HATMİ ŞERİF OKUNDU, SOHBET VE DUA YAPILDI - DEREGÖZÜ MAHALLESİ’NDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI - VAKFIKEBİR’DE HATMİ ŞERİF OKUNDU VE DUA EDİLDİ - ÇELEBİ CAMİİ’NDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI - VAKFIKEBİR’DE KADINLARA ÖZEL PROGRAM -
Kaymakam ve Milli Eğitim Müdüründen Duyarlı Toplum Çalışmalarına Destek

vana elini uzat1

Kaymakam ve Milli Eğitim Müdüründen Duyarlı Toplum Çalışmalarına Destek

Van’a Elini Sende Uzat

Polis Okulu ve KTÜ öğrencilerinin gönüllü olarak yer aldıkları Trabzon Günışığı Gençlik Derneği’nin öncülüğünde “Van’a Elini Sende Uzat” kampanyasına Şalpazarı Kaymakamı Zihni Yıldızhan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Ertav da destek verdiler.

Polis Okulu ve KTÜ öğrencilerinin Duyarlı Toplum Çalışmaları

Polis Okulu ve KTÜ öğrencilerinin Duyarlı Toplum Çalışmaları kapsamında gerçekleştirdikleri kampanya ile ilgili Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Ertav yaptığı açıklamada, “Trabzon Günışığı Derneğinin bütün üyelerini kutluyorum. Onlarca genç bir araya gelmek suretiyle toplumsal yaralara derman olmaya çalışıyorlar. Bu gençlerle sohbet etmek ve onlarla sabah kahvaltısını paylaşmak güzeldi. Derneğin ilk başkanı, sevgili Nur Ayşe Yılmaz ve mevcut başkanı Burak Kartal’ın heyecanları gözlerinden okunuyor. Son dönemde Burak Kartal başkanlığında birçok KTÜ öğrencisi gönüllü olarak bu dernekte yer almış. Burak Kartal Polis Okulu İzmit Escort dördüncü sınıf öğrencisi ama sadece öğrenci olarak kalmayı kendine yeterli görmemiş ve proje çalışmalarında yer almış. AB Projeleri başta olmak üzere, Ulusal Ajans, Büyükelçilikler, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde Gençlik Projeleri v.b. gibi birçok çalışmadan haberdar. Ayrıca toplumsal fayda sağlayıcı çalışmalar da yapıyor. Bu bağlamda dernek üyesi iki genç hanımefendi Yağmur Paçal ve Elif Torun (KTÜ Sınıf Öğretmenliği 3.sınıf öğrencileri) Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ulaştılar. Van depreminin üstünden bir hayli zaman geçmiş olmasına rağmen oradaki öğrenci kardeşlerinin birçok malzemeye ihtiyaç duyduklarını tespit etmişler. Ve kolektif çalışma yaparak bir kampanya başlatmışlar. Sosyal medya üzerinden başlatılan bu kampanya daha sonra çeşitli yollarla büyük kesimlere ulaştırılmış. Yaklaşık 30 koli giyecek ve kırtasiye içerikli yardım malzemesini toplamışlar. Bizler de Şalpazarı Kaymakamı Sayın Zihni Yıldızhan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Ertav olarak başlatılan bu kampanyaya yaklaşık 200 parça giyecek ve kırtasiye (4 koli) desteği vermeyi uygun gördük. Yapılan yardımı derneğe bizzat teslim ederek gençlerin sabah kahvaltısına katıldık ve iki saatlik hoş sohbetten sonra aralarından ayrıldık. Kendilerine bu güzel çalışmalar nedeniyle teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz. Trabzon merkezinde zor fiziki şartlar altında faaliyetlerini sürdürmeye çalışan bu gençlere destek vermek gerektiğini ifade ediyoruz. Bu bağlamda da derneğin basında yer alması ve geniş kitlelerce tanınması iyi olacaktır” dedi.

Konu ile ilgili dernek başkanı Burak Kartal ise; “Van’a Elini Sende Uzat” projemizle 27-30 Ocak tarihleri arasında Van Kıratlı Köyünde bulunan Selahattin Ülkümen İlköğretim Okulunda saha çalışması yapacağız.

Saha çalışmamızda neler yapacağız.

-Çocuklarla beraber atölye çalışmaları (Ebru, takı tasarımı, resim, müzik, drama, balon katlama, geri dönüşüm atölyeleri)

-Okulun duvarlarına karikatürler çizeceğiz.

-Toplanan yardımları çocuklara ve ihtiyaç sahibi insanlara ulaştıracağız.

-Van’da bir günlük gezi yapacak ve sonrasında Trabzon’a döneceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

1

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 08 Ocak 2014, 22:49 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 897 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
HATMİ ŞERİF OKUNDU, SOHBET VE DUA YAPILDI

HATMİ ŞERİF OKUNDU, SOHBET VE DUA YAPILD...

HATMİ ŞERİF OKUNDU, SOHBET VE DUA YAPILDI Vakfıkebir Merkez Yavuz Sultan Selim Camii’nde hatmi... [Devamı]
DEREGÖZÜ MAHALLESİ’NDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI

DEREGÖZÜ MAHALLESİ’NDE SABAH NAMAZ...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir DEREGÖZÜ MAHALLESİ’NDE... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE HATMİ ŞERİF OKUNDU VE DUA EDİLDİ

VAKFIKEBİR’DE HATMİ ŞERİF OKUNDU V...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” facebook Haber sayfamıza yüklenmiştir.. VAKFIKEBİR’DE... [Devamı]
ÇELEBİ CAMİİ’NDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI

ÇELEBİ CAMİİ’NDE SABAH NAMAZI BULU...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook haber sayfamıza yüklenmiştir YALIKÖY MAHALLESİ... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE KADINLARA ÖZEL PROGRAM

VAKFIKEBİR’DE KADINLARA ÖZEL PROGR...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ, KADINLARA ÖZEL ‘MEVLİD-İ NEBİ VE HATİM PROGRAMI’... [Devamı]
MEVLİD KANDİLİ’NDE CAMİLER DOLDU TAŞTI

MEVLİD KANDİLİ’NDE CAMİLER DOLDU TAŞTI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir VİDEO GÖRÜNTÜLER SAYFANIN SONUNDADIR MEVLİD... [Devamı]
GAZETECİ MUHAMMET TAŞ DUA VE GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI

GAZETECİ MUHAMMET TAŞ DUA VE GÖZYAŞLARIY...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir Video görüntüler için... [Devamı]
Popüler Haberler


HATMİ ŞERİF OKUNDU, SOHBET VE DUA YAPILDI

HATMİ ŞERİF OKUNDU, SOHBET VE DUA YAPILD...

HATMİ ŞERİF OKUNDU, SOHBET VE DUA YAPILDI Vakfıkebir Merkez Yavuz Sultan Selim Camii’nde hatmi şerif okundu, sohbet ve dua yapıldı. Vakfıkebir... [Devamı]
Anket
Yazarlarımız
Yorumlar