Mercan Fm Radyosu ve Karadeniz Postası Gazetesi adına personele ve basın mensuplarına iftar yemeği verildi.

mercanfmiftar1

Büyük boy foto için tıkla…

Mercan Fm Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Gül tarafından, Radyo ve Karadeniz Postası Gazetesi adına personele ve basın mensuplarına iftar yemeği verildi.

Mavi Kıyı tesislerinde verilen yemekte katılımcılar kısa birer konuşma yaptılar. Konuşmacılar arasında ilk söz alan Murat Cihan, “Çok rahatsız olmama rağmen aranızda olmak istedim. Bunun en büyük nedenlerinden biri sizlerin bayraksever, vatansever, milletsever gazeteci olmanızdır. Ismarlama yazı yazmazsınız, uzaktan kumandalı değildir yazılarınız. Vatanın gerçek doğrularını yazıyorsunuz. Türkiye’deki bütün basın mensupları sizler gibi olsa, bizler gibi olsa inanın Türkiye’nin cehresi değişir. Çünkü sizler, doğruya doğru, eğriye eğri diyen insanlarsınız. Kimseden aferin beklemiyorsunuz. Sizler bu milletin en önde gelen insanlarısınız. Herkes size, bize muhtaçtır. Yılmadan, usanmadan doğruları bu millete anlatmak bizim görevimizdir” dedi.

Daha sonra sözalan Büyükliman Bölgesinin en eski duayen gazetecisi Hikmet Aksoy ise, “Yerel gazetecilikte labirentlere girmemek lazım. Eğer o labirentlerin içine girerseniz, çıkmanız hiçbir zaman mümkün olmaz. Özgür gazeteciliğin birinci şartı, gazetecinin önce kendisine güvenmesi, ardından yapacağı işi sevmesi, beraber yaşadığı, beraber çalıştığı toplumu iyi tanıması, ihtiyaçlarını ve yarına nelerin lazım olacağını bilmesi gerekir. Gazetecilik adına gelecek için söylenecek tek şey, eğer bu gidiş devam ederse internet gazeteciliği kâğıt üzerine yapılan gazeteciliğin yerini almış olur. Buna şimdiden hazırlıklı olur. Bunu yaparsanız daha aktif gazetecilik yapma imkânına sahip olursunuz. Kâğıt üzerinden gazete okuyan insanlar giderek azalıyor. Artık herkesin elinde bir tablet, ondan okuyor. Gazeteye, yarına kalacak bir şeyleri katmak lazım. Sakız gibi, günübirlik çiğneyip atmanın hiç anlamı yok. Yarın, bir başkalarının işine yarayacak, yazılar, fotoğraflar olması gerekir. Kalıcı olması gerekir. Bunu yapmazsanız günlük yaşamış olursunuz.” şeklinde konuştu.

Tüm katılımcıların konuşmalarının ardından yemeği düzenleyen Mercan FM Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Gül de, “Şu anda burada bizi buluşturan gazetecilik mesleği olarak görünse de bu işin temelinde Mercan Fm vardır. Biz Karadeniz Postası gazetesini satın alana kadar gazeteciliğin yazılı kısmı ile bir ilgimiz yoktu. Bugün burada bu samimi ortamın oluşmasındaki en büyük unsur, mesleğe gerçekten hak ettiği değeri vermemizden kaynaklanmaktadır. Doğruların yanında olma ilkesiyle hareket ediyoruz. Bu sebeple de radyomuz, gazetemiz bölgede söz sahibi. Biz doğru bulmadığımız hiçbir şeye gazetemizde veya radyomuzda yer vermiyoruz. Tarafsızlık ilkesi gereği gazetemiz de radyomuz da herkese açık.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Yemek, hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 20 Temmuz 2013, 11:55 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Medya, Resim Galerisi, Son Dakika, Teknoloji, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.763 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
Vakfıkebir İlçe Jandarma Komutanına Ziyaret

Vakfıkebir İlçe Jandarma Komutanına Ziya...

Diyanet-Sen Vakfıkebir İlçe Yönetiminden İlçe Jandarma Komutanına Ziyaret Diyanet-Sen Vakfıkebir... [Devamı]
İHL BAHÇESİ ve ÇEVRE YOLU ASFALTLANDI

İHL BAHÇESİ ve ÇEVRE YOLU ASFALTLANDI...

Beşikdüzü Ahmet Gün Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesi ile okul çevresi yolu asfaltlandı. (Muhammet... [Devamı]
ŞEHİTLİK VE GAZİLİK

ŞEHİTLİK VE GAZİLİK

Diğer Yazıları için tıklayınız… ŞEHİTLİK VE GAZİLİK Bismillahirrahmanirrahim. Allah’a... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ KENTSEL DÖNÜŞÜME HAZIRLANIYOR

BEŞİKDÜZÜ KENTSEL DÖNÜŞÜME HAZIRLANIYOR...

BEŞİKDÜZÜ KENTSEL DÖNÜŞÜME HAZIRLANIYOR Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, TOKİ Başkanı... [Devamı]
Facebook Sayfamızdaki Paylaşımlarımızla İlgili Açıklama

Facebook Sayfamızdaki Paylaşımlarımızla ...

Değerli Arkadaşlar, Haberlerimizle ilgili fotoğrafların çoğu ve bazı video görüntüler facebook... [Devamı]
Düzköy Müftüsü Ölümden Döndü

Düzköy Müftüsü Ölümden Döndü...

Düzköy Müftüsü Ölümden Döndü Trabzon Düzköy İlçe Müftüsü Yılmaz Özbakır, beraberinde... [Devamı]
KAANLAR Vakfıkebir’e İmam Hatip Ortaokulu Yaptırıyor

KAANLAR Vakfıkebir’e İmam Hatip Ortaokul...

Büyük boy foto için tıklayınız… KAANLAR Vakfıkebir’e İmam Hatip Ortaokulu Yaptırıyor Vakfıkebir... [Devamı]
Popüler Haberler


İHL BAHÇESİ ve ÇEVRE YOLU ASFALTLANDI

İHL BAHÇESİ ve ÇEVRE YOLU ASFALTLANDI...

Beşikdüzü Ahmet Gün Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesi ile okul çevresi yolu asfaltlandı. (Muhammet TAŞ)    Devamı →[Devamı]
Vakfıkebir İlçe Jandarma Komutanına Ziyaret

Vakfıkebir İlçe Jandarma Komutanına Ziya...

Diyanet-Sen Vakfıkebir İlçe Yönetiminden İlçe Jandarma Komutanına Ziyaret Diyanet-Sen Vakfıkebir İlçe Temsilcisi Hüseyin Sağlam, yönetim... [Devamı]
Anket
Yazarlarımız
Yorumlar