VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Mavi Kapak Kampanyası – Gönül Elçileri Projesi Beşikdüzü Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde Meyvesini Verdi

mavi kapaklar

FOTOLAR İÇİN TIKLAYINIZ!
(Resmi büyütmek için açılan sayfada üzerine tıkla)

Mavi Kapak Kampanyası – Gönül Elçileri Projesi Beşikdüzü Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde Meyvesini Verdi

Beşikdüzü Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürlüğünce Düzenlenen Mavi Kapak Kampanyasından tedarik edilen Tekerlekli Sandalye, Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş’ın da katıldığı törenle, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Türkan Atalar’a ihtiyacı olan bir vatandaşa verilmek üzere teslim edildi.

Beşikdüzü Kız Teknik ve Meslek Lisesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü tarafından 2012-2013 eğitim öğretim yılı başında başlatılan Mavi Kapak Toplama kampanyasına kulüp öğrencileriyle birlikte bütün okul öğrencileri ve okul yönetimi katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca başlatılan Gönül Elçileri Projesi kapsamında görev alan 40 öğrencinin de desteğiyle yürütülen kampanya sürecinde 26.000 kapak toplandı.

Toplanan 26 bin kapağı Trabzon’da Kurulu bulunan Çakıroğlu katı atık geri dönüşüm hafriyat inşaat nakliyat ve ticaret limitet şirketi yönetim kurulu Başkanı Eyüp Çakıroğlu satın alarak karşılığında yaşlı, hasta ve engelli bir vatandaşın kullanımına sunulmak üzere bir adet tekerlekli sandalye tedarik edildi.

Okul Müdürü Mehmet Akpınar tekerlekli sandalye teslim töreninde yaptığı konuşmasında, “Birkaç öğrencimizin isteğiyle başlatılan bu kampanya sonucunda bu gün bir hastamızın yaşlımızın engelli vatandaşımızın kullanabileceği tekerlekli sandalyeye kavuşmuş bulunuyoruz. Bu çalışmada emeği geçen tüm öğrencilerimize öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Birlikte herkesin bir kapakla iştirak ettiği bu yardım aynı zamanda kimin kullanacağını bilmediğimiz bir sandalyeye dönüştü. Herkesin bunda katkısı var. Kimsenin birinden bir beklentisi olmadan tertemiz duygularla yapılmış bir yardım. Kültürümüzden, değerlerimizden unutulmaya yüz tutmuş duygularımızı öne çıkarmaya çalışan bu faaliyet içinde olmak çok güzel bir duygu” ifadelerini kullandı.

Müdür Akpınar ayrıca, törene iştirak eden Kaymakam Alaattin Aktaş’a, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Fadime Cüre’ye işadamı Eyüp Çakıroğlu’na ve tüm katılanlara, “Hoş geldiniz” diyerek teşekkür etti.

Ardından Mavi Kapak Kampanyasından tedarik edilen Tekerlekli Sandalye Okul Müdürü Mehmet Akpınar tarafından Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Türkan Atalar’a, ihtiyacı olan bir vatandaşa verilmek üzere teslim edildi.

Törende Çakıroğlu Holding Başkanı Eyüp Çakıroğlu’na teşekkür belgesİ veren Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş burada yaptığı konuşmasında, “Sevgili gençler! Çok güzel bir çalışma olmuş. Bu faaliyet nedeniyle Beşikdüzü Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürünü, Öğretmen ve Öğrencilerini tebrik ediyorum. Bu çok farklı bir iyilik ve dayanışma örneği. Bir kapak ile bire on veren bir faaliyet yapmış oldunuz. Görüyorsunuz ne kadar güzel bir çalışma ortaya çıktı. Bunun daha kaç katı karşılığını alacağınız tarafı da vardır. Bu yüzden bu yardımlaşma ve dayanışma faaliyetlerinde sizleri görmek çok güzel. Hepinizi tebrik ediyorum”  şeklinde konuştu.

Törende ayrıca Okulun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü öğretmenleri Nurden Kamburoğlu ve Ceren Ekinci Karabaş’a İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Fadime Cüre, Kulüp Başkanı Duygu Yayla’ya da Okul Müdürü Mehmet Akpınar tarafından teşekkür belgesi verildi.

FOTOLAR İÇİN TIKLAYINIZ!
(Resmi büyütmek için açılan sayfada üzerine tıkla)

Mithat GÜDÜ

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 08 Mayıs 2013, 11:58 tarihinde Eğitim, Ekonomi, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Sağlık, Son Dakika, Teknoloji, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar