ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Kerimoğlu Sahil Camii ibadete açıldı

kerimoglu sahil camii

Kerimoğlu Sahil Camii ibadete açıldı

Trabzon Merkez Ortahisar İlçesi 1 Nolu Beşirli Mahallesinde 2014 yılında temeli atılarak yapımına başlanılan Kerimoğlu Camii 07 Kasım 2015 Cumartesi günü düzenlenen törenle ibadete açıldı.

koc1

Açılış törenine Trabzon İl Müftü Vekili Mehmet Genç, Ortahisar İlçe Müftüsü Adem Aygül, mahalle muhtarları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, sendika yöneticileri ile hayırsever vatandaşlar katıldı.

Ortahisar İlçe Müftülüğü din görevlilerinin Kur’an-ı kerim, ilahi ve kaside okumasıyla başlayan program protokol konuşmaları ile devam etti.

1 Nolu Beşirli Mahallesi Kerimoğlu Camii İmam-Hatibi Sezer Bayram yaptığı açılış konuşmasında Kerimoğlu Camii’nin arsasının hayırsever bir işadamı olan İbrahim Yavuz tarafından bağışlandığını,  2014 yılında yapımına başlandığını, 1700 metrekare alan üzerine kurulduğunu, şu ana kadar toplamda iki milyon Türk lirası harcandığını belirterek, sözlerini Yavuz ailesi başta olmak üzere, caminin yapımına maddi-manevi destek veren tüm hayırseverlere teşekkür ederek bitirdi.

koc5

Programda Ortahisar İlçe Müftüsü Adem Aygül de bir konuşma yaparak, “Ortahisar İlçemizde bugün 234. Camimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Beytullah’ın bir şubesi olan Kerimoğlu Cami’mizin yapımına destek veren bütün hayırseverlere şükranlarımızı sunuyor, hayırlarınızın kabulünün yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Trabzon İl Müftü Vekili Mehmet Genç, cami açılışına iştirak eden davetlilere seslenerek, “Beytullah’ın bir şubesi olan Kerimoğlu Cami’mizin açılış töreninde bulunmaktan onur ve mutluluk duyuyorum. Cami açılışının hayırlı olmasını diliyor, maddi-manevi katkı sunan tüm hayırsever kardeşlerimi tebrik ediyorum” dedi.

İl Müftü Vekili Mehmet Genç, “Yüce Rabbimiz Kur’an-ı Kerim’inde şöyle buyuruyor; “Şüphesiz Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve Ahiret Günü’ne inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar ederler. İşte onların doğru yolu bulanlardan oldukları umulur.” (Tevbe Suresi, 18. Ayet) Sevgili Peygamberimiz (s.a.s.)’ de: “Kim dünyada bir mescit yaparsa, Allah O’na Cennet’te bir ev yapar” buyurmaktadır. Allah’ın rızasını kazanmak maksadıyla bu camimizi imar eden ve ibadete açılmasına vesile olan siz değerli kardeşlerimi tebrik ediyorum. Allah cümlenizden razı olsun. Yaptığınız ve yapacağınız hayırları Yüce Rabbimiz kabul buyursun İnşaallah” dedi.

Kerimoğlu Camii Akçabaat İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Mehmet Cebeci’nin yaptığı dua ve Protokol üyelerinin kurdele kesimi ile ibadete açıldı.

koc4

koc2

koc3

Haber: Murat Enes DEMİR

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Kasım 2015, 22:38 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar