MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
MÜFTÜ KÖKSAL: “MEDYA DAHA FAZLA SORUMLULUK ÜSTLENMELİ”

MÜFTÜ KÖKSAL: “MEDYA DAHA FAZLA SORUMLULUK ÜSTLENMELİ”

ÖZEL HABER: Ziya FİDAYE

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, ülkemizin içinde bulunduğu durum karşısında medyanın ve medya mensuplarının daha duyarlı olması ve daha fazla sorumluluk üstlenmesi gerektiğini söyledi.

Müftü Köksal, şu anda sürdürmekte olduğumuz sınır ötesi harekâtta ordumuzun zafere ulaşmasını ve vatan evlatlarının sağ salim memlekete dönmelerini temenni ederek buyuklimanexpress’e yaptığı özel açıklamada, öncelikle memleketimizin ve İslâm Dünyası’nın, mazlum ve mağdur olan milletlerin umudu olduğuna dikkat çekti.

“AMAÇ TÜRKİYE’NİN İNSİYATİF ALMASINI ÖNLEMEK”

Türkiye’nin örnek gösterilen, gıpta ile bakılan; olumsuz bir durum ortaya çıktığında da; ‘Acaba Türkiye ne yapacak?’ diye beklenen ve kendisinden beklentilerin olduğu bir memleket olduğunun altını çizen Müftü Köksal, “Yüz yıl önce bu memleketin başına örülmek istenen çorap, bu gün daha değişik metotlarla, ama aynı ülkeler tarafından yeniden örülmeye çalışılıyor. Kabul edemedikleri, Türkiye’nin bu gün maruz kaldığı durumu kabul etmeyişidir. Türkiye’nin İslâm Dünyası’nın önderliğine soyunmasına, onlara yol göstermesine, onlara örnek olmasına karşı çıkmadır. Bu gün yapılmak istenen, Türkiye’nin inisiyatif almasını önlemektir. Aslında ülkemizin, devlet büyüklerimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği mücadele; Suriye’nin Kuzeyinde oluşması kuvvetle muhtemel bir boşluğu ve bu boşluğa yerleşmeye çalışan terör örgütlerine fırsat vermemektir. Çünkü böyle bir durum memleketimizi sürekli tehdit altında bırakacak, oralar terör yuvalanması haline gelecek, dolayısıyla memleketimiz, güneyinden çepe çevre kuşatılacaktır. Bu duruma yönelik önlem alınmıştır. Allah Teâlâ, İnşallah bizi bu terör belâsından kurtaracak” dedi.

“DÜŞMANLA İŞBİRLİĞİ YAPAN İHANET ÇETELERİ VAR”

Memleketimizin düşmanları ile işbirliği yapan, ihanet çeteleri olduğuna dikkat çeken Köksal, “İhanet çeteleri geçmişte de oldu, bu gün de var. İçerden hainler olduğu müddetçe dışarıdaki düşman da cesaretle davranıyor. Dolayısıyla kendi yapacaklarını işbirlikçilerine ihâle ediyorlar. Yıllarca bu memleketin içinde barındığı, bu memleketin ekmeğini yediği, bu memleketin gölgesinde barındığı, güvenliğinden istifade ettiği halde, bu memleketin aleyhinde çalışmaktan bir türlü vaz geçememiş, Allah Teâlâ’nın kendisine bahşetmiş olduğu insanlığını kaybetmiş maalesef şer odaklarının yönlendirdiği insanlar var. Düşmanlarımız bunlardan cesaret alıyorlar. Ancak biz, memleket olarak İslâm’dan almış olduğumuz erdemi her zaman koruyacağız” şeklinde konuştu.

“SİVİLLERİ KORUMAK UĞRUNA ŞEHİTLER VERİYORUZ”

Mehmetçiğimizin sınır ötesi harekâtta insan unsurunu ön planda tuttuğunu dile getiren İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, “Mehmetçiğimiz sivillere zarar gelmesin diye uğraşıyor. Hatta şehitleri de onun için veriyoruz. Topyekûn bir kırıma gitmiyoruz. Sadece teröristleri cezalandırmak istiyoruz. Onun için de hain odaklar, düşman birlikleri bizlere zararlar veriyor. Allah Teâlâ şehitlerimize rahmet eylesin, Onlara mükâfat ikram etsin. Ama dünya bunu seyrediyor; düşmanlarımız da bunu görüyor, dostlarımız da görüyor. İnşallah yüce Allah bize bunun karşılığını verecektir” ifadelerini kullandı.

“DEĞERLERİMİZDEN ÖDÜN VERMEYECEĞİZ”

Müslüman toplum olarak değerlerimizle var olduğumuzun altını çizen Köksal, “İslâm bize değer getirdi, Allah Teâlâ bize değer verdi; bu coğrafyada bulunduğumuz süre içerisinde bu değerlerden ödün vermeyeceğiz. Milletimiz İslâm’a girmeden önce de bu değerlere sahipti. İslâm geldi, olmayanları da bize kazandırdı, olanları da pekiştirdi. Dolayısıyla biz değerlerimizle varız ve bu değerlerimize her zaman sahip çıkacağız. Mühim olan şudur: Hangi işi yaparsak yapalım, bu işimizi olması gerektiği gibi yapacağız. Hangi işi yaparsak yapalım, muhakkak ölçü ile davranacağız. Elbet de gazetecilerimiz vardır, medyamız vardır. Onlar bizi ve toplumu bilgilendiriyorlar, Allah razı olsun. Bu bilgilendirme ile dünyadan haberimiz oluyor, askerimizden haberimiz oluyor. Ordumuzun sınır ötesi terörle mücadelesinde bizlere haber veriyorlar. Bilgi ediniyoruz, Allah kendilerinden razı olsun. Ama bununla birlikte dezenformasyon dediğimiz yanlış bilgi, yahut algı oluşturmaya dönük yanlış bilgi verenler de vardır. Allah Teâlâ onların şerrinden muhafaza buyursun. Vatandaş bilgilensin diye doğru bilgiyi vatandaşa vermek için mücadele edenler de hiç kuşkusuz hem kamu hizmeti görüyorlar, hem de sevap işliyorlar. Onları da ayrıca takdir etmek lazım. Bizim gözümüz, kulağımız, hiç kuşku yok ki doğru bilgiyi bize ulaştıran medya kuruluşlarıdır. Yerelde de, genelde de böyledir. Allah Teâlâ doğru bilgiyi ulaştıran bütün kardeşlerimize, meslek erbabına mükâfat ikram etsin. Onlara çok teşekkür ediyorum, iyi ki varlar” dedi.

“İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLMALIYIZ”

Köksal açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Bir memleketin geleceğini belirleyen en önemli unsur, orada işini doğru yapanlarla fikir birliği yapmaktır. Biz bu gün memleketimizin içinde bulunduğu durum karşısında, memleket büyüklerimizle fikir birliği içerisindeyiz, onlara destek veriyoruz. Silahaltına çağrılıncaya kadar bizim yapmamız gereken, devlet büyüklerimizle, devletimizle işbirliği yapmak, fikir birliği yapmaktır. Sonuçta devletimiz böyle bir karar aldı ve bu kararın gereğini yapmak üzere ordumuz harekete geçti, Mehmetçiğimiz Afrin’de, bölgeyi terörden arındırmak için canı pahasına mücadele veriyor ama memleketimiz de, düşmanlarımızla mücadele halinde. Hem fikir planında, hem din konusunda, hem onların vekâlet verdikleriyle her alanda memleketimiz düşmanlarımızla mücadele halinde. Bu savaşın içinden çıkabilmek için topyekûn seferberliğe ihtiyaç var. Bu gün memleketimizin içinde bulunduğu durum şu; Hem mağdur olanlara maddi yardımda bulunuluyor; onların yiyecek, giyecek ve içeceklerini veriliyor, diğer taraftan da terörle mücadele veriliyor. Bu kolay bir iş değildir. Bu bağlamda işimizi güzel yapacağız; işimizi güzel yapıyorken de ölçülerimize dikkat edeceğiz. Tahriklere kapılmayacağız, ölçülü davranacağız ama haddini bildirmek istediklerimize de ölçüler içeresinde haddini elbette bildireceğiz. Yüce Allah bizlere, düşmanlarımıza karşı güç-kuvvet ikram eylesin, Islah olmayan düşmanlarımızı yerin dibine batırsın. Vekâlet verdiklerini, bize ve Mehmetçiklerimize silah doğrultan grupları da İnşallah onlarla birlikte yerin dibine batırsın. Mehmetçiğimize sağ salim memlekete dönmesini nasip eylesin, sevdiklerine kavuştursun İnşallah.”

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 03 Mart 2018, 16:55 tarihinde Dünya, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Medya, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy Mahallesi Merkez Camii’nde Yaptığı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar