MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
KANCA MYO 225 YENİ ÖĞRENCİ ALACAK

abdullah kanca kac ogrenci1

KANCA MYO 225 YENİ ÖĞRENCİ ALACAK

KTÜ Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Meslek Yüksekokulunun her alanda sistemli bir şekilde büyüdüğüne dikkat çekerek, “2016/2017 Eğitim-Öğretim döneminde, Mekatronik, Elektrik, Makine, Elektronik Teknolojisi, Gemi İnşaatı ve Kaynak Teknolojisi Programlarına toplam 225 yeni öğrenci alacağız. Toplam öğrenci sayımız da 800’ü aşmış olacak” dedi.

abdullah kanca kac ogrenci2

Üniversite tercih döneminin yaklaşması dolayısı ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı tarafından, Meslek Yüksekokulunu tanıtıcı bilgilendirme açıklaması yapıldı. Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı; “KTÜ Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksek Okulumuz, Kanca El Aletleri Dövme Çelik A.Ş. kurucusu Merhum Sanayici Abdullah Kanca tarafından 2008 yılında yaptırılmıştır. Trabzon ili Sürmene ilçesi Çamburnu mevkiinde deniz kenarında bulunan Meslek Yüksekokulu, en son teknolojik alet ve cihazlarla donatılmış olup, fiziki mekân ve altyapı olanakları ile birlikte ülkemizdeki Meslek Yüksekokulları arasında en üst sıralarda yer almaktadır. Fiziki olarak 8.053 m2 kapalı alan, 1.500 m2 açık alana sahip okulumuzda; 16 derslik, 4 teknoloji sınıfı, 7 laboratuar, kütüphane, konferans salonu, yemekhane, kantin/kafeterya ve 2 adet öğrenci kol odası bulunmaktadır. Meslek Yüksekokulunun bir yanında (doğusunda) KTÜ Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi, diğer yanında (batısında) ise Yeni Ay-Çamburnu Tersanesi yer almaktadır. Meslek Yüksekokulunun konumu dolayısı ile öğrenciler tersanede staj yapabilme ve pratik uygulamaları yerinde görebilme olanağına sahiptir. Okulumuza yaya mesafede bulunan Yurtkur’un öğrenci yurdu da hizmete girmiştir. Meslek Yüksek Okulumuzda Elektrik Programı, Elektronik Teknolojisi Programı, Makine Programı, Mekatronik ve Gemi İnşaatı Programlarımıza 40’ar öğrenci ve Kaynak Teknolojisi Programına 25 öğrenci olmak üzere, toplam 225 yeni öğrenci daha alacağız. Böylece 6 Programda eğitim-öğretime devam edecek öğrenci sayımız 800’ü aşmış olacak. Tercih yapacak öğrencilerin Meslek Yüksekokulumuzun artılarını dikkate alarak tercihlerini yapmalarını bekliyoruz” dedi.

Meslek Yüksekokulu olarak, teknik geziler, Kanca Proje Etkinlikleri, sertifikalı eğitimler, akademik-kültürel ve sosyal alanlarda konferanslar, seminerler, METEK toplantıları ve teknik okulların ziyaretleri gibi her yıl çok sayıda akademik-sosyal ve kültürel etkinlik gerçekleştirildiğini ifade eden KTÜ Sürmene Abdullah Kanca MYO Müdürü Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı, “Uluslar arası Düzeyde Mesleki ve Teknik Eğitimde Mükemmellik Belgesi EDEXCEL sahibi KTÜ Sürmene Abdullah Kanca MYO Müdürlüğümüz, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, YÖK ve Üniversitemiz arasında sürdürülen Mesleki Teknik Eğitimin Kalitesini Geliştirme Projesi (METEK) kapsamında, pilot okul olarak seçilmiş bulunmakta ve çalışmalarımız sürdürülmektedir” dedi.

MYO Müdürü Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı; T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından, KTÜ Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğüne Saç Kalınlık Ölçüm Yetki Belgesi verilmiş olup, Doğu Karadeniz Bölgesinde bu alanda yetki belgesi alan ilk kurum olma özelliğini taşıdıklarına vurgu yaptı.  Döner Sermaye kapsamında Meslek Yüksek Okulunda Gemi tasarım, projelendirme ve danışmanlık hizmetlerinin de sürdürülmekte olduğunu belirten Çuvalcı, Gemi sektöründe edinilen tecrübeyle gemi projeleri, mühendislik hesapları ve sac kalınlık ölçümü alanlarındaki çalışmalarının da artarak devam ettiklerini söyledi.

Kaynak Teknolojisi Programına bu yıl ilk kez 25 öğrenci alacaklarını belirten Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı, “Bu program altında her türlü ileri kaynak teknolojisi hizmetleri ile tahribatsız muayene, onaylama ve raporlama hizmetlerini vermeye başlamış bulunmaktayız. Kaynakçı personelinin sertifikalandırması hizmeti ile ilgili çalışmalarımız da devam etmektedir. Bu vesile ile okulumuzun kurucuları ve desteklerini devam ettiren Kanca Ailesine, Rektörlüğümüze, Kaymakamlığımıza ve Belediyemize destek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 15 Temmuz 2016, 18:11 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy Mahallesi Merkez Camii’nde Yaptığı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar