ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
“Kutsal Topraklara Veda Ederken…”

kutsaltopraklaraveda

“Kutsal Topraklara Veda Ederken…”

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2014 yılı hac organizasyonunda görevlendirilen Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Hakan Günaydın’ın, Kutsal Topraklardan bizlerle paylaştığı, gönlünden dile dökülen duygularını, sonuna kadar okumanız dileğiyle sizlerle paylaşıyoruz.

“Kutsal Topraklara Veda Ederken;

Diyanet İşleri Başkanlığının 2014 Yılı Hac Organizasyonunda bu yıl hacca gidecek olan hacı adaylarına Medine’de rehberlik etmek üzere, Medine karşılama ekibinde görevlendirilmem nedeniyle Rahman’ın misafiri olarak 26 Ağustos 2014 tarihinde çıkmış olduğum hac yolculuğundan 24 Ekim 2014 tarihinde Allah izniyle döneceğim.

Hac ibadetini yerine getirmenin, bayramı kutsal topraklarda yaşamanın, sevdiklerimize kavuşmanın mutluluğunu yaşarken, diğer taraftan bir daha gelme ümidi ile buradan ve Medine Karşılama ve Yerleştirme ekibinden ayrılmanın hüznünü yaşamaktayım.

Buradaki tabloyu herkesin görmesini arzu ettiğimi, Rahman’ın davetlisi olarak buraya gelen insanların, burada insanlığın o kardeşçe paylaşıma açık her şeyini yaşamış olmaları, anlatılarak değil ancak yaşanarak öğrenilebilecek bir şeydir. Dünyanın dört bir yanında yaşayan ülkeleri, kültürleri, dilleri ve adetleri farklı binlerce Müslüman hac sayesinde aynı amaçla bir araya geldiler. Aynı ibadeti yapmanın mutluluğunu yaşadılar. İslam’ın doğduğu, cihana yayıldığı, Allah Resulü ve ashabının bin bir güçlükler içinde mücadele verdiği toprakları görmek müminlere ayrı bir heyecan verdiği gözlerinden okunuyordu.

Hac ve Umre gibi kutsal ibadetler için yola çıkanlar diğer müminlerin elçisi ve duacısı konumunda bulunmaktadırlar. Bu şuur içerisinde bizler de burada bulunamayan ve sevdasını içinde taşıyan kardeşlerimizin, dostlarımızın duacısı, elçisi konumunda bulunduğumuzu unutmadık, her fırsatta siz dostlarımıza hayırlı istekleri için dualarda bulunduk.

Mahşer gününün provasının yapıldığı, Arafat ve Kâbe’deki milyonlarca ihramlı dan biri olmakla şereflendiğimiz, buradaki güzelliklere kavuştuğumuz için Allah’a (c.c.) ne kadar şükretsek azdır. Tavaf sırasında birkaç aylık bir bebeği annesinin ya da babasının kucağında gördük, şaşırdık. Kabe-i Muazzama’nın duvarına yapışıp hüngür hüngür ağlayanları gördük, duygulandık. Baştan sona her günümüz, her ziyaretimiz, dualarımız, hatta Türkiye’deki yakınlarımızla yaptığımız görüşmeler bile farklıydı, heyecan vericiydi. Allah hepimize tekrarını nasip etsin

Keşke beyaz ihramlar içerisindeki insanlardan herhangi biri olmayı Allah’ın izniyle başardığımız gibi gerçek dünyada da aynı birlikteliği sağlayabilsek. Orada insanın mesleğiyle, gerçek hayattaki makam ve mevkisiyle hiçbir bağı kalmıyor. Tıpkı elbiselerimizi çıkarıp beyaz ihramlarımızı giydiğimiz gibi, her şeyimizi sıyırıp çıkardık. Bu kutlu yolculuğun hem kendi içimizde hem de insanlık için nasıl bir diriliş imkânı sunduğunu Kâbe’ye bakarken daha iyi anlıyor insan. Orada beni şaşırtan; onca kalabalık ve zorluğa rağmen Allah’ın insanlara lütfettiği sabırdı…

Görevli olarak bulunduğum süre içerisinde Mekke ve Medine’de elimden geldiği kadar Rahman’ın misafirlerine hizmet etmeye çalıştım. Rabbim haccımızı mebrur, amellerimizi makbul eylesin. Hac ibadetiyle kazandığımız gönül temizliğini hac sonrasında da sürdürmeyi, Allah (c.c.) kul olmayı, Peygamberimize gerçek manada ümmet olabilmeyi, onun şefaatine nail olabilmeyi, Kur’an-ı Kerim’i okuyup anlamayı, hayatımıza rehber edinmeyi ve yaşamayı, ölümü hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamamız gerektiğini, ölüme hazırlıklı olmayı, ibadetlerimizin riyadan, gösterişten, benliğimizi gurur ve kibirden uzak tutmayı, dilimizi gıybet, dedikodu ve boş sözden korumayı, nefsin ve şeytanın şerrinden korunmayı Rabbim cümlemize nasip eylesin.

Mekke ve Medine özlemini kalbinde duyan bütün kardeşlerimize Allah Teâlâ en kısa zamanda bu güzel mekanları ziyaret etmeyi nasibi kısmet eylesin. (Amin…)”

Hakan GÜNAYDIN
Vakfıkebir İlçe Müftülüğü
Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni

 

 

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 18 Ekim 2014, 16:13 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar