MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
MÜFTÜ KÖKSAL: “HAİNLER BİZİ BÖLEMEYECEK”

MÜFTÜ KÖKSAL: “HAİNLER BİZİ BÖLEMEYECEK”

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, terörü kullanarak memleketimizi parçalamak ve insanlarımızı ayrıştırmak isteyen hainlerin yürüttüğü tüm faaliyetlerin başarısız olacağını söyledi.

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, “Memleketimizin bu ateş çemberi içinde bulunmasına rağmen bundan etkilenmemiş olması tesadüfi değildir. Çünkü milletimiz geçmişten bu güne mağdurlara, kimsesizlere, muhtaç olanlara yardım etmiştir; hatta ekmeğini bölüşmüştür. Gerek Halep’te, gerekse gruplarımızın içinde bulunan Suriyelilere yapmış olduğumuz yardım bunun göstergesidir. Başta Türkiye Diyanet Vakfı olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşları Afrika’da ve dünyanın muhtelif yerlerinde kimsesizlere yardım ediyor, imdada yetişiyor. Ben bu bölgede bu milletin ayakta kalmasının en büyük sebebi olarak bunu gördüm. Çünkü İnfak önemli bir görevdir. Paylaşmaktır, bölüşmektir. İnfak sadece zenginlerin görevi değil, hepimizin görevidir. Zengin daha fazla verir, ben de imkânıma göre veririm. Allah Resulü’nün (sav) “Yarım hurma ile de olsa cehennemden korunun” buyurmasının sebebi budur” dedi.

“BU SIKINTILAR GEÇİCİDİR”

Batı’nın görmek istemediğini milletimizin yaptığına işaret eden Müftü Köksal, “Bu millet kadirşinastır, değer bilir, imdada yetişir. Bu gün dünya üzerinde diğer milletlerin yapamadığı, yabancı kaldığı; ama milletimizin İslam Dini’nin geleneklerinden aldığı ilhamla dünyaya öğrettiği şey budur. Yani Müslümanlar infak yapacaksın deyip de durup beklemek, hiçbir şey yapmamak yerine, bu gün dünyaya infakın, kardeşliğin nasıl yapılacağını gösterdi. Bugün medeni olduğunu iddia eden Batı’nın yapamadığını, beceremediğini, istemediğini gösteren milletimize çok teşekkür ediyoruz. Hakk razı olsun. Bu sıkıntılar geçicidir. Tüm bunlar oluyorken Yüce Allah da Müslümanlar dahil, bütün insanları imtihan ediyor. Müslüman kimliği ile dolaşıp da farklı mihraklara yardım edenler de, onların içimizdeki piyonluğunu, maşalığını yapanlar da bu imtihanın içersindedirler. Bir de, elimizdeki nimetleri iyi değerlendirememek gibi bir sıkıntımız var. İnternet, akıllı telefonlar birer nimettir. Bunları kullanırken, değerlendirirken insanlığın ve milletimizin faydasına, Müslümanların faydasına kullanılmalı. Şayet onların aleyhinde bir şey ortaya çıkarsa biz bu nimetleri kullanamıyoruz demektir ve sıkıntı o zaman başlıyor” şeklinde konuştu.

“KENDİ İÇİMİZDEKİ HAİNLERLE UĞRAŞIYORUZ”

Anadolu yurt edinildikten itibaren sürekli iç düşmanlarla, kendi içimizdeki hainlerle uğraştığımıza dikkat çeken Köksal, “İnsanların ayrıştırılmasına dönük yapılan bütün çalışmalar insanlığa ihanettir. Bunları yapanların da kendi içinde bulundukları üst durumla bir problemleri var demektir. Bu, Müslümanlığa yakışan bir durum değil. Müslüman olduğunu iddia edenler bunları yapmamalı. Bir Müslüman nerede öldürülürse öldürülsün, kesinlikle insanlığa, devletine ihanet etmedikten sonra ölümü hak etmez. Hak etse de bunun karşılığını verecek olan devlettir. Devletin ötesinde kişiler insanları cezalandırmaya kalkarsa anarşi ortaya çıkar. Bu gün Suriye’de yaşanan terörün içine Türkiye de çekilmek isteniyor. Ancak devletimiz bunları bulundukları yerlerde yok etmeye çalışıyor. Bu gün DAEŞ’in, PYD’nin, diğer terör örgütlerinin yok edilmeye çalışılmasının da anlamı budur. Bunu iyi anlamak lazım. Müslümanın da eğlenmeye hakkı vardır. Kuralına göre eğlenip eğlenmemesi bizi ilgilendirmez. Ama bir eğlence yerinde birilerinin öldürülmesi, onların özgürlüğünün kısıtlanması demektir. Eğer onlar kabahat işliyorlarsa devlet kabahatlerini ortadan kaldırır. Eğer Allah’ın nezdinde günah işliyorlarsa Allah gerekeni yapar. Ama biz hiç kimseyi en baştan günah işliyor, yahut günahkar veya günahkar değil diye ikiye ayırarak günahkarlar cezayı hak ediyor, öldürülmeyi hak ediyor diye kendi kendimize hiç kimsenin karar vermesi ve ölümünü icra etmesi doğru değildir. Bu fesattır, yer yüzünde bozgunculuktur; bozguncuların akıbeti de bellidir” ifadelerini kullandı.

Ziya FİDAYE

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 06 Ocak 2017, 08:59 tarihinde Dünya, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy Mahallesi Merkez Camii’nde Yaptığı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar