MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
MÜFTÜ KÖKSAL’DAN, 15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ MESAJLAR

VAKFIKEBİR’DE İCRA EDİLECEK OLAN 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI

VE MÜFTÜ KÖKSAL’DAN ÖNEMLİ MESAJLAR

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla; şehitlerimiz anısına ilçede düzenlenecek olan programlarla ilgili bilgilendirmede bulunan Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, FETÖ Terör örgütü ve hain kalkışma ile ilgili de önemli mesajlar verdi.

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, 15 Temmuz Şehitleri anısına ilçede düzenlenecek olan anma programlarıyla ilgili; “15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıldönümünde halkımızı, genç nesilleri özellikle geleceğin büyükleri ve karar alıcıları olan çocukları bu meselenin gerçek nedenleri ve müsebbipleri konusunda bilgilendirerek mukaddes değerlerle ilgili müteyakkız bir anlayış farkındalığı oluşturmak istiyoruz” dedi.

Müftü Köksal, 15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıldönümü dolayısıyla yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefli üniformasının altına saklanan bir grup hain, düşmanların talimatıyla milletin kısıtlı imkânlarıyla tedarik edilen silah donanımını millete, vatana, istiklale ve mukaddes değerlere yönelterek darbeye teşebbüs etti. 249 şehit ve 2196 gazi, bu kalkışmayı canlarıyla püskürtmüş, vatanımızı yeniden bize armağan etmiştir.

İhtiraslarının esiri olmuş zavallı güruh, kişisel ve örgütsel çıkarları için vatanı müstemleke haline getirmek dâhil her şeyi yapabileceklerini göstermişlerdir. Üstelik ikiyüzlülüğe uydurulan takiyye kılıfı ile yıllarca birçok Müslümanı din ile Allah ile aldatmış, toplumun ahengini bozmuş, vahdete zarar vermişlerdir.  En büyük zararı dine, dindara, vatana, vatansevere, bayrağa ve mukaddesata vermişlerdir. İhtirasları, onları düşmanla işbirliğine sürüklemiş, Kur’an’ın buyrukları ve Peygamber’in uygulamaları da onları vatana ihanetten alıkoyamamış, arzu ve isteklerinin esiri olmuş, hevâ ve heveslerini tanrı edindikleri anlaşılmıştır.

Aslında yaşanan bir mülahaza, hayatı anlayış ve algılayış, şartsız teslimiyette muhatabın kim olacağı, beşer cinsinden tabi olmaya layık olanın kim olduğu sorudur.

Tabii ki, bir ihanet projesiyle uyuşturulmuş ve hipnotize edilmiş bir kitle kendisine telkin edilen bidatı, hurafeyi ve gizemi din olarak kabul etmiştir. Peygamberin uygulamalarını toplumsal hayatın tâ ortasına yerleştireceğine; peygamberi, rüyalarla, ait oldukları gruba müjde vermekle meşgul, gizemli bir figür haline getirmiş, sanal bir din anlayışını benimsemişlerdir.

Bu durumda bilinmesi gereken en önemli husus, dini bilginin kaynağı nedir ve bu nereden alınmalıdır. Yaz Kur’an Kursları bu sebeple çok önemlidir. Zira devletimiz Diyanet İşleri Başkanlığı marifetiyle, yerelde müftülükler kanalıyla her yaştan vatandaşına tabi ki, çocuklara dini öğretme görevini, bütün imkânlarını seferber ederek yerine getirmektedir. Din, kendi içinde aidiyet oluşturmuş herhangi bir gruptan değil bu işe gönül vermiş ve mesai harcamış bizzat işi bu olan, devletin himayesinde ve kontrolünde olan, İslam’ın ana kaynaklarını referans alan Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan öğrenilmelidir.

Dün İstiklal mücadelesi günlerinde olduğu gibi bugün de milletimizin kendi izzet ve haysiyetine sahip çıkması, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin hürriyet, irade ve bekasına yönelik girişilen ihanet kalkışmasına karşı hiç tereddüt etmeden tankların önüne yatan, silahlara meydan okuyan, bedenlerini bu vatan için siper eden, canlarını din-ü devlet mülk-ü millet, istiklal ve istikbalimiz için feda eden ve şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi anmak, gazilerimizi yâd etmek, bıraktıkları onurlu mirası gelecek nesillere aktarmak için toplumsal bilince katkı sağlamaya yönelik İlçemiz Müftülüğünce bir dizi program düzenlenmiştir. Bu vatanı bize armağan eden bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun.”

15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yılında, verdiğimiz şehitlerimiz ve bu vatan için canlarını feda eden bütün şehitlerimizin aziz ruhları için Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nün düzenleyeceği programlar şöyle:

15 Temmuz Şehitlerini Anma Programları

Programın

Sırası

Adı

Yeri

Tarihi

Saati

1

Kur’an Tilaveti ve Mevlid

Yeni Cami

11/07/2017

13.00

2

Anma Programları İstişare Toplantısı

Gençlik Merkezi

13/07/2017

14.30

3

Şehitlerimizi Anma Özel Programı

96 Yaz Kur’an Kursu

14/07/2017

10.30

4

Kur’an Ziyafeti ve Hatimlerin Duası

İlçedeki 90 Cami

14/07/2017

11.30

5

Şehitleri Anma Etkinliği

Gençlik Merkezi

14/07/2017

14.00

6

Camilerin Açılması ve Kur’an Tilaveti

İlçedeki 90 Cami

15/07/2017

23.55

7

Salaların Okunması

İlçedeki 90 Cami

16/07/2017

00.13

8

Sabah Namazı Buluşması

Yalıköy Yalıköy C.

16/07/2017

03.30

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 11 Temmuz 2017, 23:50 tarihinde Dünya, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy Mahallesi Merkez Camii’nde Yaptığı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar