VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Kaymakam Aktaş ve Başkan Dilli, basın mensuplarını unutmadı

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYINIZ!

Kaymakam Aktaş ve Başkan Dilli 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basın mensuplarını unutmadı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Büyükliman yöresinde görev yapan basın mensupları, Beşikdüzü Yeşilköy Belde Belediye Başkanı Zülkif Dilli ve Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş tarafından düzenlenen yemekte bir araya geldiler.

Dillioğlu tesislerinde düzenlenen yemeğe Kaymakam Alaattin Aktaş, Garnizon Komutanı Ali Özsağlam, Emniyet Müdürü Fevzi Taş, Yeşilköy Belde Belediye Başkanı Zülkif Dilli, Oğuz Belde Belediye Başkanı Şakir Yenigün, İlçe Müftüsü Ömer Tütüncü, Ak Parti İlçe Başkanı ve İl genel meclis üyesi Harun Demirci, Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Bülent Alp ve basın mensupları katıldılar.

Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş, basın mensuplarına hitaben, “Değerli arkadaşlar bu gün malumlarınız olduğu üzere sizin gününüz. Ayrıca 10 Ocak idareciler günü de olması hasebiyle bizimde günümüz. Sizinde bizimde günümüz kutlu olsun!” sözleriyle başladığı konuşmasında, “Büyükliman havzasında bulunan beş ilçeyiz ama aslında beşimizde biriz. Siz gazeteci arkadaşlarımız aslında,  hizmet etmenin bir yolu da gazetecilik olduğu için bu işi yapıyorsunuz. Bizim kamu görevinden, emniyetin, jandarmanın yaptığı kamu görevinden, yerel gazetenin yaptığı görevi ayırmak mümkün değil. Adeta bir kamu görevlisi sorumluluğu var. Edebi var, terbiyesi var, ciddiyeti ve resmiyeti var. Sizin zaman zaman bize destek olmanızdan, faaliyetlerimizi duyurmanızdan, sadece Beşikdüzü’nü de kastetmiyorum. Genel anlamda Büyük Liman’ın ortak işlerini takip edip duyurmanız noktasında, siteler üzerinden sizleri de bizleri de ulusal ölçekte takip edenler var. Yurtiçi ve yurtdışında yaşayan hemşerilerimize, bölgemizde olup bitenleri ulaştırma noktasında sorumluluklarımız var. Bu yönleriyle sizin bize hizmet ettiğinizi ve gerçekten de bu hizmetin etki alanının bizim gördüğümüz kadar değil; tahmin edilemeyecek kadar geniş bir alana, aslında bütün dünyaya yayıldığını söylemek isterim. Bugün sizlerle özel bir sohbet edelim istedik. Biz bir aileyiz. Arkadaş olmayı, aile olmayı, bir olmayı becermemiz lazım. Beceremezsek, her birimiz bir tarafa gidersek bu memlekete hizmet edilmez. Yıkmaktan harabeler oluşur ama yapmak kolay değildir. Biz yapanlardan olalım, yıkanlardan olmayalım. Yapıcı, birleştirici olmamız lazım, kardeş olmamız lazım. Geldiğiniz katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Yeşilköy Belde Belediye Başkanı Zülkif Dilli de, “Hepiniz hoş geldiniz, 10 Ocak çalışan gazeteciler gününüzü kutluyorum” sözleriyle başladığı konuşmasında, “Sizler 12 ay bizlerin kahrını çekiyorsunuz. Bizler de 10 Ocak çalışan gazeteciler gününde sizleri onurlandırmak için hepinizi davet ettik. Bizleri kırmadınız, iştirak ettiniz, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizler bu işi yaparken maddi bir beklenti içinde olmadığınızı, çoğunuzun reklam parasıyla bu hizmeti yürüttüğünüzü biliyorum. Fedakârlık isteyen bir iş yapıyorsunuz. Gözsel, yazılı basın ve internet haberciliği ülkemizde olduğu gibi bölgemizde de çok etkili. Büyükliman yöremizdeki gazeteci sayımız gurur verici. Halkla iletişim naftasında sizlerden çok büyük fayda sağlıyoruz. Hizmetlerimizi vatandaşlarımıza iletiyorsunuz, vatandaşların şikâyetlerini de biz alıyoruz. Dolayısıyla hizmetin etkin ve verimliliği noktasında bizlere yardımcı oluyorsunuz. Biz siyasetçiler olarak bazen, birbirimiz hakkında konuşurken, amacımız ilçemize, bölgemize daha iyi hizmet gelmesi içindir. Bizler konuşmaya, vatandaşı bilgilendirmeye devam edeceğiz, sizler de yazmaya devam edeceksiniz. Bu gün Türkiye Cumhuriyeti’nin en başarılı, en güçlü hükümeti olmasına rağmen; maalesef en az hizmeti alan bölgeyiz. Küçük hesaplarla, boş laflarla zamanımızı öldürüyoruz. Bugün sevsek de sevme sekte Türkiye Cumhuriyeti’nin bence dördüncü etkin adamı Sayın Bakan Erdoğan Bayraktar’dır. O’nun dahi kıymetini bilemiyoruz. Küçük işlerle eleştirisini yapıyoruz ama O’ndan yararlanmasını bilmiyoruz. Büyükliman’da hangi ilçemiz olursa olsun, hizmet yapılacaksa gidip O’ndan (Bakan Erdoğan Bayraktar’dan)  bir şeyler istemeliyiz. Bunda da siz basın mensuplarına, bizlere çok büyük görevler düşüyor. Hizmet noktasında bizim, bir dakika bile kaybedecek zamanımız yok. Birbirimize küs kalacak zamanımız da yok. Bizler sizlerin desteğiyle bölgemize daha iyi hizmet gelmesi için çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Birbirimize sahip çıkıp bölgemizi daha güçlü hale getirmemiz için sizlere çok büyük görev düşüyor. Bizler hep birlikte el ele verebilirsek çok daha iyi hizmetler gelebilir” şeklinde konuştu.

Gazeteciler adına konuşan Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Bülent Alp de, yılda bir kez dahi olsa hatırlanmanın çok güzel bir duygu olduğunu belirterek başladığı konuşmasında, “Sizler bizler için gerçekten çok kıymetlisiniz. Gelenek haline getirdiğiniz günümüzü kutlamayı unutmadınız. Arkadaşlarım adına sizlere teşekkür ediyorum. Bizler her zaman idarecilerimizin yanında olduk. Elimizden geldiğinde güzellikleri ön plana çıkarmaya çalıştık. Bölgemizin daha iyi hizmet alması adına tüm arkadaşlarımızla gönül birliği içerisinde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Büyükliman Gazeteciler Cemiyetimiz 2006 yılında kuruldu. Kurulduğu yılda Türkiye genelinde ilçelerde kurulan dördüncü cemiyet. İçimizde 8 tane arkadaşımız gazete sahibi, iki arkadaşımız da radyo sahibi. 29 üyemiz var. Üyemizin üç tanesinin sürekli sarı basın kartı, 12’sinin de sarı basın kartı var. Bu da bizim için gurur vesilesidir. Bizler her zaman bölgenin sesi olmaya gayret ettik. Zaman zaman eleştirildik, töhmet altında bırakıldık, bazen de tehdit edildik ama hiçbir zaman gocunmadık. Biz görevimizi tarafsız ve adilane sürdürmeye devam ediyoruz, bundan sonra da böyle devam edeceğiz. Bu akşam bizim için burada sağladığınız ortam çok hoş bir ortam oldu. Sizlere ne kadar teşekkür etsek yine de azdır. Allah sizin gibi idarecileri başımızdan, bizim gibi dostları da sizlerle olmaktan eksik etmesin. Herkese teşekkür ediyor. Arkadaşlarımızın 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyorum” dedi.

Yemek sonrası yapılan karşılıklı hoş sohbetin ardından toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYINIZ!

Haber: Mithat GÜDÜ

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 11 Ocak 2013, 10:38 tarihinde Genel, Medya, Resim Galerisi, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  1. Çelebi BOZBAŞ Çelebi BOZBAŞ dedi ki:

    Bunca yıl emek verdiğimiz bölgemizde böyle bir yemeğe çağrılmamamız ve bizden niceki sonra internetle tanışan ve kendini gazeteci sınıfında gören bir çok kişinin buraya çağrılması bundan sonraki davranışlarıma yön verecek kimse kusura bakmasın…

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar