VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
KURTOĞLU: “DAHA YAŞANIR BİR BEŞİKDÜZÜ İÇİN YOLA ÇIKTIM”

sunay kurtoglu aday adayi

Beşikdüzü Belediye Başkanlığı için Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adayı olan Sunay Kurtoğlu, daha yaşanır bir Beşikdüzü için yola çıktığını açıkladı.

Kurtoğlu, “Beşikdüzü’ne hizmet için yola çıkarken, sloganımızı ve hedefimizi, ilkeli siyaset, dürüst yönetim, sağlıklı yaşanır bir kent olarak belirledik. Sloganımıza işaret ettiğimiz hususlar, bir düşüncenin, bir anlayışın ve bir idealin, toplum hayatına yansıtılması ve hayatla buluşmasıdır. Sloganının birinci maddesinin dürüst yönetim olduğunu ifade eden Kurtoğlu, “Dürüst yönetim ilkeli siyasetin, sizi taşıdığı makamların nasıl kullanılacağı ile ilgilidir. Dürüst yönetim, haklının hakkını veren, haksızlığa dur diyen, bulunduğu makamın imkânlarını, kimseye peşkeş çekmeyen, tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını koruyan, kapalı kapılar arkasında değil, açık, şeffaf bir biçimde, herkesin gözü önünde işi ehline yaptıran yönetim anlayışıdır” dedi.

“İLKELİ OLMAK DÜNYANIN EN ZOR İŞİDİR”

İlkeli olmak, “Dünya’nın en zor işidir” diyen Kurtoğlu, “Çünkü ilkeli olmak, ilkeli yaşamayı gerektirir. İlkeli yaşamak ise, faydacı ve fırsatçı olmamayı, söylediklerinin arkasında durmayı, makam, mevki, şan, şöhret sahibi olduğunda değişmemeyi gerektirir. Sloganımızın ikinci maddesi ise sağlıklı yaşanır bir kenttir. Sağlıklı yaşanır kent, güven ve huzurun hakim olduğu, çevre, insan sağlığı ve kültürel varlıklara saygılı, nitelikli altyapıya sahip, konforlu ve yaşam kalitesi yüksek kenttir. Sağlıklı yaşanır kent, trafik ve park sorunlarını azaltmış, yollarında ve kaldırımlarında rahatça yürünebilen kenttir. Sağlıklı yaşanır kent, kolay ulaşılabilir sosyal donatıları olan, yeşil alanı, çocuk bahçeleri, seyir alanları, spor alanları bol olan kenttir. Sağlıklı yaşanır kent, yaşayanların kendi hayat, sağlık ve refahlarını etkileyecek, tüm kentsel problemlerin çözümünde yakınan, çözüm bekleyen değil, çözümün etkin ve aktif tarafı olarak, sorumluluk üstlenen ve kararlara katılımın sağlandığı kenttir. Bu sağlıklı yaşanır kent projesini ilçemde uygulamak projemdir. Kentimizde sağlıklı bir toplum sağlıklı bir çevre edinmenin yolu aile düzeninden geçmektedir. Bu düzenin oluşmasında biz bayanlara büyük görevler düşmektedir. Bu amaç doğrultusunda bayanlarımıza kazanımlar getirebilecek projeler üretmek amacımıdır. Bu doğrultuda bayanlarımıza Toplumun her kesiminde söz sahibi ve iş sahibi olma imkânını sunmak ve hizmet etmek amacımdır. Bu süreçte bayan arkadaşlarımızın fikirleri bizler için daima bir öncü olacaktır” şeklinde konuştu.

“EN BÜYÜK ÖVÜNCÜM HİZMET DOLU ONURLU HAYATIMDIR”

“En büyük övüncüm ülkeme ve milletime verdiğim hizmet dolu onurlu hayatımdır” diyerek kendisini tarifleyen, ülkesi ve milleti için hizmete adanmış bir hayatı sürdüre giden bir arkadaşınız ve kardeşiniz olarak, burada özetlemeye çalıştığım vaatlerimi yerine getirmenin sözünü sizlere veriyorum. Aday adaylığı süreci sonunda değerli dava arkadaşlarımın desteği, Partimizin yetkili karar organlarınca da aday olarak gösterilirsem, Beşikdüzü Belediye Başkanlığını kazanıp CHP‘nin Yerel Yönetim anlayışının hizmete dönüştüğü bir belediyeyi Beşikdüzü Halkına göstereceğime inancım tamdır. Aday adaylığım süresince değerli uzman arkadaşlarımızca hazırladığımız projelerimizi zaman içinde değerli Beşikdüzü ile paylaşacağımızı ifade ederek burada sözlerime son veriyorum. Desteğini ileten tüm dostlarıma, dava arkadaşlarıma ve Beşikdüzü halkına sonsuz sevgi ve hürmetlerimi bir kere daha sunuyorum”

SUNAY KURTOĞLU KİMDİR?

1961 yılında Beşikdüzü’nde doğan Sunay Kurtoğlu esnaf bir babanın ve ev hanımı bir annenin beş çocuğundan üçüncüsü olarak dünyaya geldi. Kurtoğlu ilkokulu Beşikdüzü Merkez İlkokulu’nda (1972), orta ve lise öğrenimini ise Beşikdüzü Kız Öğretmen Okulu’nda (1978) tamamladı. 1989 yılında Beşikdüzü’nde esnaf olarak işe başlayan Kurtoğlu’nun iş hayatı aktif olarak halen devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nden 2009 yerel seçimlerinde aday olarak Belediye Meclis Üyesi olmaya hak kazandı ve bu tarihten beri bu görevi sürdürüyor. Kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, seyahat etmeyi, yenilikleri takip etmeyi mesleği ile ilgili yayınları takip etmeyi seven Sunay Kurtoğlu evli ve bir çocuk annesi. (Haber: Ziya Fidaye)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 04 Ekim 2013, 15:52 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar