PUANLAR TOPLANMAYA BAŞLANDI - DİYANET’TEN, YARIYIL TATİLİNDE ÖDÜLLÜ PROGRAM - ŞENOCAK MAHALLESİNDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI - EĞİTİM SEMİNERLERİ TAMAMLANDI - İMAM HATİP LİSESİ NAMAĞLUP ŞAMPİYON -
KAMU-SEN’E, BİR TOPLU İSTİFA TEPKİSİ DE ÇARŞIBAŞI’NDAN

KAMU-SEN’E, BİR TOPLU İSTİFA TEPKİSİ DE ÇARŞIBAŞI’NDAN

“BİZİM İLKEMİZ;  ÖNCE ÜLKEMİZ”

Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’a tepkiler devam ediyor. Vakfıkebir İlçesi ile başlayan toplu istifalar zincirine Çarşıbaşı İlçesi de eklendi.

Çarşıbaşı’nda görevli Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonuna bağlı Türk Diyanet Vakıf-Sen üyeleri; Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi’ye tepkilerini ortaya koyan açıklamaların ardından toplu istifalarını sundular.

Türk Diyanet Vakıf-Sen Trabzon İl yönetim kurulu üyesi Davut Kul, İlçe temsilcileri Sultan Öztürk,  İsmail Saka, Metin Kasap ve Mustafa Kum; Türk Diyanet Vakıf-Sen’e kayıtlı üyelerle bir araya geldikleri toplantıda; Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un sosyal medya hesabı üzerinden belirttiği görüşlerine ve Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi’nin konu ile ilgili kaçamak cevaplarına yaptıkları ortak açıklama ile sert tepki göstererek sendika üyeliklerinden istifa ettiklerini açıkladılar.

Türk Diyanet Vakıf-Sen Çarşıbaşı İlçe Temsilciliği adına İl Yönetim Kurulu Üyesi Davut Kul tarafından yapılan açıklamada;

“Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, son günlerde tartışılan Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine karşın parlamenter sistemin güçlendirilerek devam ettirilmesi gerektiği ve referandumda ‘hayır’ oyu vereceği yönünde sosyal medya hesabı üzerinden bir beyanda bulundu. Bu konu bazı televizyon kanallarında da gündeme geldi. Genel Başkan tarafından gündeme gelen bu yöndeki haberlerin ardından aksine herhangi bir açıklama yapılmadı ve tekzipte bulunulmadı.

Ayrıca; Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Merkezince 19.03.2017 Pazar günü Trabzon’da, il yönetim kurulu ve ilçe temsilcileriyle yapılan bölge istişare toplantısında da konu gündemdeydi.  Biz orada da tepkimizi ortaya koyduk ve toplantıya bizzat katılan Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi’den bu konunun aydınlatılmasını aksi takdirde istifa etmek zorunda kalacağımızı ifade ettik. Türk Diyanet Vakıf-Sen’in Genel Başkanı olan Hazım Zeki Sergi bize kaçamak cevaplar verdi  ve aynen şu ifadeyi kullandı: “Davutcuğum, sen bu sendikada olmasan da bu sendika ayakta kalacaktır.”

Türk Diyanet Vakıf-Sen; Çarşıbaşı Temsilciliği olarak biz, her zaman Hakk’ın yolunda, hakikatin ve doğrunun yanında yer aldık; yanlışın ve haksızlığın daima karşısında olduk. ‘Bizim İlkemiz, Önce Ülkemiz’ diyen bir anlayışla üyelerimizin hakkını yasal yollarla savunduk, devletimize ve milletimize bağlı kalarak hareket ettik.

Referandum sürecinde ülkemizin geleceği adına kimsenin yönlendirmesine ihtiyaç duymadan, üyelerimiz kendi özgür iradeleriyle kararlarını kendileri vereceklerdir.

Kamu-Sen Genel Başkanı bir konfederasyonu temsil ettiği için; bu konuda kendisinin açıkça hayır diyeceği yönünde bir ifade beyanında bulunmasını asla doğru bulmadığımızı, bu tür söylemlerin kendisini bağladığını ifade ediyor; ne surette olursa olsun herkesin hür iradesi ile ülkesini ve geleceğini düşünerek hareket edeceğini kendilerine bir kez daha hatırlatmak için Türk Diyanet Vakıf-Sen Çarşıbaşı İlçe Temsilciliği olarak, üyelerimizle birlikte yaptığımız istişare sonucunda; artık bu aşamadan sonra bu oluşumun içinde olamayacağımız sonucuna vararak Türk Diyanet Vakıf-Sen sendikasından ayrılma yönünde kararımızı verdik.

Sendikadan ayrılmamız; ‘Bizim İlkemiz, Önce Ülkemiz’ diyerek çıktığımız bu yolda, devletimize, milletimize, bayrağımıza geleceğimize, milli irademize hiç kimsenin yön veremeyeceğinin bir göstergesidir” denildi.

Açıklamanın ardından Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonuna bağlı Türk Diyanet Vakıf-Sen Çarşıbaşı İlçe temsilcisi Sultan Öztürk,  İsmail Saka, Metin Kasap ve Mustafa Kum, İl Yönetim Kurulu Üyesi Davut Kul ve üyeler topluca istifa dilekçelerini verdiler.

Edinilen bilgilere göre; Tonya İlçesi’nde de, Türk Diyanet Vakıf-Sen’e üye çalışanlar toplu istifalarını sundular. Diğer ilçelerde ise önümüzdeki günlerde, aynı yöndeki tepkilerle istifaların gerçekleşeceği gelen bilgiler arasında.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 22 Mart 2017, 18:46 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 5.391 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
PUANLAR TOPLANMAYA BAŞLANDI

PUANLAR TOPLANMAYA BAŞLANDI...

PUANLAR TOPLANMAYA BAŞLANDI Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ödüllü programına iştirak... [Devamı]
DİYANET’TEN, YARIYIL TATİLİNDE ÖDÜLLÜ PROGRAM

DİYANET’TEN, YARIYIL TATİLİNDE ÖDÜ...

DİYANET’TEN, YARIYIL TATİLİNDE ÖDÜLLÜ PROGRAM Diyanet İşleri Başkanlığı, yarıyıl... [Devamı]
ŞENOCAK MAHALLESİNDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI

ŞENOCAK MAHALLESİNDE SABAH NAMAZI BULUŞM...

ŞENOCAK MAHALLESİNDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI Vakfıkebir Şenocak Mahallesi Merkez Camii’nde ‘Sabah... [Devamı]
EĞİTİM SEMİNERLERİ TAMAMLANDI

EĞİTİM SEMİNERLERİ TAMAMLANDI...

EĞİTİM SEMİNERLERİ TAMAMLANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü ve Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü... [Devamı]
İMAM HATİP LİSESİ NAMAĞLUP ŞAMPİYON

İMAM HATİP LİSESİ NAMAĞLUP ŞAMPİYON...

İMAM HATİP LİSESİ NAMAĞLUP ŞAMPİYON 2019-2020 Eğitim öğretim yılı okul sporları genç erkekler... [Devamı]
BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATILDI

BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATILDI...

BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATILDI Vakfıkebir Devlet Hastanesi yönetimi ve hekimleri başarılı... [Devamı]
ÖĞRENCİLERE “BİLİNÇLİ MEDYA KULLANIMI” SEMİNERİ

ÖĞRENCİLERE “BİLİNÇLİ MEDYA KULLAN...

ÖĞRENCİLERE “BİLİNÇLİ MEDYA KULLANIMI” SEMİNERİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız... [Devamı]
Popüler Haberler


EĞİTİM SEMİNERLERİ TAMAMLANDI

EĞİTİM SEMİNERLERİ TAMAMLANDI...

EĞİTİM SEMİNERLERİ TAMAMLANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü ve Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile Kur’an kursu öğreticilerine,... [Devamı]
ŞENOCAK MAHALLESİNDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI

ŞENOCAK MAHALLESİNDE SABAH NAMAZI BULUŞM...

ŞENOCAK MAHALLESİNDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI Vakfıkebir Şenocak Mahallesi Merkez Camii’nde ‘Sabah Namazı Buluşması’ gerçekleştirildi. Vakfıkebir... [Devamı]
DİYANET’TEN, YARIYIL TATİLİNDE ÖDÜLLÜ PROGRAM

DİYANET’TEN, YARIYIL TATİLİNDE ÖDÜ...

DİYANET’TEN, YARIYIL TATİLİNDE ÖDÜLLÜ PROGRAM Diyanet İşleri Başkanlığı, yarıyıl tatilinde öğrenciler için ödüllü program uygulayacak. Diyanet... [Devamı]
PUANLAR TOPLANMAYA BAŞLANDI

PUANLAR TOPLANMAYA BAŞLANDI...

PUANLAR TOPLANMAYA BAŞLANDI Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ödüllü programına iştirak eden öğrenciler puanları toplamaya başladı. “Camiyi... [Devamı]
Anket
Yazarlarımız
Yorumlar