak buraya bir pazaryeri yapmayı planlıyorum. Beşikdüzü’ne Beşikdüzülüler’e yakışır bir Pazar yeri inşallah yapacağız. Kanalizasyonların derelere akarak koku yapmasını önleyici dereler üzerinde projemiz olacak. Diğer yandan sokak hayvanları için yapılacak tek şey, bu hayvanları kısırlaştırarak bir yerde toplamak. Onları belediye bütçesinden değil, lokantalarımızın yemek atıklarıyla beslemek olacak. Büyükşehir olmamız dolayısıyla Trabzon Büyükşehir Belediyesi Beşikdüzü-Of arasına otobüs seferleri koyacak. Buradan Of’a kadar Belediye otobüsüyle gitme imkânınız olacak. İnanıyorum ki, her şey çok güzel olacak” şeklinde konuştu.

İkinci olarak söz alan Ak Parti Beşikdüzü Belediye Başkan aday adayı Metin Kalay, Kadın ve Gençlik Kolları’na kendini tanıttı ve projelerini anlattı. Başkan aday adayı Kalay, özgeçmişini özetleyerek başladığı konuşmasında, ilçede 30 yıldır esnaflık yaptığını, 1983 yılında da siyasete girdiğini, aday olması ve seçilmesi halinde yapmayı planladığı projeleriyle ilgili bilgiler verdi. Kalay, “Siyasi hayatımda, ilçemin daha güzel olması, ilçemin yaşanılabilir seviyesini daha üst düzeye nasıl getiririzin gayreti içinde oldum. Hizmetlerin nerelerden geldiğini, nasıl getirileceğini, nerelere girişimlerin yapılacağını bilen bir kişiyim. İlçemde yaya kaldırımları sorunları, otopark sorunları var. Otopark için tatil günlerinde okul bahçelerini ve boş alanları değerlendireceğiz. Pazaryerimizin kötü durumda ve zor koşullarda hizmet verdiğini görüyoruz. Ben pazaryerinin sahil yolunun (eski yolun)  bir yönünün kapatılarak sahile indirilmesinden yanayım. Bu da geçici olacağı için kesin çözüm için bir arsa bulmamız gerekecek. Beşikdüzü’nün nüfusu arttı. Düğün salonları yeterli olmuyor. Eski Mavi Kıyının arkasındaki boş alanda bir kültür merkezi çok amaçlı bir düğün salonu yapılması projelerim arasındadır. Beşikdüzüspor’umuz özellikle sahamızın olmayışı nedeniyle küme düşmüştür. Tüm imkânlarımızı Beşikdüzüspor’umuza ve ilçemizin diğer kulübü Yeşilköyspor’umuza eşit olarak seferber edeceğiz. Beşikdüzüspor’a ne imkân sağlıyorsak, onlara da sağlayacağız. Beşikdüzü’ndeki çöp konteynırları yerine çöp poşeti sistemine geçilmesi ve belli saatlerde çöplerin bırakılması, belli saatlerde çöplerin toplanması çalışması içinde olacağız. Başıboş köpekler için barınaklar yapacağız ve lokantaların artıklarıyla onları besleyeceğiz. Yapılan festivaller Beşikdüzü’müzü öne çıkarma gibi bir görevi yok. Tonya’mız yağıyla, Vakfıkebir’imiz ekmeğiyle, Çarşıbaşı’mız keşanıyla öne çıkıyor. Biz de Fındık Festivali düzenleyerek fındığımızla öne çıkmak istiyoruz. Sahildeki parklarımız kahvehane konumuna geldi. Her masada oyun oynanıyor. Bunların kesinlikle önlenmesi gerekiyor. Beşikdüzü’nde bizleri tanıtan yerel basınımıza bugüne kadar hiçbir destek verilmedi. Bizler yaptığımız hizmetleri onlar sayesinde tanıtmaktayız. Sorunlarımızı onlar vasıtasıyla yukarılara iletmekteyiz. Onlara belediye olarak gerekli desteği sağlayacağız. Çürümeye terkedilmiş BESTT Otelin turizme kazandırılması için mutlak surette açılması gerekir. Beşikdüzü için çok önemli olan rahmetli Mehmet Gözaçan’ın Beşikdağı teleferik projesini hayata geçirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Fotoğraflar için tıkla…
(Resmi büyütmek için açılan sayfada üzerine tıkla)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 08 Kasım 2013, 16:57 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar