DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ -
KAYMAKAM YAKUTA: “EĞİTİMDE BAŞARI ÖDÜLLENDİRİLECEK”

KAYMAKAM YAKUTA: “EĞİTİMDE BAŞARI ÖDÜLLENDİRİLECEK”

Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta, ilçedeki bazı okullara yaptığı ziyaretler sırasında İlçe Milli Eğitim Müdürü ve okul müdürlerinin de görüşlerini alarak başarının ödüllendirilmesi gerektiğini söyledi.

İlçedeki çeşitli eğitim kurumlarına yaptığı ziyaretleri sürdüren Kaymakam Mesut Yakuta bu sefer de Vakfıkebir Fen Lisesi’ni ziyaret ederek okulun eğitim- öğretim durumuyla ilgili bilgiler aldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Samim Aksoy, 2016- 2017 Eğitim- Öğretim Yılında açılan Vakfıkebir Fen lisesi’nin 150 kişilik kontenjanına Vakfıkebir İlçesi’nden 45, diğer illerden ise 105 öğrencinin kayıt yaptırdığını ifade ederek, ilçe başarısının artırılması için bazı özendirici tedbirler alınması gerektiğine dikkat çekti. Aksoy, okullarda görev yapan ve üstün başarı elde eden öğretmen veya öğrencilerin ödüllendirilmediklerinden dolayı serzenişte bulunduklarının okul müdürleri tarafından kendilerine iletildiğini, başarının artırılması için de ödülün şart olduğunu söyledi. Aksoy, başarılarından dolayı ödüllendirilen öğrencilerin okulu daha çok benimsediklerini , kendilerindeki güven duygusunun geliştiğini, olumlu rekabetin arttığını ve disiplin olaylarında önemli azalmalar olduğuna dikkat çekti.

YAKUTA: “ÖDÜL ÜRETME VE ÇALIŞMA İSTEĞİNİ KAMÇILAR”
Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürü Samim Aksoy, Fen Lisesi Müdürü Ahmet Baştan, Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Cengiz Kasımay, Vakfıkebir Anadolu İmam- Hatip Lisesi Müdürü Sezgin Özdin ve Hikmet Kaan İmam- Hatip Ortaokulu Müdürü Ahmet Bulu’un da hazır bulundukları ziyarette Kaymakam Yakuta da ödüllendirmeden yana olduğunu dile getirdi. Kaymakam Yakuta ise, başarı çıtasını yükselterek Trabzon’da ilk üç arasına girmek adına ne yapılması gerekiyorsa yapmak zorunda olduklarını hatırlatarak, “Başarısından dolayı ödüllendirilmesi gereken öğrenci ise o öğrenciler; öğretmen ise o öğretmenler mutlaka ödüllendirilecek. Ödülün, okul imajını iyileştireceğine, okulu sahiplenme bilincini yükselteceğine; sosyal, kültürel ve sportif etkinlikleri artıracağına inanıyorum. Böylece öğretmenlerde de mesleki tatmin duygusu gelişecek, başarıda emeği olan öğretmenlerin çalışma ve üretme istekleri kamçılanacak, böylece çevreden öğretmenlerimize karşı gösterilen saygı ve sevgide de artış olacaktır. Bu çalışmaların takibini yapacak olanlar ise okul müdürleridir. Bu konuda kaymakamlık olarak her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim” dedi.

 

Ziya FİDAYE

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 18 Mart 2017, 22:37 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
Popüler Haberler


DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Kasım ayı mutat din görevlileri toplantısı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar