VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Keltir Köprüsü nihayet!

muhammet keltir koprusu

Keltir Köprüsü nihayet!

Beşikdüzü-Şahmelik Köyü Keltir Mahallesi’nde iki yıl önce yıkılan köprünün yapımı için köylülerin verdiği iki yıllık mücadele, köprünün ihale edilmesiyle son buldu. 26 Eylül 2013 günü İl Özel İdaresi’nce ihalesi yapılan köprünün inşaatına gerekli resmi işlemlerden sonra başlanılacak. Sevindirici bu gelişmenin ardından köylüler rahat bir nefes aldı. Dile kolay, tam iki yıldır verilen köprü mücadelesi köy halkını canından bezdirmişti. Defalarca haber yaparak, yetkililerin ve siyasilerin dikkatini çektik. Sonunda iki yılda olsa, köprü yapımı için bir adım atıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Ancak, her zaman söylediğim gibi, Karadeniz’in zor arazi yapısı nedeniyle özellikle ulaşımda yaşanan bu gibi sıkıntılar neden bu kadar uzun zaman alıyor. Allah aşkına küçük bir köprü için iki yıl beklemek zorunda mıydı bu köy. Bu sözlerin ardından sakın “ödenek yoktu, para az geldi” vb. mazeretler söylemeyin. Öyle şeyler yaşıyoruz ki, maalesef bazen bir ilçeye gelen toplam para, bir köye verilebiliyor. Ya da siyasi gücü elinde bulunduranlar, kendi yollarını güzelce beton veya asfaltlayabiliyor. Ama sesini çıkaramayan, garibanın yolu da, köprüsü de istenildiği kadar bekletilebiliyor. İşte, bu yüzden yetkilileri titiz çalışmaya, siyasilerin adaletli hizmet yapmalarını istiyoruz. Bir taraf gülerken, diğer taraf ağlamasın. Hükümet köy yolları için 10 yıldır büyük kaynaklar aktarıyor. Devletin aktardığı kaynaklar verimli, acil olan yerlere adaletli dağıtılsın. Unutmayın ki, hoş bir seda bırakıp gitmekte var, vebal altında kalmakta var.

Kanal yoksa yolda yok!

Daha önce gündeme taşıdığım Beşikdüzü Duygulu Köyü karşı mahalle yolunda da istenilen çalışma yapılmış. Emeği geçenlere teşekkürler. Fakat, köy yollarına kanal yapılmadığı müddetçe köy yollarını kaybetmeye mahkum olduğumuzu ilgilere yeniden hatırlatmakta fayda var. Greyder temizledi, malzeme serildi. Yeterli kanal olmadığı için yol yeniden bozuldu. Bu durum her köy ve yayla yolunda olan bir gerçek. Biraz vicdanı olan o gibi yollardaki gerçeği görünce içi sızlar. Bir yol uzmanı değilim ama görünen köyde kılavuz istemiyor. Bu yollarda çalışan devletin iş makineleri yakıt harcıyor, parçası eskiyor. Ya da parça kırıyor, ortaya bir maliyet çıkıyor. Bu hepimizin parası değil mi? O zaman ne yapmalı? Bakım yapılan yollarda mutlaka kanal açılmasına önem verilmeli ve yapılan işler denetlenmeli. Eğimli arazi yapısı olan köylerimizde denize akıp giden toprak kaybımızı da unutmamak gerekir.

Gelelim asfalt konusuna. Son günlerde yöremizde birçok köy yollarına asfalt serildi. Gerekli kanal açılması ve alt yapısı olmadan yapılan çalışmalarda yer yer asfalt patladı, bozuldu. Son günlerde yağan aşırı yağmurlar yüzeyden akınca her yerde tahribat yaptı. Bunları yazarken, kimseyi suçlamak niyetinde değilim. Yapılan işlerde bir emek var. Devletin imkanlarını seferber edenler var. Sağ olsunlar. Ancak, alt yapısı yapılmadan, kanalı açılmadan dökülen beton ya da asfaltı olduğu yerde koruyacak tedbirleri almıyorsak, devletimizin parasını dereye-denize akıtmış olmuyor muyuz? Hal böyle olunca hizmet verilen aynı yerlerde sürekli sıkıntılar devam etmiş oluyor. Amaç, kaliteli hizmeti uzun süre muhafaza edebilmek olmalı. Edemezsek, sabahları İlçe Özel İdare şantiye önünde greyder beklemeye devam eden muhtar sayısı hiç azalmaz. Hele iş makinesi ve kamyonunda yetersizse, sıranı beklemek zorunda kalıp, hizmeti geç götürürsün.

1

1

1

1

1

1

1

Muhammet TAŞ

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 03 Ekim 2013, 23:15 tarihinde Ekonomi, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yazar 4, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar