ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
KTÜ, Fikir Sanat Tasarım Haftası Etkinliğine Davet

fikir sanat tasarim haftasii

Büyük boy afiş için tıklayınız…

KTÜ FİKİR SANAT TASARIM HAFTASI 2015 – ATÖLYE ‘ÖZ’

Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcısı Muharrem Duman ve 7 arkadaşı (Burcu Telefoncu, Mustafa Genç, Emine Yazıcıoğlu, Tutku Tunç, Özge Şengül, Seda Nur Karaca, Bekir Tarık Kaya) ulusal bir atölye çalışması organize ediyor.

Kendilerini FİKİR SANAT TASARIM topluluğu olarak adlandıran bu ekip ülkemizin ve Trabzon’un Mimari sorunlarını dert edinmişler ve faydalı etkinlikler organize ediyorlar.

Trabzon’un ilkokul, ortaokul ve köy okullarına gidip Mimarlık Mesleğini ve Mimar Sinan’ı anlatıyorlar ve çocuklara resim yaptırıyorlar. Birde çocukların gözünden Mimarlık Mesleğini ve Mimar Sinan’ı görmek istiyorlar. Ülkemizden yeni Sinanlar çıksın, Mimarlık mesleği daha bilinçli hale gelsin diye ellerinden geldiğince uğraşıyorlar, çalışıyorlar.

Fikir Sanat Tasarım topluluğu etkinliklerinden en büyüğünü 16-19 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleştirecek. Türkiye’nin önde gelen 3 üniversitesini Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü, Erciyes Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü Trabzon’a davet etti.

Atölye’nin içeriği şu şekilde:

Atölyenin Konusu: ‘ÖZ’ (Kaybettiğimiz, görmezden geldiğimiz, rafa kaldırdığımız, unuttuğumuz Öz’ümüze dair ne varsa hepsi sorgulanacak yeniden kazandırılmaya, farkındalık oluşturulmaya çalışılacak. En önemlisi Mimaride kaybettiğimiz Öz’ümüze dair ne varsa tartışılacak konuşulacak, sorunlar saptanacak, ürünler ortaya konulacak ve geleceğin mimarları öğrencilerin aklının bir köşesinde yerini alacaktır.)

Atölye Katılımcıları:

Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü 12 Akademisyen, 21 Öğrenci

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü 4 Akademisyen 12 Öğrenci

Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü 3 Akademisyen 12 Öğrenci

Erciyes Üniversitesi Mimarlık Bölümü 2 Akademisyen 10 Öğrenci

Mimarlar odası görevlileri, dernek yöneticileri ve daha birçok kişi

Atölyenin Yeri:

16 Nisan Perşembe KTÜ Mimarlık Bölümü KOSGEB Salonu

17/18/19 Nisan KTÜ Güzel Sanatlar Fakültesi (Akçaabat)

Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcısı Muharrem Duman: “Bu tür organizasyonlar Trabzon için çok faydalı hem şehrin tanıtımı hem KTÜ’nün tanıtımı açısından olmazsa olmaz etkinlikler. Bizlerden önce bu görevlerde nice insanlar çalıştı görev aldı. Şimdi bizlerde elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıp sıramızı yeni gelecek arkadaşlara devredeceğiz. Mimarlık Bölümünde okuyan öğrenciler için böyle etkinlikleri yapmak çok zor vaktimiz çok kısıtlı ama şükürler olsun vaktin sahibi yolumuzu açıyor vaktimizi genişletiyor. Bir şeyler yapacak olduğumuz zaman oturup müzakere ediyoruz bu etkinlik bizlere üniversitemize, ülkemize neler kazandırır bunu konuşuyoruz. Çalışmalarımızda en büyük enerjimiz bu vatan için biz ne yapabiliriz. Bizimkisi karınca misali… Nisan ayında planladığımız atölye çalışmasının geleneksel bir hale gelmesini istiyoruz. Bizden sonraki öğrenci arkadaşlarım dilerim taşın altına ellerini koyarlar ve bu işi her yıl başarırlar. Eğer geleneksel hale gelirse bu şehrin Mimarlık bölümü öğrencileri her yıl Türkiye’nin en büyük atölye çalışmalarından birine sahip olur ve ev sahipliği yapar. Her yıl yüzlerce insan bu atölyeye katılmak için başvurur. Çünkü Trabzon değerli bir şehir ve daha değerli hale getirmek lazım. 16 Nisanda Mimarlık Fakültesinde yapacağımız açılışa ve 17-18-19 Nisan tarihlerinde Güzel Sanatlar Fakültesinde (Akçaabat) devam edecek olan atölye çalışmamızı izlemeye,  bizlerle sohbet etmeye herkesi davet ediyoruz. Başta benimle beraber gece gündüz canla başla çalışan ekip arkadaşlarıma, atölyemize yer açan Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığına ve Dekan Prof. Dr. Sonay Çevik’e, Trabzon Mimarlar Odası Başkanı Sayım Adanur ve yönetimine, KTÜ Mimarlık Fakültesine ve Bölüm Başkanlığına, KTÜ Mimarlık Bölümü Mezunlar Derneği Başkanı Emrah Ömer Çam’a, Yük. Mimar Sezgin Atasoy’a, Mimar Bekir Gerçek’e, bize destek sunan tüm destekçilerimize, arkamızda duran Mimarlık Bölümü hocalarına, katılımcı tüm üniversitelerin akademisyenlerine ve öğrencilerine şahsım ve ekip arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Tüm Trabzon halkını atölyemize bekleriz. Daha nice etkinliklerde görüşmek temennisiyle” şeklinde konuştu.

Büyük boy afiş için tıklayınız…

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13 Nisan 2015, 11:59 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kültür Sanat, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar