VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI - BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI -
KAMU-SEN’E, BİR TOPLU İSTİFA TEPKİSİ DE ÇARŞIBAŞI’NDAN

KAMU-SEN’E, BİR TOPLU İSTİFA TEPKİSİ DE ÇARŞIBAŞI’NDAN

“BİZİM İLKEMİZ;  ÖNCE ÜLKEMİZ”

Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’a tepkiler devam ediyor. Vakfıkebir İlçesi ile başlayan toplu istifalar zincirine Çarşıbaşı İlçesi de eklendi.

Çarşıbaşı’nda görevli Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonuna bağlı Türk Diyanet Vakıf-Sen üyeleri; Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi’ye tepkilerini ortaya koyan açıklamaların ardından toplu istifalarını sundular.

Türk Diyanet Vakıf-Sen Trabzon İl yönetim kurulu üyesi Davut Kul, İlçe temsilcileri Sultan Öztürk,  İsmail Saka, Metin Kasap ve Mustafa Kum; Türk Diyanet Vakıf-Sen’e kayıtlı üyelerle bir araya geldikleri toplantıda; Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un sosyal medya hesabı üzerinden belirttiği görüşlerine ve Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi’nin konu ile ilgili kaçamak cevaplarına yaptıkları ortak açıklama ile sert tepki göstererek sendika üyeliklerinden istifa ettiklerini açıkladılar.

Türk Diyanet Vakıf-Sen Çarşıbaşı İlçe Temsilciliği adına İl Yönetim Kurulu Üyesi Davut Kul tarafından yapılan açıklamada;

“Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, son günlerde tartışılan Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine karşın parlamenter sistemin güçlendirilerek devam ettirilmesi gerektiği ve referandumda ‘hayır’ oyu vereceği yönünde sosyal medya hesabı üzerinden bir beyanda bulundu. Bu konu bazı televizyon kanallarında da gündeme geldi. Genel Başkan tarafından gündeme gelen bu yöndeki haberlerin ardından aksine herhangi bir açıklama yapılmadı ve tekzipte bulunulmadı.

Ayrıca; Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Merkezince 19.03.2017 Pazar günü Trabzon’da, il yönetim kurulu ve ilçe temsilcileriyle yapılan bölge istişare toplantısında da konu gündemdeydi.  Biz orada da tepkimizi ortaya koyduk ve toplantıya bizzat katılan Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi’den bu konunun aydınlatılmasını aksi takdirde istifa etmek zorunda kalacağımızı ifade ettik. Türk Diyanet Vakıf-Sen’in Genel Başkanı olan Hazım Zeki Sergi bize kaçamak cevaplar verdi  ve aynen şu ifadeyi kullandı: “Davutcuğum, sen bu sendikada olmasan da bu sendika ayakta kalacaktır.”

Türk Diyanet Vakıf-Sen; Çarşıbaşı Temsilciliği olarak biz, her zaman Hakk’ın yolunda, hakikatin ve doğrunun yanında yer aldık; yanlışın ve haksızlığın daima karşısında olduk. ‘Bizim İlkemiz, Önce Ülkemiz’ diyen bir anlayışla üyelerimizin hakkını yasal yollarla savunduk, devletimize ve milletimize bağlı kalarak hareket ettik.

Referandum sürecinde ülkemizin geleceği adına kimsenin yönlendirmesine ihtiyaç duymadan, üyelerimiz kendi özgür iradeleriyle kararlarını kendileri vereceklerdir.

Kamu-Sen Genel Başkanı bir konfederasyonu temsil ettiği için; bu konuda kendisinin açıkça hayır diyeceği yönünde bir ifade beyanında bulunmasını asla doğru bulmadığımızı, bu tür söylemlerin kendisini bağladığını ifade ediyor; ne surette olursa olsun herkesin hür iradesi ile ülkesini ve geleceğini düşünerek hareket edeceğini kendilerine bir kez daha hatırlatmak için Türk Diyanet Vakıf-Sen Çarşıbaşı İlçe Temsilciliği olarak, üyelerimizle birlikte yaptığımız istişare sonucunda; artık bu aşamadan sonra bu oluşumun içinde olamayacağımız sonucuna vararak Türk Diyanet Vakıf-Sen sendikasından ayrılma yönünde kararımızı verdik.

Sendikadan ayrılmamız; ‘Bizim İlkemiz, Önce Ülkemiz’ diyerek çıktığımız bu yolda, devletimize, milletimize, bayrağımıza geleceğimize, milli irademize hiç kimsenin yön veremeyeceğinin bir göstergesidir” denildi.

Açıklamanın ardından Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonuna bağlı Türk Diyanet Vakıf-Sen Çarşıbaşı İlçe temsilcisi Sultan Öztürk,  İsmail Saka, Metin Kasap ve Mustafa Kum, İl Yönetim Kurulu Üyesi Davut Kul ve üyeler topluca istifa dilekçelerini verdiler.

Edinilen bilgilere göre; Tonya İlçesi’nde de, Türk Diyanet Vakıf-Sen’e üye çalışanlar toplu istifalarını sundular. Diğer ilçelerde ise önümüzdeki günlerde, aynı yöndeki tepkilerle istifaların gerçekleşeceği gelen bilgiler arasında.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 22 Mart 2017, 18:46 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, 15 TEMMUZ RUHUNU YORUMLADI

MÜFTÜ ŞAHAN, 15 TEMMUZ RUHUNU YORUMLADI...

VİDEO GÖRÜNTÜ HABERİN ALTINDADIR MÜFTÜ ŞAHAN, 15 TEMMUZ RUHUNU YORUMLADI ÖZEL HABER / ZİYA... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Türkiye Diyanet Vakfı’nın... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar