VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Kurukız: “Biz Şalpazarı milliyetçiliği yapacağız”

Kurukız: “Biz Şalpazarı milliyetçiliği yapacağız

refik kurukiz_mhp_salpazari1

Büyük boy foto için tıkla…
(Resmi büyütmek için açılan sayfada üzerine tıkla)

Biz Şalpazarı milliyetçiliği yapacağız

Şalpazarı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Başkan adayı Refik Kurukız, Büyükliman’da görev yapan basın mensuplarıyla akşam yemeğinde bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.

Adayım diye ortaya çıkmadım

Vakfıkebir Yalıköy Yakamoz köfte salonunda İlçe Başkanı Mehmet Sakallıoğlu ile birlikte basın mensuplarını ağırlayan Kurukız, yemek sonrası neden aday olduğunu ve başkan seçilmesi halinde yapmayı planladığı projeleriyle ilgili basına açıklamalarda bulundu. MHP Başkan adayı Kurukız, “Öncelikle şunu söyleyeyim. Bu sürece gelirken ben adayım diye ortaya çıkmadım. Yaptığımız iş gereği insanlarla olan ilişkilerimizden, uzun süredir yaptığımız siyasetin gereği olarak, vatandaşlarla görüştüğümüzde bize aday olmamız gerektiği yönünde güzel sözler söylediler. Size inanıyoruz, size güveniyoruz dediler. Biz de bunun üzerine aileden başlayarak bir dizi istişare toplantıları yaptık. Bana toplantılarda şunu söylediler. Karşıda 10’nun üzerinde aday var, ama siz halkın adayısınız. Benim partimde de 5 aday vardı. Bu adayların tamamı şunu söylediler. Refik Kurukız varsa biz yokuz, O’nun yanında yer alırız dediler.

Biz Şalpazarı milliyetçiliği yapacağız

Biz bir Türk milliyetçisi olarak Şalpazarı sevdalılığımız var. Biz Şalpazarı milliyetçiliği yapacağız. Bizim AK Parti’yle, Milliyetçi Hareket Parti ile, Cumhuriyet Halk Partisi ile, Saadet Partisi ile, Demokrat Parti ile onların liderleri üzerinden, fikirleri üzerinden, Şalpazarı’ndaki adayları üzerinden, ya da görev yapmış eski başkanlar üzerinden siyaset yapmayacağız. Şalpazarı’nda yerel seçimi götürecek, bu sorumluluğu üstlenecek güçlü bir ekibe ihtiyaç var. Bunlar arasında Belediye Meclisine 3 isim belirledik fakat bu insanların sıralamadaki yerleri şuan belli değil. Hiç kimseye sen bir, sen iki, sen üçsün demedim. 30 mahalleden 9 üye seçeceğiz. Üç mahalleye bir kişi düşüyor. Tüm üyelerimiz belli ancak, rakiplerimiz ortaya çıktıktan sonra bu üyeleri açıklayacağız. Belki bir iki yerde isim kayması olabilir. Bu üyelerin kabiliyetli, çizgisine dikkat eden, özel yaşantısına dikkat eden  ama belli bir kültüre de sahip olan, hizmet almak için belli şartların o arkadaşlarımızda bulunması gerektiğini söyledim.

11 yıldır Şalpazarı iktidardan ne aldı?

Ben şu an ekibimin bir kısmıyla köy toplantılarına, köy ziyaretlerine başladım. Ben ekibime, kendime, teşkilatıma inanıyorum. Kendi adıma karar almıyorum. Teşkilatımızla kararları alıyoruz. Şalpazarı’nda doğduk, büyüdük. Şalpazarı’nın sorunlarını biliyoruz. Şalpazarılılar sayesinde bir yerlere geldik. Bizim oraya manevi borcumuz var. 11 yıldır Şalpazarı iktidardan ne aldı? Beşikdüzü’nün aldığını, Vakfıkebir’in aldığını, Of’un, Çaykara’nın aldığını Şalpazarı alabildi mi? O ilçelerde olanları istiyoruz biz. Biz 11 yıldır gasp edilen hakkımızı istiyoruz  Onun için güçlü bir ekibe ihtiyaç var. Biz giden adliyemizin neden durdurulamadığını, hangi tepkiyi koydular da, hangi siyasi birlikteliği gösterdiler de, hangi sivil toplum örgütleriyle bir araya geldiler,  tepki verdiler de olmadı? Bakanımız olmasına rağmen Şalpazarı Hastanesi Sağlık Ocağına dönüşürken hangi tepkiyi koydular da önleyemediler. Şimdi ortaya çıkan 9 aday bu teşkilatlar giderken hangi tepkiyi gösterdiler?

Şalpazarı’nda bir çay bahçesi bile yok

Şalpazarı’nın olmayan hizmet binasını mı, köylerin akmayan suyunu, köy yollarımızın bozuk olmasını, Şalpazarı’nda yürüyüş kaldırımlarının olmayışını, Şalpazarı’ndaki otoparkın ya da insanlarımızın oturup aileleriyle, çocuklarıyla çay içecekleri bir  çay bahçesinin olmayışını, bir çocuk parkının olmayışını, yağmur yağdığı zaman düğünlerini yapacağı bir düğün salonunun olmayışını sorgulamak lazım. Şalpazarı’nda pazar yerinin olmayışını ya da diğer ilçelerde olanların Şalpazarı’nda olmayışını kendi kendime sorarken halkıma da şunu soruyorum. 11 yıldır bu güçlü iktidardan Şalpazarı ne aldı? Bunda o iktidarın mı vebali var, yoksa Şalpazarı’ndaki iktidar partisi teşkilatının mı? Ya da Şalpazarı’nda seçilmiş belediye başkanlarının mı? İl Genel Meclisi üyelerinin mi? Sivil toplum örgütlerinin mi?

Derneklerimizle partilerimizle birlikte çalışacağız  

İstanbul’da 21 tane Şalpazarı Derneği var. Bu derneklerimiz ne iş yapıyor? Öncelikle onları yozlaşmış kahvehane kültüründen, şenlik kültüründen kurtaracağız. Yıl 12 ay eğlenerek kalkınmış bir topluluk dünyada yok. Biz bu derneklerimizle birlikte çalışacağız. Onları bu sürece dâhil edeceğiz. Aynen seçilmiş bir belediye meclisi üyesi gibi bizimle birlikte olacaklar. Ayrıca ilçemizde tabelası bulunan bütün siyasi partilerle her ay bir partide toplantı yapacağız. Şalpazarı’nın önceliklerini konuşacağız. 57. hükümet döneminde biz bunları yaparak  o gün adliyeyi aldık, hastaneyi aldık, emniyet teşkilatını aldık. O gün afet konutlarını aldık. O gün köy yollarının betonlamalarını başlattık. Bunları biz o ekip çalışmasıyla beraber yaptık. Aynı şeyi yapacağız. Siyaseti bir kenara koyacağız. Şalpazarı’nın alamadığı hizmetleri birlikte alacağız. Halkla anket yapacağız. Şalpazarı’nın öncelikleri nelerdir diyeceğiz, onların fikirlerini de alacağız. Hizmet için beraber olacağız. Proje üreteceğiz. Bu sürece katkı vermeyenleri de çıkıp halka anlatacağız.

Koltuk için aday değilim

Koltuk, makam, araca binmek için aday değilim. Bilgime, birikimime, ekibime güveniyorum. Ekibimde bir tane MHP’li olacak, diğerleri Şalpazarı’nı kucaklayan olacak. Bugün Şalpazarı’nda 5 yıldır Yüksekokul Yaptırma Derneği var. İsmini, faaliyetini duyan var mı? Bu derneğin başkanı da bugün aday. Şalpazarı’nın olmazsa olmazlarından bir tanesi de yüksekokuldur. Ben bunu başaracağım. Bunun için gerekli 5 dönüm arazi hazır. Bir diğeri belediye hizmet binası. Yeni bir hizmet binası ilçeye kazandıracağız. Sisdağı ve Acısu Şalpazarı için çok önemlidir. Bunlardan turizmde yararlanmamız lazım. Şıhkıranı, Ağakonağı, Sazalanı, Göllüalan gibi yerler bir programla turizme kazandırılabilinir. Biz 1 Nisan’da adaletle hizmetin buluşmasını, Refik Kurukız’la ekibinin Şalpazarı ile buluşmasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Belediye Başkan adayı Refik Kurukız sloganlarının da:

“Adaletli, dürüst ilkeli, sözünün eri

Halkın işini kendi işin bil güldür yüzleri

İbadet sayar halka hizmeti

Haydi durma Şalpazarı tam yol ileri” olduğunu sözlerine ekledi.

1

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 08 Ocak 2014, 09:04 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar