VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Metin Kalay iddialı

KALAY İLÇESİ İÇİN TECRÜBESİNİ, BİRİKİMİNİ ARTIK AK PARTİ ÇATISI ALTINDA SÜRDÜRECEK

Uzun yıllar Trabzon´da siyasetin içinde yer alan Metin Kalay geçtiğimiz ay içinde AK Parti rozetini taka­rak siyasete kaldığı yerden devam etme kararı aldı.

1987 yılında siyasete Anavatan Partisi ile başlayan ve Beşikdüzü´nün ilçe olduğu tarihlerde partisinin kurucuları arasında yer alan Metin Kalay, uzun yıllar Beşikdüzü´ne çok önemli hizmetler verdi. 13 yıl Anavatan Partisi ilçe başkanlığı 5 yıl da İl genel meclisi üyeliği yapan Metin Kalay, partisinin kapanmasından sonra bir süre siyasete ara verdi. Ancak İlçesi´nde de çok sevilen bir isim olan, her zaman mütevazı ve bey­efendi kişiliği ile tanınan Metin Kalay, siyasete ara ver­diği bu dönemde partisi ile hizmet verdiği döneminde iç içe olduğu vatandaşlarla bağını hiç koparmadı. Özellikle Beşikdüzü´nün köylerine ve mahallelerine Anavatan Partisi döneminde, yol, istinat, asfalt gibi hiz­metlerin götürülmesinde büyük emeği geçen Kalay, vatandaşların ne dediğini de hep dinledi. Anavatan Partisi´nden gelen bir siyasetçi olarak siyasete yine sağ yelpazede bir parti ile devam etme kararı alan Kalay´a bir sohbetimizde, ´Neden AK Parti´ diye sorduğumuz­da, “Anavatan Partisi´nin merhum genel başkanı eski başbakanlarımızdan Özal’ın fikirlerinin benimsenmesi programlarının takdir edilmesi ve bu yönde verilen olumlu beyanatlar bizim de bu tercihi yapmamızda etken olmuştur.” şeklinde cevap verdi.

Kalay, “ANAP’ın DP ile birleşmesi ve Süleyman Soylu’nun genel başkan oluşu sonrasında AK Parti’ye katılışı ve dava arkadaşlarını AK Parti çatısı altına toplamak isteğine de bizleri davet etmesi etken olmuştur. Bizde bu davete icazet ettik.” diyor.

Siyasete 8 yıl ara veren ancak sürekli siyaseti dışarıdan izleyen Kalay´ı siyasete devam ettirme kararını almasında belki de en önemli etkenlerden birisi doğup büyüdüğü İlçesi Beşikdüzü halkı oldu. Zira aynı zaman da 28 yıla yakın bir zamandan beri ilçede esnaflık da yapan Kalay vatandaşların teveccüh gösterdiği ender isimlerden birisi. Kalay bu dönemde vatandaşların nabzını tutmayı ihmal etmezken, siyasete devam etmesi yönünde kendisine söylemde bulunanlara da, ´kendisini nerede görmek istediklerini sorarak, bir anlamda yeni yol haritasını belirledi. Yani o, Beşikdüzülü hemşerileri kendisini nerede görmek istiyorsa, orada oldu. İlçe başkanlığı ve il genel meclisi üyeliği sırasında yıllarca Beşikdüzü ilçesi ve halkına yatırım gelmesinde hiçbir siyasi ayrım gözetmemesi, özellikle köylere yapılan yatırımlar konusunda duyarlı olması en büyük artısı oldu ve bugün kendisinin doğru yolda olduğunu anlamasına da bir gösterge oldu. Artık siyaseten belki de en olgun dönemini yaşayan Kalay, bu dönemi en verimli şekilde AK Parti´de kullanacağını düşünerek, halkın da kendisi­ne bu yönde teşviki ile AK Parti´yi seçti. Kalay, hiç bağı­nı koparmadığı İlçe halkı ile şimdilerde biraz daha yoğun bir şekilde temaslarını sürdürüyor.

Muhammet TAŞ

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 04 Şubat 2013, 00:48 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar