VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Milli Gençlik Vakfı Genel Başkanı Adnan Demirtürk kabri başında ziyaret edildi

Anadolu Gençlik Dergisi Genel Başkanı Salih Turhan, on üç yıl önce Samsun’da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Milli Gençlik Vakfı Genel Başkanı Adnan Demirtürk’ün kabrini ziyaret etti.

Merhum Demirtürk, 15 Mayıs 1999 yılında Samsun’da geçirdiği trafik kazası sonucunda dava arkadaşları Talha Eyüboğlu ve Ahmet Zahit Turan ile birlikte yaşamını kaybetmişti. Ömrünü gençliğe adayan Adnan Demirtürk’ün Vakfıkebir İlçesi Kemaliye Mahallesi’nde bulunan kabristanlığını ziyaret eden Anadolu Gençlik Dergisi Genel Başkanı Salih Turhan, Saadet Partisi Vakfıkebir İlçe Başkanı Birol Yavuz, Anadolu Gençlik Dergisi Trabzon Şubesi Başkanı Abdurrahman Şimşek ve beraberindeki kişilerle birlikte mezarı başında dualar okudular.

Anadolu Gençlik Dergisi Genel Başkanı Salih Turhan kabir ziyareti sonrası yaptığı açıklamada; “Bu duygular nasıl ifade edilir bilemiyorum. Rahmetli Adnan abinin vefatına üzülmekle birlikte şahadetiyle alakalı da biz milli görüşler olarak, milli gençlik kadrolu olarak önümüzde yürüyen şehitlerin olması bizi her zaman azimlendirir. Onların göstermiş olduğu istikamet üzere yürümek bir gayret, bir azim artmasına vesile olur. 13 yıl oldu Adnan abinin vefatı. Çeşitli arkadaşlar bu mesuliyeti aldılar. O dönemdeki Adnan abinin konuşmalarını videolarını bakıyoruz. O günkü yaptığı çalışmalarda bugünü değil önümüzdeki 100 yıla ufuk tutan çalışmalara hedefleri olan bir ağabeyimizdi” dedi.

Bizim çalışmalarımızda başımızdaki büyüklere hep başkanımız derdik diyen Anadolu Gençlik Dergisi Genel Başkanı Salih Turhan “Hep farklı isimler tasnif ederdik ama Adnan Demirtürk ağabeyimize biz başkanım diyemedik. Hep ağabey olarak ifade ettik. Biz İmam-Hatip lisesinde öğrenciyken bize öyle bir yaklaşımı vardıydı ki, ilk görüşmemizde bütün kemiklerimizi kıracak gibi sarılırdı. Çok şaşırmıştım. Bize ne babamız ne kardeşlerimiz ne de başka birisi bu şefkatle sarılmamıştı. Bu kadar sarılmasındaki mana düşünce neydi, sonrasında anladık. Göstermelik değildi bu sarılması. O sarılması tamamen kardeş halindeki bütün camiadaki gençlerimize aynı sevgi aynı aşkı istiyordu. Hiçbir gencimizin sacının teline dahi zarar gelmemesi için mücadele gösteriyordu. İnşallah biz Anadolu Gençlik kadromuzla Milli Görüş kadromuzla Adnan ağabeyimizin vefamızı çalışmamızla inşallah göstermiş olacağız. Bundan sonraki süreçlerle alakalı da, onun koymuş olduğu hedefleri nasıl onun dönemindeki çalışan gençlerimiz bildilerse, öğrendilerse, ondan sonraki nesillerde inşallah rahmetli genel başkanlarının ağabeylilerinin çalışmalarını görecekler bilecekler ve tanıyacaklar. Kıymetli ağabeylilerine, hem ailelerine, hem davamızın diğer mensubu kardeşlerimize ve tüm insanlığa tekrar başsağlığı diliyoruz” şeklinde konuştu.

Haber: Yusuf Öztürk / Vakfıkebir / CİHAN  

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 19 Haziran 2012, 22:51 tarihinde Flash Haberler, Genel, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar