VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Liseler Trabzon’umuzu Tanıyalım’ Bilgi Yarışmasında Yarıştı

Beşikdüzü ilçesinde aylık yayın yapan Yeşilkıyı Gazetesi, liseler arası ‘Trabzon’umuzu Tanıyalım’ konulu bilgi yarışması düzenledi. Vakfıkebir ilçesinden 5 lisenin katıldığı yarışmada 20 sorudan 14 soruya doğru cevap veren Anadolu Lisesi birinci oldu.

Vakfıkebir Gençlik Merkezi Konferans Salonunda yapılan ‘Trabzon’umuzu Tanıyalım’ konulu bilgi yarışmasında Vakfıkebir Anadolu Lisesi birinci, Anadolu İmam- Hatip Lisesi ikinci ve Ömer Nakkaş Anadolu Sağlık Meslek Lisesi de üçüncü oldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından beş lisenin katıldığı ve 20 sorunun yöneltildiği bilgi yarışmasına geçildi. Gazeteci- yazar ve TV Program yapımcısı Murat Cihan’ın okuduğu şiiri takiben heyecanla beklenen sonuçlar açıklandı. Buna göre Anadolu Lisesi 140 puanla birinci olurken, Anadolu İmam- Hatip Lisesi 130 puanla ikinci ve Ömer Nakkaş Anadolu Sağlık Meslek Lisesi de 90 puanla üçüncülüğü elde etti. Vakfıkebir Lisesi 80 puanla dördüncü ve İMKB METEM Lisesi de 70 puan alarak yarışmanın beşincisi oldu.

SARAÇ: “ EĞİTİM- ÖĞRETİM ÖN PLANDA GELİR “

Yarışma sonunda Yeşilkıyı Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Saraç, 1998 yılında yayın hayatına 4 sayfa olarak başlayan Yeşilkıyı Gazetesi’nin bu gün 12 sayfaya ulaştığını ve abone usulüyle dağıtıldığına vurgu yaparak, “ Gazetemizin en büyük özelliği, eğitim- öğretime verdiği destektir. Gördüğüm o ki; bu yarışma öğrenciler arasında büyük heyecan uyandırdı. Bu tür faaliyetlerimiz, bizlere destek olunduğu sürece devam edecektir. Organizasyonun düzenlenmesinde bizden desteğini esirgemeyen başta kaymakamımız Sedat Sırrı Arısoy olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ederim.“ dedi.

Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahin Işık da yaptığı konuşmasında, gazeteci Ahmet Saraç’a harcadığı emekten dolayı teşekkür etti. Işık, “Çok güzel bir yarışma oldu. Öğrencilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.“ şeklinde konuştu. Yeşilkıyı Gazetesi köşe yazarı Abdullah Gülay’ın kendi yazdığı bir şiiri okumasının ardından konuşan Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş, öğrencilerle birlikte yaşadıkları güzel heyecana değinerek, “Bu bilgi yarışması yerel olarak, bölgesel olarak çok ciddi bir eksikliği ortaya çıkarmış oldu. Bu tür etkinlikleri genişleterek devam ettirmekte yarar olduğuna inanıyorum. Çünkü ne kadar bilgi, o kadar güç demektir.“ ifadelerini kullandı. Final konuşmasını yapan Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Gazeteci Ahmet Saraç’a ve öğrencilere teşekkür ederek, bu tür faaliyetleri herkesin desteklemesi gerektiğinin altını çizdi.

Konuşmaların ardından birinciliği elde eden okulun Müdürü Ahmet Baştan’a ödülü Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, ikinci gelen okulun Müdürü Sezgin Özdin’e ödülü Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş ve üçüncü gelen okulun müdür Yardımcısı Ahmet Arifoğlu’na ödülü Tonya Belediye Başkanı Ahmet Kurt, takdim etti.

‘Trabzon’umuzu Tanıyalım’ bilgi yarışmasında birinciliği elde eden Anadolu Lisesi’ne ödülünü Milli Eğitim Müdürü Şahin Işık, ikinci olan Anadolu İmam-Hatip Lisesi’ne Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Şifa Karadeniz, üçüncülüğü elde eden Ömer Nakkaş Sağlık Meslek Lisesi’ne ödülünü Büyükliman Gazeteciler cemiyeti Başkanı Mehmet Bülent Alp tarafından verildi.

Daha fazla görüntü için tıklayınız!

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 22 Kasım 2012, 15:40 tarihinde Eğitim, Genel, Kültür Sanat, Medya, Resim Galerisi, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar