RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ - ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ - CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA” KİTABINI İMZALADI - VAKFIKEBİR’DE, ‘PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK’ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ - VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİĞİ -
KANCA MYO 225 YENİ ÖĞRENCİ ALACAK

abdullah kanca kac ogrenci1

KANCA MYO 225 YENİ ÖĞRENCİ ALACAK

KTÜ Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Meslek Yüksekokulunun her alanda sistemli bir şekilde büyüdüğüne dikkat çekerek, “2016/2017 Eğitim-Öğretim döneminde, Mekatronik, Elektrik, Makine, Elektronik Teknolojisi, Gemi İnşaatı ve Kaynak Teknolojisi Programlarına toplam 225 yeni öğrenci alacağız. Toplam öğrenci sayımız da 800’ü aşmış olacak” dedi.

abdullah kanca kac ogrenci2

Üniversite tercih döneminin yaklaşması dolayısı ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı tarafından, Meslek Yüksekokulunu tanıtıcı bilgilendirme açıklaması yapıldı. Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı; “KTÜ Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksek Okulumuz, Kanca El Aletleri Dövme Çelik A.Ş. kurucusu Merhum Sanayici Abdullah Kanca tarafından 2008 yılında yaptırılmıştır. Trabzon ili Sürmene ilçesi Çamburnu mevkiinde deniz kenarında bulunan Meslek Yüksekokulu, en son teknolojik alet ve cihazlarla donatılmış olup, fiziki mekân ve altyapı olanakları ile birlikte ülkemizdeki Meslek Yüksekokulları arasında en üst sıralarda yer almaktadır. Fiziki olarak 8.053 m2 kapalı alan, 1.500 m2 açık alana sahip okulumuzda; 16 derslik, 4 teknoloji sınıfı, 7 laboratuar, kütüphane, konferans salonu, yemekhane, kantin/kafeterya ve 2 adet öğrenci kol odası bulunmaktadır. Meslek Yüksekokulunun bir yanında (doğusunda) KTÜ Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi, diğer yanında (batısında) ise Yeni Ay-Çamburnu Tersanesi yer almaktadır. Meslek Yüksekokulunun konumu dolayısı ile öğrenciler tersanede staj yapabilme ve pratik uygulamaları yerinde görebilme olanağına sahiptir. Okulumuza yaya mesafede bulunan Yurtkur’un öğrenci yurdu da hizmete girmiştir. Meslek Yüksek Okulumuzda Elektrik Programı, Elektronik Teknolojisi Programı, Makine Programı, Mekatronik ve Gemi İnşaatı Programlarımıza 40’ar öğrenci ve Kaynak Teknolojisi Programına 25 öğrenci olmak üzere, toplam 225 yeni öğrenci daha alacağız. Böylece 6 Programda eğitim-öğretime devam edecek öğrenci sayımız 800’ü aşmış olacak. Tercih yapacak öğrencilerin Meslek Yüksekokulumuzun artılarını dikkate alarak tercihlerini yapmalarını bekliyoruz” dedi.

Meslek Yüksekokulu olarak, teknik geziler, Kanca Proje Etkinlikleri, sertifikalı eğitimler, akademik-kültürel ve sosyal alanlarda konferanslar, seminerler, METEK toplantıları ve teknik okulların ziyaretleri gibi her yıl çok sayıda akademik-sosyal ve kültürel etkinlik gerçekleştirildiğini ifade eden KTÜ Sürmene Abdullah Kanca MYO Müdürü Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı, “Uluslar arası Düzeyde Mesleki ve Teknik Eğitimde Mükemmellik Belgesi EDEXCEL sahibi KTÜ Sürmene Abdullah Kanca MYO Müdürlüğümüz, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, YÖK ve Üniversitemiz arasında sürdürülen Mesleki Teknik Eğitimin Kalitesini Geliştirme Projesi (METEK) kapsamında, pilot okul olarak seçilmiş bulunmakta ve çalışmalarımız sürdürülmektedir” dedi.

MYO Müdürü Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı; T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından, KTÜ Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğüne Saç Kalınlık Ölçüm Yetki Belgesi verilmiş olup, Doğu Karadeniz Bölgesinde bu alanda yetki belgesi alan ilk kurum olma özelliğini taşıdıklarına vurgu yaptı.  Döner Sermaye kapsamında Meslek Yüksek Okulunda Gemi tasarım, projelendirme ve danışmanlık hizmetlerinin de sürdürülmekte olduğunu belirten Çuvalcı, Gemi sektöründe edinilen tecrübeyle gemi projeleri, mühendislik hesapları ve sac kalınlık ölçümü alanlarındaki çalışmalarının da artarak devam ettiklerini söyledi.

Kaynak Teknolojisi Programına bu yıl ilk kez 25 öğrenci alacaklarını belirten Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı, “Bu program altında her türlü ileri kaynak teknolojisi hizmetleri ile tahribatsız muayene, onaylama ve raporlama hizmetlerini vermeye başlamış bulunmaktayız. Kaynakçı personelinin sertifikalandırması hizmeti ile ilgili çalışmalarımız da devam etmektedir. Bu vesile ile okulumuzun kurucuları ve desteklerini devam ettiren Kanca Ailesine, Rektörlüğümüze, Kaymakamlığımıza ve Belediyemize destek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Benzer Haberler:

Diksiyonyener Konferansına Büyük İlgi
Diksiyonyener Konferansına Büyük İlgi
Asrın Tabuları Kanca’da Şiirle Yıkıldı
Asrın Tabuları Kanca’da Şiirle Yıkıldı
35 ÖĞRENCİ DGS İLE MÜHENDİSLİĞE ADIM ATTI
35 ÖĞRENCİ DGS İLE MÜHENDİSLİĞE ADIM ATTI
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 15 Temmuz 2016, 18:11 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 452 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ

RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ...

  RAMİS UZUN YENİDEN ADAY CHP’nin Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Ramis Uzun 31 Mart 2019... [Devamı]
ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP L...

ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce... [Devamı]
CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA” KİTABINI İMZALADI

CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA” KİTABINI İMZALADI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA”... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE, ‘PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK’ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

VAKFIKEBİR’DE, ‘PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK...

Fotoğraflar “”Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… Video_1 Kur’an-... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİĞİ

VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-...

VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİĞİ Vakfıkebir İlçe... [Devamı]
GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI, OKUDUĞU ŞİİRLE BÜYÜK ALKIŞ ALDI

GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI, OKUDUĞU Şİ...

Video görüntü için tıklayınız… GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI, OKUDUĞU ŞİİRLE BÜYÜK... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ

BEŞİKDÜZÜ’NDE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİ...

Fotoğraflar İçin Tıklayınız… Video görüntü için tıklayınız… BEŞİKDÜZÜ’NDE... [Devamı]
Popüler Haberler


RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ

RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ...

  RAMİS UZUN YENİDEN ADAY CHP’nin Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Ramis Uzun 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için,... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar