ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Kaymakam Arısoy Törenle Uğurlandı

vakfikebir kaymakami ugurlandi

ARISOY  TÖRENLE UĞURLANDI

Son kaymakamlar kararnamesi ile Antalya’nın Muratpaşa Merkez İlçe Kaymakamlığı’na atanan Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy için Seyir Teras Cafe’de Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta tarafından bir veda yemeği düzenlendi.

Veda töreninin açılış konuşmasını yapan Kaymakamlık Yazı İşleri Müdiresi Şifa Karadeniz,  “Yine bir ayrılık mevsimindeyiz. Vedalar her zaman hüzün doludur. Hele yeniden buluşma tarihi belli değilse yıllar su misali akıp gidiyor. Yaklaşık dört yıldan beri birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğumuz, aslında Türkiye’nin derdini dert edinen insanların, karanlığa mum yakma çapası içinde yurdun dört bir yanında hizmet verme gayretini çok tabii karşılamak gerekiyor. Bizim için son olabilen kaymakamımız için yeni başlangıçlar, büyük başarıların ilk adımı yeni umutlar demek. Baki kalan bu kubbede hoş seda imiş. Ne mutlu size ki; siz Vakfıkebir semalarında hoş bir seda bıraktınız. Çalışmalarınız ve gayretleriniz herkesin takdirindedir. Sizlere bu hizmet yolculuğunuzda sonsuz başarılar diliyorum” dedi.

“VAKFIKEBİR’İN GÖNÜL ELÇİSİ”

Kaymakam Arısoy’un veda yemeğinde duygu ve düşüncelerini anlatan İl Genel Meclisi eski üyesi Şenol Bahadır, “Kendileri bizim için iyi bir dost, çalışma arkadaşı ve her şeyden önemlisi Vakfıkebir sevdalısı. Kendilerini Vakfıkebir’in gönül elçisi olarak göndermek istiyoruz” ifadelerini kullanırken; İl Genel Meclisi eski üyesi Rıfat Yavuzyılmaz da, ”Biz siyasiler olarak veda konuşmalarını pek sevmeyiz. Samimiyetimle söylüyorum, Sedat Sırrı Arısoy’un ismini gördüğümde mesleki liyakati haricinde kişilik olarak bir numaralı insan olduğuna bizzat kendim şahidim. Biz kendisinden razıyız. Kendisini devletin parasını kendi parasından daha çok kollayan bir kaymakam olarak tanıdım. Kendilerini Antalya’da rahatsız edeceğiz. Eminim ki bu rahatsızlıktan kendileri mutluluk duyacaklardır” dedi.

“VALİ OLARAK GÖRMEK İSTİYORUZ”

Vakfıkebir Muhtarlar Derneği Başkanı Ömer Öztürkoğlu da konuşmasında,  yaptıkları çalışmalar nedeniyle muhtarlar adına kendilerine teşekkür ederek, Vakfıkebir’den başka yerlere atanan kaymakamların yükseldiğine vurgu yaparak bundan sonra da vali olmaları temennisinde bulundu. Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Ahmet Salih Birincioğlu, “Devlet memurluğunda süreli görev yapılan yerler vardır. Özellik arz eden görevlerden biri de valilik ve kaymakamlık gibi sınıflarda çalışan kamu görevlileri belli sürelerini o görev yerlerinde tamamlayınca tecrübelerini bir başka yerlere taşımak için ayrılmak durumunda kalıyorlar. İlçemize bakıldığı zaman çok kalıcı hizmetler yapıldı. İlçemiz kadar şanslı bir yere atanmaları bizlere onur bahşetti. Kendisine başarı dilemeyeceğim;  çünkü kendisi başarı adamı. Kendisine mutluluklar diliyorum. Sizleri daha önce buradan uğurladığımız kaymakamlarımız gibi vali olarak görmek, vali oldu haberini almak Vakfıkebirlilerin tamamını mutlu edecektir” şeklinde konuştu. 

BALTA: “YENİ BİR BAŞLANGIÇ OLACAKTIR”

Belediye Başkanı Muhammet Balta, olaya ayrılık olarak bakmadıklarının altını çizerek, “Vakfıkebir’i gittiği yerde tanıtacağına, güzel duygularla anlatacağına eminiz. Her zaman Vakfıkebir’in dertleriyle dertlendi.  Vakfıkebir’in ihtiyaçları olan projeleri geliştirdiği için kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. Her zaman proje üretme çabası içersinde oldu. Buradan giden her bürokratımızı güzel duygularla anıyoruz. Elbette kaymakamımızın gitmesinin burukluğu var. Ama devlet ve kamu hizmeti yürütüyor. Mutlaka daha iyi noktalara ulaşma arzusu ve talebi vardır. Biz her ayrılan bürokratımızın bir üst noktaya gitmesine memnun oluyoruz. Kaymakamımızı daha büyük bir ilçeye göndermenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah oradan da daha yüksek makamlara ulaşacak, bizleri en iyi şekilde temsil edeceğini biliyoruz. Bu tür ayrılıklar zordur. Ama bu bir son değil, yeni bir başlangıçtır. Vakfıkebir’de hoş seda bıraktılar. Kendisine şahsım ve ilçe halkım adına yürüttüğü hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Gideceği yerde de vatanımıza ve milletimize hayırlı hizmetlerde bulunmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

ARISOY: “SİZLERİ BİRLİKTE VE GÜÇLÜ GÖRMEK İSTİYORUM”

Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy da yaptığı duygulu konuşmada, idareciler hediyelerin en büyüğünün iltifat gösterip kendilerinin onurlandırılması ve gösterilen ilgi olduğuna dikkat çekerek, “Her çalıştığımız yerde aynı atmosferi, aynı heyecanı, aynı performansı çeşitli sebeplerden dolayı gösteremeyebilirsiniz. Biz Vakfıkebir’e mutluluk içersinde geldik. Sevinçle geldik, sevinçle görev yaptık. Elbet de zorluklar oldu ama Vakfıkebir’de görev yapmanın farkı buydu ki hayal ettiğimi gerçekleştirdiğim için de şansım vardı. Trabzon gerçekten coğrafi sınırlarından öte büyük bir anlam ifade ediyor. Dolayısıyla Vakfıkebirli olmak, Trabzonlu olmak bir ayrıcalık. Trabzon’da Vakfıkebir’de görev yapmak bizim için de bir ayrıcalık. Burada dört sene geçirdiğim için onur duyuyorum. Hepinizi hemşehrim olarak kabul ediyorum. Benim için ödülün en büyüğü Antalya’da ziyaretime gelirseniz anlayacağım ki Vakfıkebirliler de bizleri hemşehrileri olarak kabul ettiler. Vakfıkebir’de görev yaparken birçok mutluluk yaşadım. Özellikle Sayın Valimizi Dr. Kızılcık’ı kaybetmekten dolayı büyük üzüntüler yaşadım. Hayatta acılar ve sevinçler beraber devam ediyor. Vakfıkebir’den ayrılmak zor ama yeni bir heyecan, yeni bir atılım, yeni ufuklar, yeni bakış açısıdır. Ben Vakfıkebir’den ayrılırken çantama tecrübelerimden en kıymetlilerinden birini daha ekleyerek yola çıkacağım. İnanıyorum ki Vakfıkebir benim meslek kariyerimde çok önemli bir mihenk noktası olacaktır. Vakfıkebir çok kıymetlidir. Tarihin kendisine verdiği bir misyon var, ilerde bir gün yerini bulacaktır. Son dönemlerdeki yatırımlardan almış olduğumuz pay bunu doğruluyor ama birlik ve beraberlik çok önemli. Dolayısıyla benim sizleri hep bir arada, güçlü, kuvvetli ve mutlu görmek,  haberlerinizi almak benim için mutluluk vesilesi olacaktır” dedi.

Programın ardından kendisine sivil toplum kuruluşları tarafından plaket ve hediyeler verildi. (Ziya FİDAYE)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 25 Eylül 2014, 18:57 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar