BÖLGEMİZDE TEK - KADİR GECESİ’NE ÖZEL CANLI YAYIN PROGRAMI - MÜFTÜLÜK PERSONELİ VE VATANDAŞLARDAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA TAM DESTEK - MÜFTÜ KÖKSAL TRT TRABZON RADYOSU’NUN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU - MÜFTÜ KÖKSAL İLE ÖZEL RÖPORTAJ -
Milli Gençlik Vakfı Genel Başkanı Adnan Demirtürk kabri başında ziyaret edildi

Anadolu Gençlik Dergisi Genel Başkanı Salih Turhan, on üç yıl önce Samsun’da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Milli Gençlik Vakfı Genel Başkanı Adnan Demirtürk’ün kabrini ziyaret etti.

Merhum Demirtürk, 15 Mayıs 1999 yılında Samsun’da geçirdiği trafik kazası sonucunda dava arkadaşları Talha Eyüboğlu ve Ahmet Zahit Turan ile birlikte yaşamını kaybetmişti. Ömrünü gençliğe adayan Adnan Demirtürk’ün Vakfıkebir İlçesi Kemaliye Mahallesi’nde bulunan kabristanlığını ziyaret eden Anadolu Gençlik Dergisi Genel Başkanı Salih Turhan, Saadet Partisi Vakfıkebir İlçe Başkanı Birol Yavuz, Anadolu Gençlik Dergisi Trabzon Şubesi Başkanı Abdurrahman Şimşek ve beraberindeki kişilerle birlikte mezarı başında dualar okudular.

Anadolu Gençlik Dergisi Genel Başkanı Salih Turhan kabir ziyareti sonrası yaptığı açıklamada; “Bu duygular nasıl ifade edilir bilemiyorum. Rahmetli Adnan abinin vefatına üzülmekle birlikte şahadetiyle alakalı da biz milli görüşler olarak, milli gençlik kadrolu olarak önümüzde yürüyen şehitlerin olması bizi her zaman azimlendirir. Onların göstermiş olduğu istikamet üzere yürümek bir gayret, bir azim artmasına vesile olur. 13 yıl oldu Adnan abinin vefatı. Çeşitli arkadaşlar bu mesuliyeti aldılar. O dönemdeki Adnan abinin konuşmalarını videolarını bakıyoruz. O günkü yaptığı çalışmalarda bugünü değil önümüzdeki 100 yıla ufuk tutan çalışmalara hedefleri olan bir ağabeyimizdi” dedi.

Bizim çalışmalarımızda başımızdaki büyüklere hep başkanımız derdik diyen Anadolu Gençlik Dergisi Genel Başkanı Salih Turhan “Hep farklı isimler tasnif ederdik ama Adnan Demirtürk ağabeyimize biz başkanım diyemedik. Hep ağabey olarak ifade ettik. Biz İmam-Hatip lisesinde öğrenciyken bize öyle bir yaklaşımı vardıydı ki, ilk görüşmemizde bütün kemiklerimizi kıracak gibi sarılırdı. Çok şaşırmıştım. Bize ne babamız ne kardeşlerimiz ne de başka birisi bu şefkatle sarılmamıştı. Bu kadar sarılmasındaki mana düşünce neydi, sonrasında anladık. Göstermelik değildi bu sarılması. O sarılması tamamen kardeş halindeki bütün camiadaki gençlerimize aynı sevgi aynı aşkı istiyordu. Hiçbir gencimizin sacının teline dahi zarar gelmemesi için mücadele gösteriyordu. İnşallah biz Anadolu Gençlik kadromuzla Milli Görüş kadromuzla Adnan ağabeyimizin vefamızı çalışmamızla inşallah göstermiş olacağız. Bundan sonraki süreçlerle alakalı da, onun koymuş olduğu hedefleri nasıl onun dönemindeki çalışan gençlerimiz bildilerse, öğrendilerse, ondan sonraki nesillerde inşallah rahmetli genel başkanlarının ağabeylilerinin çalışmalarını görecekler bilecekler ve tanıyacaklar. Kıymetli ağabeylilerine, hem ailelerine, hem davamızın diğer mensubu kardeşlerimize ve tüm insanlığa tekrar başsağlığı diliyoruz” şeklinde konuştu.

Haber: Yusuf Öztürk / Vakfıkebir / CİHAN  

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 19 Haziran 2012, 22:51 tarihinde Flash Haberler, Genel, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
BÖLGEMİZDE TEK

BÖLGEMİZDE TEK

BÖLGEMİZDE TEK BEŞİKDÜZÜ İLÇEMİZE, BÖLGEMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN! Beşikdüzü Ahmet... [Devamı]
KADİR GECESİ’NE ÖZEL CANLI YAYIN PROGRAMI

KADİR GECESİ’NE ÖZEL CANLI YAYIN P...

VAKFIKEBİR’DE, KADİR GECESİ’NE ÖZEL CANLI YAYIN PROGRAMI DÜZENLENDİ Vakfıkebir İlçe... [Devamı]
MÜFTÜLÜK PERSONELİ VE VATANDAŞLARDAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA TAM DESTEK

MÜFTÜLÜK PERSONELİ VE VATANDAŞLARDAN KAN...

MÜFTÜLÜK PERSONELİ VE VATANDAŞLARDAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA TAM DESTEK Kızılay’ın Vakfıkebir... [Devamı]
MÜFTÜ KÖKSAL TRT TRABZON RADYOSU’NUN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

MÜFTÜ KÖKSAL TRT TRABZON RADYOSU’NUN CAN...

MÜFTÜ KÖKSAL TRT TRABZON RADYOSU’NUN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU Video  Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
MÜFTÜ KÖKSAL İLE ÖZEL RÖPORTAJ

MÜFTÜ KÖKSAL İLE ÖZEL RÖPORTAJ...

Vakfıkebir İlçe Vaizi Ekrem Akbaş’ın, İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal ile Zekat konusunda... [Devamı]
MÜFTÜ KÖKSAL, MERCAN FM’DE TOSUN PAŞA’NIN KONUĞU OLDU

MÜFTÜ KÖKSAL, MERCAN FM’DE TOSUN P...

MÜFTÜ KÖKSAL, MERCAN FM RADYOSU’NDA TOSUN PAŞA’NIN KONUĞU OLDU Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ZEKAT ve FİDRELERİNİZİ GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRMAYA TALİBİZ

ZEKAT ve FİDRELERİNİZİ GERÇEK İHTİYAÇ SA...

KIYMETLİ KARDEŞLERİMİZ! Türkiye Diyanet Vakfı Vakfıkebir Şubesi olarak Zekat, Fidre, Fidye ve... [Devamı]
Popüler Haberler


BÖLGEMİZDE TEK

BÖLGEMİZDE TEK

BÖLGEMİZDE TEK BEŞİKDÜZÜ İLÇEMİZE, BÖLGEMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN! Beşikdüzü Ahmet Gün Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fen Bilimleri... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar