VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Koray Aydın Beşikdüzü ve Şalpazarı’nda Konuştu

koray_aydin_salpazari_k1

Koray Aydın Beşikdüzü ve Şalpazarı’nda Konuştu.

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın Beşikdüzü’nde katıldığı sessiz çığlık eyleminde yaptığı konuşmanın ardından Şalpazarı İlçe teşkilatının düzenlediği yerel yönetimler kurultayına katılarak vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı.

MHP Şalpazarı’nda güç gösterisi yaptı, Mahalli Seçimler için start verdi…

“Emaneti geri alacağız”

MHP Trabzon İl Başkanlığı’nın başlattığı, “Yerel Yönetimler Toplantısı” nın 4’üncüsü Şalpazarı Atatürk İlkokulu bahçesinde yapıldı. Toplantıya katılan Bayındırlık ve İskan eski Bakanı MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, halktan büyük ilgi gördü.

Bir süre önce MHP’den istifa eden Şalpazarı Belediye Başkanı Fehmi Cengiz’in de katıldığı Kurultay, Şalpazarı’lı yöresel Sanatçı Çayan Hüseyin Aydın’ın konseriyle başladı. Kurultaya; MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli, Söğütlü Belediye Başkanı Metin Gedikli, Çanakçı Belediye Başkanı Sebahattin Şener, Şinik Belediye Başkanı Cemil Pehlivan, Esiroğlu Belediye Başkanı Kenan Yusufoğlu, Geyikli Belediye Başkanı Muzaffer Türkmen, Çarşıbaşı İl Genel Meclisi ÜyesiHalil Kul, Akçaabat İl Genel Meclisi Üyesi İsmet Kırali, Şalpazarı Ak Parti İlçe Başkanı Metin Günay, Şalpazarı CHP İlçe Başkanı Ünal Özen, Şalpazarı SP İlçe BaşkanıHüseyin Karadağ, Türkav Başkanı Kenan Kuru, MHP Trabzon eski İl Başkanı Nihat Birinci, Şalpazarı eski Belediye Başkanı Mehmet Muhcu, Trabzon Şalpazarılılar Derneği Başkanı Turgut Kahraman, Şalpazarı Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa DemirbaşVakfıkebirTonyaAkçaabatÇarşıbaşıÇanakçıGörele, Beşikdüzü MHP İlçe Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kurultayın açılış konuşmasını yapan MHP Şalpazarı İlçe Başkanı Hasan Karabayır, 2009 Mahalle Seçimleri’nde başarılı olduklarını ve Şalpazarı Belediye Başkanlığı ile İl Genel Meclisi’nde bir üyeliği kazandıklarını söyledi. Karabayır, “Hep derler ki; muhalefet belediyesi hizmet yapamaz. Bizim kazandırdığımız Belediye Başkanımızın yaptığı hizmetler ortadadır. İnşallah önümüzdeki Mahalli Seçimlerde emaneti geri alacağız” diye konuştu.

MHP Şalpazarı İl Genel Meclisi Üyesi Hüsnü Kaya da, Adliye ve Öğretmen Evinin kapatılarak Şalpazarı’nın içinin adeta boşaltıldığını ifade ederek; “Umarım Şalpazarılılar önümüzdeki Mahalli Seçimlerde İktidara bunun cevabını verirler” dedi.

MHP Trabzon İl Başkan Yardımcısı Refik Kurukız da konuşmasına, MHP’den ayrılan Şalpazarı Belediye Başkanı Fehmi Cengiz’e İlçeye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek başladı. Kurukız, “MHP’den ayrılsa bile Sayın Başkanımızın önümüzdeki Mahalli Seçimlerde gönlünün ve kalbinin Teşkilatımızın yanında olacağını biliyoruz” şeklinde konuştu. MHP Trabzon İl Başkan Yardımcısı Refik Kurukız, MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın’ın, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı döneminde Şalpazarı’na ve Geyikli Beldesine büyük hizmetler yaptığını kaydederek; “Sayın Bakanım Şalpazarı sizi çok seviyor” dedi. Kurukız konuşmasını; “Ne mutlu Türküm diyene” diyerek bitirdi.

MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli ise “Ak Parti ile geçen 11 yılın sonunda, Türkiye’nin geldiği yer, çözülme ve bölünmenin eşiğidir. Artık bunun konuşulacak, tartışılacak, ertelenecek, üstü örtülecek tarafı kalmamıştır. Her şey çok açık ve nettir. Bir tarafta Ak Parti ile PKK ortaklığı, lime lime edilen bir ülke ve bunun taraflarlaı vardır. Diğer tarafta bu ihanete karşı olan, direnen, yaşatma ve yüceltmeye kararlı ülkücü ve Türk milliyetçileri vardır” dedi.

Son olarak kürsüye gelen MHP Trabzon Milletvekili, Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Koray Aydın, “Soruyorum sizlere; bülücülük tohumları bu kadar yeşermişken, bu kabaran ırkçılık duygusunun, bugün bir millet olgusuna dönüştürüldüğü böyle bir dönemde, bütün bu olanlar mutlaka bir al, bir ver olmadan hayata geçebilir mi?” diyerek, “Mutlaka bunun bir vereni, mutlaka da bir alanı var. Onun İçin bu süreci kaygıyla izliyoruz” dedi. Bu milletin sağduyusunun bu işi çözeceğini anlatan Koray Aydın, “Yürüyen bu çözüm sürecinin direksiyonunda Başbakanımız yok. Süreci o idare etmiyor. Süreci Ortadoğu bölgesini, hemen yanıbaşımızdaki Irak’ı, Suriye’yi hangi güç tanzim ediyor, düzenliyor, şekil veriyorsa, bu süreci de baskıyla, yönlendirmeyle, Türkiye’ye dayatarak yürüttürüyorlar” diye konuştu. “Bu süreç devam ederken, neler olup bittiğini bilmek, bu Ülkenin mülkiyet hakkını elinde bulunduran Türk Milleti’nin hakkı değil mi?” diye soran MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, sağanak yağmur başlayınca konuşmasını kısalttı ve sözlerini, “Ne mutlu Türküm diyene” diyerek tamamladı.

Şalpazarı’ndaki Kurultayın tamamlanmasının ardından, MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın ve MHP yöneticileri vatandaşlarla birlikte, Serdar Kumaş’ın kemençesi ve Çayan Hüseyin’in türküleri eşliğinde bir süre horon oynadı.

Turgay İkinci

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 05 Mayıs 2013, 08:16 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Video Galerisi, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar