VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Kaymakam Aktaş, sanayicilerin sorunlarını dinledi ve çözüm önerileri sundu

DAHA FAZLA RESİM VE VİDEO GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYINIZ!

Kaymakam Aktaş, sanayicilerin sorunlarını dinledi ve çözüm önerileri sundu

Beşikdüzü Organize Sanayi Bölgesi’ndeki sanayici ve iş adamlarıyla yemekli toplantıda bir araya gelen Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş sanayicilerin yaşadığı sorunları dinledi ve çözüm önerileri sundu.

BEŞİKDÜZÜ OSB’DE HEDEF BÜYÜMEK

Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş, Beşikdüzü Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren fabrikaların sahipleriyle yemekli bir toplantıda bir araya geldi. Belediye Başkanı Ramis Uzun ve Ak Parti İlçe Başkanı ve İl Genel Meclisi üyesi Harun Demirci’nin da katıldığı toplantıda sanayicilerin sorunları masaya yatırıldı ve çözüm önerileri arandı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, Beşikdüzü Organize Sanayi Bölgesi’nin ilçe ve bölge kalkınması açısından son derece önemli olduğuna dikkat çekerek, “Biz bir an önce OSB’nin gelişimini tamamlayıp, tam kapasite ile faaliyete başlamasını sabırsızlıkla bekliyoruz ve Önümüzdeki günlerde Ankara’da düzenlenecek olan Trabzon Günleri’nde de Organize Sanayi Bölgemizdeki faaliyetleri en iyi şekilde tanıtmak amacındayız.” dedi.

HİBEDEN YARARLANIN

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Bölge Müdürü Muzaffer Yıldız ise yaptığı açıklamada, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansının imalat sanayine yönelik olarak hibe fonu çıkardığını ifade ederek, “Burada 400 milyonluk bir yatırımı karşılıyorlar ve yüzde elliye varan bir hibe uygulanıyor. Bu hibeden yararlanmak için imalat yapıyor olmak ve faal durumda olmak şartı aranıyor. Bu kapsamda pazarlamanın geliştirilmesi, kapasite artırımı ve dış ticarete yönelmeyle alakalı projeler sunulabiliyor. Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansının 10 trilyona yakın bir parası var ve bunu 6 ile dağıtacak. Bu kapsamda, özellikle organize sanayi bölgelerindeki firmaların müracaat ederek bu hibeden yararlanmalarını tavsiye ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

OSB YOLUNA KANAL ŞART

İşadamlarının önemle üzerinde durduğu diğer bir konuda asfaltlanan OSB yolunda kanal olmaması. Yamaçlardan gelen sel sularının asfaltın altına girerek bozulmasına neden olduğunu belirten firma sahipleri kanal açılmadan asfalt dökülen yola bir an önce kanal yapılmasını istediler.

HEDEF OSB’Yİ BÜYÜTMEK

Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş, “Birlikte gerçekleştirmiş olduğumuz bu paylaşma, karşılıklı danışma ve fikir alışverişinden son derece memnun oldum. Organize sanayi bölgemizi yüzde yüz doluluk oranına ulaştırmak, kapasite artışını gerektiğinde gerçekleştirmek ve yatırımcılarımızın isteklerini paylaşalım istedik ve yemekli bir toplantıda bir araya gelmeyi düşündük.” dedi. Aktaş ayrıca, organize sanayi bölgesini büyütmek için ikinci bir etap daha başlatabileceklerine de dikkat çekerek, “Büyük Trabzonumuza daha fazla yatırım yapmak, daha fazla yatırımcıyı çekmek ve daha çok istihdam kapılarını aralayabilmek adına kapasiteyi artırmak istiyoruz. Kaynak bulabilirsek OSB’nin çevre düzenlemesini yapacağız.” şeklinde konuştu.

Organize Sanayi Bölge Müdürü Kudret Aslan’dan edinilen bilgilere göre toplam 26 fabrika kapasiteli Beşikdüzü OSB’de şu an 14 fabrika faal durumda ve 300 işçi çalışıyor. Diğer 12 fabrikanın daha faaliyete başlaması durumunda yaklaşık bin işçi çalışacak.

Beşikdüzü Mavi Kıyı Tesislerinde düzenlenen yemeğe Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş, Belediye Başkanı Ramis Uzun, Ak Parti İlçe Başkanı ve İl Genel Meclisi üyesi Harun Demirci, Esnaf Odası Başkanı Yüksel Dilli, Ziraat Odası Başkanı İlyas Al, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Kudret Arslan ve yönetim kurulu üyeleri ile basın mensupları katıldı.

DAHA FAZLA RESİM VE VİDEO GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYINIZ!

Haber- Foto: Muhammet TAŞ
Video: Mithat GÜDÜ

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 04 Ocak 2013, 17:31 tarihinde Ekonomi, Genel, Resim Galerisi, Video Galerisi, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar