VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
KAYMAKAM AKTAŞ: “AZİMLİ, KARARLI VE SABIRLI OLMALIYIZ”

KAYMAKAM AKTAŞ, ÖĞRETMEN VE İDARECİLERLE TOPLANTI YAPTI

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYINIZ!

Beşikdüzü İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi”nde öğretmen ve idarecilerle toplantı yapan Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş, burada yaptığı konuşmasında, “Başarı için azimli, kararlı ve sabırlı olmalıyız” vurgusunda bulundu.

”Eğitimde İyileştirme Çalışmaları“ adını verdiği toplantılarda sona yaklaşıldığını ifade eden Kaymakam Aktaş: ”Bu toplantıları Beşikdüzü’nde eğitime ivme kazandırmak amacıyla yapıyoruz. Toplantıda bütün öğretmenleri, eğitimin iyileştirilmesi için yapılması gerekenlere katkıda bulunmak üzere dinleyeceğim. Konuşmanın, fikir üretmenin sınırı yok” diyerek sözü Milli Eğitim Müdür V.Fadime Cüre’ye verdi. Fadime Cüre: ”Beşikdüzü İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi benim için farklı bir yere sahiptir. Okulun 2011-2012 eğitim öğretim yılı için istatistikî bilgilerine baktığımızda başarının iyi olduğunu görüyoruz,  bu başarının daha da artacağına inanıyorum“ dedi.

“BAŞARI EKİP İŞİDİR”

Kaymakam Alaattin Aktaş: “Başarı, ekip işidir. Beşikdüzü İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi ‘nin marka bir okul olduğunu biliyoruz. Ancak başarımızı daha da yükseltmeliyiz. Sayısal sonuçları doğru okumalıyız. Beşikdüzü’nde başarılı öğrencilerin dışarıdaki okulları tercih ettiklerini biliyoruz. Bunların bizim okullarımıza neden gelmediğini de araştırmalıyız. Biz bu toplantıların sonunda zümre ve branş öğretmenleri ile de bir araya geleceğiz. Daha sonra velilerimize açılacağız, onları dinleyeceğiz. Başarı bir ekip işidir. Öğretmeni, veliyi, idareciyi bir araya getirip bir ekip kurarsak başarıyı yakalarız. Yaptığımız bütün çalışmaları kitap halinde özetleyeceğiz. Toplantıları video sistemi ile kayıt altına alarak buradan da yazılı ortama aktarıyoruz. Bu şekilde yaptığımız çalışmalar arşivleniyor” dedi.

“ÖĞRENCİLERE MODEL OLUN“

Kaymakam Aktaş, “Öğretmen, mesleğe ilk başladığı gün ile bugünü arasında artı ve eksileri değerlendirmelidir. Nasıl öğrenciler yetiştirdim? Onlar ülkelerine ne kadar faydalı olabildiler? Öğretmen, kendini de yenilemelidir. Teknolojik gelişimlerin gerisinde kalmamalıdır. Dünya hızla değişiyor. Değişime ayak uydurmamız lazım. Öğretmen, içindeki çocuğu büyütmemeli içindeki çocuk hep genç kalmalıdır.” dedi.

Öğretmenlerden Osman Balta, Salih Başsoy, Özgür Yeşilaraz ve Orhan Sevencan da söz alarak İyileştirme çalışmalarına katkıda bulunmak amacıyla görüşlerini açıkladılar.

OKUL MÜDÜRÜ HAYDAR ÇOBAN: “TÜRKİYEYİ YÖNETMEK İDDİASINDAYIZ”

Toplantının sonunda söz alan Okul Müdürü Haydar Çoban: ”Okulumuzdaki başarının artırılmasında geçen yıl uyguladığımız “YGS-LYS Eylem Planının” yanında bu yıl da “ETÜT“ projesi geliştirdik. Bu amaçla dershanelerle işbirliği içinde Cuma günü akşamları okulumuz öğrencilerinin devam ettikleri dershanelerin öğretmenlerini okula getirerek etütleri okulda yaptırıyoruz. Öğrenciler zaman kaybetmiyor. Sosyal kültürel çalışmalarımız devam ediyor. Yurt dışı projelerimiz var. TKY çalışmalarında geçtiğimiz yıl birincilik aldık. Son yapılan deneme sınavlarında kendi kategorimizdeki 300 okul arasında 18. Sırada yer aldık. Hedefimiz ilk 10 arasına girmek. Bizi geçen okulların taban puanlarının 470“lerde olduğunu gördük. Okulumuz devletin bütün imkânlarını kullanıyor. İyi bir kadromuz var. Başarılı olmak için her şeye sahibiz. Çalışmalarımıza katkıda bulunan başta Kaymakamımıza ve Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum” dedi.

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYINIZ!

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 27 Aralık 2012, 20:50 tarihinde Eğitim, Genel, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar