DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ -
MAVİ SARAY GEMİSİNDE İFTAR

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

Video_1 Tıklayınız…         Video_2 Tıklayınız…

VAKFIKEBİR BELEDİYESİ’NDEN PERSONEL VE AİLELERİNE MAVİ SARAY GEMİSİNDE İFTAR YEMEĞİ

“Vakfıkebir’in önünü açacak, hak ettiği noktaya getireceğiz ”

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, belediye personeli ve ailelerine Mavi Saray Gemisinde iftar yemeği verdi. İftara AK Parti İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu ve meclis üyeleri de katıldı.

Mavi saray gemisiyle denize açılarak bir ilki gerçekleştiren Vakfıkebir Belediyesi, iftarda yaklaşık 800 kişilik personeli ve aileleriyle buluştu. Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta tarafından organize edilen iftar yemeğine belediye Başkan yardımcısı A. Salih Birincioğlu, belediye meclis üyeleri, AK parti İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu, Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Oktay Gül,  belediye personeli ve aileleri katıldı.

Başkan Balta “Biz çok büyük bir aileyiz”

 “Biz çok büyük bir aileyiz” sözleriyle personel ve ailelerine seslenerek 2016 yılında neler yaptıklarını ve 2017’de neleri planladıklarını anlatan Başkan Muhammet Balta; bu etkinliği referandum nedeniyle rahmet ve bereket ayı Ramazan’da yapmak istediklerini belirtti.

Üç yıldan beri görev başında olduklarını ve İnsanların hizmet beklediklerini belirten Başkan Balta;  “yerel yönetimler olarak vatandaşlarımıza hizmetin en hızlı ve kalitelisini ulaştırmanın gayreti içerisindeyiz. Bunları siz personelimiz vasıtasıyla gerçekleştiriyoruz. Gayretlerinize müteşekkiriz. Çok yoğun çalışıyorsunuz ki zaman zaman bunaldığınızı ve yorulduğunuzu hissediyorum. Ama bu yolda yorulmak, bunalmak bizlere yakışmaz. Daha tempolu şekilde güzel Vakfıkebir’imizi hak ettiği yere getirmek için ciddi gayret göstereceğiz” dedi.

Geçen üç yıl içerisinde nelerin yapıldığının hafızalarda tazelenmesini istediğini belirten başkan Balta; “üç yıl içersinde Vakfıkebir’de 90 bin metreküp beton yol yaptık. 35 bin metreküp asfalt yol yaptık ki bu yaklaşık 150 km standart yol demektir ve bu Vakfıkebir tarihinde görülmemiş bir olaydır. Sanat yapılarını, yol genişleme çalışmalarını, yeni yol yapma çalışmalarını bu hesabın içine katmıyoruz” dedi.

“Adliye Sarayının yerini kamulaştırılıp bakanlığa teslim edeceğiz”

Başkan Balta, “Yolumuza hızlı bir şekilde devam ediyoruz. 2017 yılı bunun içersinde değildir. 2017 yılı içerisinde Vakfıkebir’de planlanmış 60 bin metreküp beton yol çalışmamız ve Büyükşehir Belediyesinin de desteğiyle 10 bin ton da asfalt planlamamız var ve bitmek üzere.  Bölgenin merkezi tarihi ilçemizi her anlamda geliştirebilmek için çaba sarf ediyoruz. Adliye Sarayının kararı alındı, yerinin kamulaştırılıp bakanlığa teslim edeceğiz. Özellikle hanımların bizlerden istedikleri kapalı yüzme havuzunun sözünü aldık, bakanımız Akif Çağatay Kılıç beye teşekkür ediyorum; yazısını Spor Toto teşkilatına yazdı inşallah en kısa zamanda temelini atacağız. Gülbaharhatun, yani eski Trabzon Yolunun Hacıköy hattının bölünmüş yolunu tamamlamıştık, ikinci kısmı olan hastane altının trafiğini rahatlatacak olan yaklaşık 30 milyon civarındaki ihalesi yapıldı, sonuçlanmasının bekliyoruz. Fol Deresini Yeni Camii’den Kapalı Spor Salonuna kadar olan bölümünün ihalesi yapıldı, yer teslimi yapılmış ve uygulama projeleri hazırlanıyor. Organize sanayi Bölgesiyle ilgili çalışmalarımız rutin devam ediyor. İnşallah bu yılın sonuna doğru arsa tahsis yapacak pozisyona getirip 2018 yılı içersinde de alt yapısına başlayarak kısa zamanda sanayici ile buluşturup gençlerimizin daha kolay iş bulmalarının önünü açmış olacağız. Emniyet Müdürlüğü Binası için çalışmalar devam ediyor.

“Yatırımlar Vakfıkebir’in önünü açacak, hak ettiği noktaya getirecek ”

Bölgemiz ve ilçemizde özellikle Trabzon’dan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve İŞKUR anlamında vatandaşlarımız çok yoğun hizmet alıyor. İlçemizde hepsinin Sosyal Hizmet merkezi açılarak bölge halkının Trabzon’a gitmesinin önüne geçmiş olduk. Bu tür hizmetlerimiz devam edecek. Kentsel dönüşümle alakalı, kentsel dönüşüm kararını ilan ettik. Büyükşehir’de de ilanını sağladık, sonuçlanmasını bekliyoruz.  Bütün bu yatırımlar Vakfıkebir’in önünü açacak, hak ettiği noktaya getirecek. Sizlerin Vakfıkebir’de hiçbir şeyin değişmediği yönündeki intibaı zaman içeresinde nasıl değişime kavuştuğunu gösterecek yatırımlardır. Plajla ilgili proje çalışmamız bitti, ihale aşamasındayız. Özellikle karma plaj olacak; hemen akabinde onu bitirdikten sonra sadece hanımların faydalanacağı plaj inşa edeceğiz. Sokak iyileştirme ile ilgili çalışmalarımız yaz sezonuna gelmesi münasebetiyle ihalesini yaz sezonu sonunda yapacağız.

“Arkamızda AK Parti gücü var”

“Halkımız için gecemizi gündüzümüzü birbirine katarak çalışmaya devam ediyoruz” diyen Başkan Balta; “bu çalışmalarımızda arkamızda AK Parti gücü var. Aynı zamanda kendi evladımız, milletvekilimiz Muhammet Balta var. Kendilerine Vakfıkebir halkı adına müteşekkiriz. Çok güçlü bir İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylu var ki terörle mücadelesinde gösterdiği başarısıyla gurur duyuyoruz.  Güçlü desteğini her zaman arkamızda hissediyoruz. Diğer milletvekillerimizin ne zaman kapısını çalsak aynı desteği bizlere veriyorlar. Bu manada çok şanslıyız. Rüzgâr her taraftan lehimize esiyor. Bizde yelkeni doldurmak adına var gücümüzle mücadele ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Çalışan, üreten işini hakkıyla yapan arkadaşlarımıza müteşekkiriz.”

Emekliliğe ayrılan Belediye personeli Mehmet Gül ve Muhammet Kara’ya plaket takdim eden Başkan Balta, bundan sonraki hayatlarında kendilerine sağlıklı, mutlu bir ömür dileğinde bulundu. Yol arkadaşlığı ve çalışma arkadaşlığının bambaşka bir şey olduğunu vurgulayan Balta,  “Onlarda Vakfıkebir Belediyesi’nde geçirdikleri yılları hiçbir zaman unutmayacaklar. Çalışan, üreten, işini hakkıyla yapan her arkadaşımıza müteşekkiriz. Hiç kimseyi şu partiden, bu görüşten diyerek ayırmadık, ötekileştirmedik. Sadece hizmet etme noktasında işini hakkıyla yapıyorsa bizim başımızın tacıdır dedik. Her zaman da anlayışımız bu noktada olacaktır” dedi.

Video_1

Video_2

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 03 Haziran 2017, 00:46 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Resim Galerisi, Siyaset, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar