ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
KANCA 6.MEZUNLARINI VERDİ

kanca mezunlari1

KANCA 6.MEZUNLARINI VERDİ

KTÜ Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulu 6.Dönem mezuniyet töreni Çamburnu’ndaki eğitim binasında gerçekleştirildi. Öğr. Gör. Orhan Nazım Aksu tarafından sunuculuğu yapılan programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından, MYO ve KTÜ tanıtım filmleri izlendi.

Meslek Yüksekokulunun bina ve donanımını gerçekleştiren Merhum Abdullah Kanca ailesinin şirketi adına konuşma yapan oğlu Kanca A.Ş. Genel Müdürü Alper Kanca, Kanca ailesi olarak Meslek Yüksekokuluna burs, staj konuları ile makine-techizat gibi diğer konularda destek vermeye devam ettiklerini söyledi. Alper Kanca, “Mezun olan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Proje etkinlik yarışmalarında, spor müsabakalarında ve diğer alanlarda başarı gösteren öğrencilerimizi kutluyorum. Meslek Yüksekokulunun bu seviyeye gelmesinde katkısı olan başta okul Müdürü Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı olmak üzere tüm akademik ve idari personele teşekkür ediyorum. Burada rahmetli babamın ne kadar güzel bir hayra vesile olduğunu görmenin mutluluğunu yaşıyorum.”dedi.

MYO Müdürü Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı yaptığı açılış konuşmasında; “6.Dönem mezunlarımızı vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kanca ailesi okulumuzu yaptıktan sonra da her türlü desteği vermeye devam etmektedirler. Burada bulunan başta Kanca A.Ş. Genel Müdürü Alper Kanca olmak üzere, tüm Kanca ailesine teşekkür ediyorum. Meslek Yüksekokulumuzun gelişmesi için desteklerini esirgemeyen Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Baykal hocamıza, aramızda bulunan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Necati Tüysüz hocamıza ve Üniversite yönetimimize de teşekkür ediyorum. Elektrik, Elektronik Teknolojisi, Makine, Mekatronik ve Gemi İnşaatı Programlarımızda 600’ün üzerinde öğrencimizle eğitime devam etmekteyiz. Gemi Makinaları İşletme Programı ve Kaynak Programının açılması için de çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Öğrencilerimizi bağırlarına basan Trabzon, Sürmene, Of ve Çamburnu halkına ve idarecilere teşekkür ediyorum. Meslek Yüksekokulu olarak AR-GE ve proje çalışmalarına önem vermekteyiz.  Mezuniyet törenimizin hazırlanmasında çaba sarf eden tüm personelimize ve katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Mezun olan tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Mezun öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve başarılar diliyorum. Sayın velilerimizi de bu vatana hizmet edecek gençler yetiştirdikleri için tebrik ediyorum.”dedi.

Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, “KTÜ Sürmene Abdullah Kanca MYO bölgemiz için teknik eğitim alanında çok önemli bir konumdadır. 6.Mezuniyet töreninde aranızda bulunmaktan onur duymaktayım. Bu vesile ile tüm aileleri, meslek yüksekokulu personelini ve mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Kanca ailesine de eğitime verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum ” Dedi.

KTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necati Tüysüz, Meslek Yüksekokulunun yapılmasının planlanması aşamasından bu güne kadarki süreçleri bizzat yaşadığını ifade ederek, “Merhum Abdullah Kanca’yı rahmetle anıyorum. Çok güzel bir eser bıraktılar. Kanca ailesinin değerli fertleri bu hayır hizmetini devam ettiriyorlar. Desteklerinden dolayı tümüne teşekkür ediyorum. Mezun öğrencilerimizi tebrik ediyorum, başarılar diliyorum.”dedi.

Sürmene Kaymakamı Şevket Atlı, mezuniyet töreninde bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Bir süre önce Abdullah Kanca Proje Etkinlik gününe katılmıştık. Burada öğrencilerimizin çok ciddi ve güzel projeler ürettiklerini belediye başkanımızla birlikte gördük ve gurur duyduk. Kurucu Kanca ailesine, okul yönetimine ve personeline teşekkür ediyorum. Mezun öğrencilerimizi tebrik ediyorum, bahtınız açık olsun, başarılarınızın devamını diliyorum.”dedi.

Meslek Yüksekokulunu derece ile bitiren okul birincisi Üner Can Serttaş, okul ikincisi Serhat Güneş ve okul üçüncüsü Murat Akyıldız, programlarda dereceye giren öğrenciler, Abdullah Kanca Etkinlik Gününde dereceye giren Sun-Bike, Termo Enerji ve Otomasyon Deney Seti proje danışman öğretim elemanı ve projede görev alan öğrenciler, KTÜ Spor Şöleninde final oynayan ve süper lige çıkmaya hak kazanan takım kaptanı ve teknik sorumlu öğretim elemanı ile spor etkinliklerinde dereceye giren öğrencilere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necati Tüysüz, Kaymakam Şevket Atlı, Belediye Başkanı Rahmi Üstün, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Bozkurt, MYO Müdürü Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Trabzon Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Nazmi Öztürk, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Lütfi İnal, MYO Müdür Yardımcıları, MYO Sekreteri ve Öğretim Elemanları tarafından plaket, teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler verildi. Kanca A.Ş Genel Müdürü Alper Kanca da dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.

Tören mezuniyet andının okunması, kep atma ve resim çekme töreni, ikram ve Sürmene Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Halk Oyunları ekibinin halk oyunları gösterisinin ardından sona erdi.

kanca mezunlari2

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Haziran 2015, 22:13 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar