ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
KANCA ÖĞRENCİLERİ TAYSAD ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE

taysad

Fotoğraflar “Doğru Haber61″ Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

KANCA ÖĞRENCİLERİ TAYSAD ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE

Dövme sektörünün önde gelen firmalarından Kanca A.Ş.’nin katkıları ile KTÜ Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksek Okulu öğrenci ve öğretim elemanları, 15-16 Mayıs 2015 tarihinde TAYSAD Organize Sanayi Bölgesine  teknik gezi düzenledi. Geleneksel hale gelen teknik gezimizde TOSB içerisinde bulunan ve konularında Türkiye’deki lider kuruluşlar arasında olan Honda, EKU Fren, Hasçelik, Cengiz Makine, Schneider Elektrik ve Kanca A.Ş. firmalarını ziyaret eden öğrenciler, derslerde gördükleri birçok konunun sanayideki uygulamasını ve inceliklerini öğrendiler.

Öğretim Elemanları Öğr. Gör. Umut Yaşar Uzunali ve Öğr. Gör. Onur Özkaya eşliğinde Honda firmasında bir otomobilin üretim aşamalarını öğrenen öğrenciler, ardından EKU Fren’e geçerek fren disk ve kampanalarının nasıl üretildiklerini inceleme fırsatı buldular. Hasçelik firmasında çeliklerin üretim aşamalarını, Cengiz Makine’de ise çeliklere uygulanan şekil verme işlemlerini ve bu işlemler sırasında kullanılan makineleri incelediler. Firma yetkilileriyle birebir görüşme fırsatı bulan öğrenciler çalışma koşulları ve staj imkânları hakkında bilgiler aldılar. Schneider Elektrik ve ardından Kanca A.Ş. üretim tesislerini gezen Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksek Okulu öğrencileri “Merhum Abdullah Kanca ile, desteklerini devam ettiren Kanca A.Ş, Genel Müdürü Alper Kanca’ya, Kanca Ailesine, yönetim kurulu üyelerine ve teknik gezimizde bizlerle ilgilenen Kanca A.Ş.’nin tüm yönetici ve çalışanlara teşekkür ediyoruz. Okul  yönetimine sanayi ile yakın ilişkilerden ve sağladıkları imkânlardan dolayı da müteşekkiriz” dediler.

Kanca A.Ş. Genel Müdürü Alper Kanca öğrencilerin  ziyareti sırasında  yaptığı açıklamada, Kanca A.Ş. nin kurucusu rahmetli Abdullah Kanca tarafından 2008 yılında memleketlerinde   yaptırılan eğitim yuvasında okuyan başarılı öğrencileri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burs verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini söyledi. Alper Kanca, Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulunda okuyan öğrencilerin stajlarını Kanca A.Ş.’de bitirmeleri için destek sözü verdi. Meslek Yüksek Okulundan mezun olan öğrencilere Kanca A.Ş. veya TAYSAD Organize Sanayi Bölgesindeki diğer fabrikalarda bölümlerine uygun alanlarda referans olarak iş bulmak için yardımcı olmaya devam edeceklerini söyledi. Alper Kanca; “Türkiye’nin sanayisinin gelişmesi, ihracatımızın artması, sattığımız ürünlerin niteliklerinin çoğalmasıyla birlikte, nitelikli elaman ihtiyacı da artmaktadır. Meslek Yüksekokulumuza sanayinin beklentisi olan nitelikli eleman yetiştirmesi konusunda her türlü desteği vermeye devam etmekteyiz. Meslek Yüksekokulumuzun her alanda daha iyi hale gelmesi için gayret sarf eden başta Okul Müdürü Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı hocamız olmak üzere, tüm öğretim elemanlarına ve idari personele teşekkür ediyor,  öğrencilerimize de başarılar diliyorum.”dedi.

Ziyaret öncesinde Kanca A.Ş. Kalite Müdürü Zeki Yazıcı tarafından öğrencilere kalite ve işletme hakkında genel bilgiler verildi. Kanca A.Ş. İş Sağlığı ve Güvenlik Uzmanı Ümit Güneş tarafından önce iş sağlığı ve güvenliği konulu bilgilendirme yapıldı. Satış sorumlusu Aydın Gönül, teknik gezi boyunca Öğretim Elemanlarına ve öğrencilere eşlik etti.

Kanca A.Ş. 2013 yılında Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Çuvalcı ile birlikte 15  Öğretim Elemanını ağırlayarak, onlara Otomotiv Yan Sanayinin en kıymetli fabrikalarında gözlem yapma  imkânı sağlamıştı.  Geçen yıl ise  Okulun başarılı 30 öğrencisi, MYO Sekreteri Ali Rıza Köroğlu ve Öğr. Gör. Ali Kangal, Otomotiv Yan Sanayinin Merkezi  TOSB’da 6 önemli üretim tesisini ziyaret etmişti. Öğrenciler tarafından ziyaret edilen Kanca A.Ş., 1960’lı yıllarda 20 kişilik kadro ile aile şirketi olarak el aletleri üretimine başlamış; bugün otomotiv sektörüne yönelik dövme parça üretimi, savunma sanayi ve inşaat sektörü gibi çok geniş bir yelpazede; parça, kalıp, tasarım ve metal şekillendirme üretimi ile alanında çok önemli kurum haline gelmiştir.

Ziyaretlerde öğrencilere öncelikle iş güvenliği, işçi sağlığı ve güvenliği konularında bilgiler verildi. Fabrikaları tanıtıcı sunumların ardından, program dâhilindeki fabrikalar ve üretim-çalışma alanları ziyaret edildi. İki gün süren teknik gezi öğrencilerimizin fabrikalarda fabrika çalışanı ve yöneticilerle toplu fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 22 Mayıs 2015, 21:54 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Teknoloji, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar