ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Meslek Okulları Yeniden Dirilmeli!

alper kancaMESLEK OKULLARI YENİDEN DİRİLMELİ!

ADMOG (Atma Değerlendir Meslek Okullarını Güçlendir) Proje Lideri ve TAYSAD (Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Alper Kanca; “Küresel rekabette başarı için tüm sanayi şirketlerinin en önemli meselelerinden biri; meslek okullarının yeniden dirilişi olmalı.”dedi.

Atma Değerlendir Meslek Okullarını Güçlendir projesi kapsamında açıklama yapan Alper Kanca;

“Türkiye, 20 yıl öncesine kadar iyi işleyen bir Meslek Lisesi sistemine sahipti. Meslek Lisesi öğrencileri iyi eğitim alıyorlar, sanayide çalışıyor, mezun olunca hemen iş bulabiliyorlardı. Çok başarılı olup, azmedenler ise üniversiteye gidiyor, pratik deneyime sahip yetkin mühendisler olarak hayata atılıyorlardı.

Sonra, fırtınasız denizde gemi batırmak, maharetli bazı Meslek Liselerini kurban etti. Türkiye, en az 15 sene kaybetti. Nitelikli öğretmenler okullardan ayrıldı, başarılı çocuklar isteksiz oldu, veliler çocuklarını göndermemeye başladı. Çok uzun sürede oluşturduğumuz bir miras, heba edildi.

Bu yanlışın bedelini de günümüzde sanayi ödüyor. Karşımızda tüm meslek derslerini hem okulda hem endüstride görmüş, her türlü iş güvenliği, çevre bilincini almış teknik işçileri olan yabancı rakip şirketlere karşı, ortaokul-lise mezunu teknik eğitimsiz çalışanlara mücadele vermeye çalışıyoruz ve zorlanıyoruz.

Meslek okulları yeniden eski itibarlarını kazanmalı. Tüm sanayi şirketlerinin en önemli meselelerinden biri Meslek Okullarının yeniden dirilişi olmalı. Bu okulların ihtiyaçlarının giderilmesine yardımcı olmalıyız, eksiklerini tamamlamalıyız. Meslek Okullarına gidenlerin iyi eğitim almalarını sağladığımızda, hayat hepimiz için kolaylaşacak.

İşte bu anlamda, zaten kalibrasyon (doğrulama-yapabilirlik) sebebi ile işletmelerimizde

kullanımı kısıtlı olan ve çoğu da ithal gelen ölçüm aletlerinin toplanmasına, M.E.B. tarafından önerilen ihtiyaç sahibi okullara gönderilmesine önderlik etmek istedik.

Üyelerimizden gelen destek, deneme mahiyetinde bazı ölçüm aletleri gönderdiğimiz okul yetkililerinden aldığımız teşekkür, çevremizdekilerin teşviği bizi heyecanlandırdı.

Ne kadar doğru bir şey yaptığımızı her geçen gün daha iyi anlıyoruz.

Neredeyse sıfır maliyetle, yüzlerce çocuğun daha iyi bir eğitim almasına, Türk sanayiine katkı sağlamasına vesile olduk.

Sizlerin desteği, gayreti ve yardımseverliği ile Otomotiv Tedarik Sanayi olarak hepimizin gurur duyabileceği bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdik.

Topladığımız ölçüm aletlerinin temizliğini sağlayan H. Bayraktar Meslek Lisesi öğrencilerden başlayarak destek sağlayan, fikir veren, yönlendiren, bağışta bulunan herkese çok teşekkür etmek istiyorum” dedi.

ADMOG (Atma Değerlendir Meslek Okullarını Güçlendir) Projesi kapsamında 60 TAYSAD üyesi firmadan toplanan araç ve gereçler, Türkiye genelinde 50’den fazla Meslek Okuluna ihtiyaçlar doğrultusunda teslim edildi. Proje kapsamında HEKSAGON Mühendislik ve Tasarım A.Ş. (HEXAGON STUDIO) tarafından, KTÜ Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulu’na Dizel araç motoru teslim edilmişti.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 05 Ocak 2016, 16:25 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar