MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
MÜFTÜ KÖKSAL’DAN YAZ KUR’AN KURSLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

MÜFTÜ KÖKSAL’DAN YAZ KUR’AN KURSLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, Yaz Kur’an Kursları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, çocuklarımıza dini destek ve dini eğitimle alakalı verilmesi gerekenlerin verileceğini söyledi.

Yaz Kur’an Kurslarının özellikle öğrencilere yönelik olduğunun altını çizen Müftü Köksal, “İbadeti, itikat ve inanç esaslarını sağlam kaynaktan, uzman eller vasıtasıyla öğrencilerimize aktaracağımız kurumsal bir çalışmadır. Aynı zamanda güzel ahlakın dimağlara, beyinlere yerleşmesi açısından da önemli bir çalışmadır. Nicelerimiz vardır; camilerden öğrendiğimiz bilgilerle dini hayatımızı sürdürmekteyiz. Belki de ölünceye kadar öyle devam edecek. Onun için yaz Kur’an Kursları önemlidir” dedi.

“KURSLARIMIZ DEVLET KONTROLÜNDEDİR”

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, haftada beş gün üçer saat olmak üzere öğrencilerle en doğru ve disiplinli bir şekilde ilgileneceklerini de hatırlatarak, “Kız öğrencilerimizin eğitimi için de yetişkin kadın öğreticilerimizi görevlendirdik. Kurslarımız tamamen devlet kontrolünde ve gözetimindedir. Sağlam bir bilgiyi vermek için Diyanet İşleri Başkanlığımız bütün teşkilatı ve 130 bin personeliyle bu hizmeti vermek için bütün imkânlarını seferber etmiştir. Biz de ilçe olarak 130 görevlimizle birlikte öğrencilerimize Yaz Kur’an Kurslarında gereken bilgi ve donanımı verebilmek için gece gündüz çalışacağız, bunun sözünü veriyoruz. Bütün arkadaşlarımız kendilerine tebliğ etmiş olduğumuz Yaz Kur’an Kursları talimatı doğrultusunda davranacaklar, öğrencilerimizi kendi çocukları gibi benimseyecekler; kendi çocuklarının geleceğe ait umutları, beklentileri neyse onları da o beklenti ve umut doğrultusunda yetiştirecekler. Dini destek ve dini eğitimle alakalı olarak verilmesi gereken neyse bu süreç içersinde verilecek. Biz, öğrencilerimizi Diyanet İşleri Başkanlığımızın açmış olduğu kurslara bekliyoruz” şeklinde konuştu.

“15 TEMMUZ’DAN İBRET VE DERS ALMAK LAZIM”

Bilgisi kendilerinde menkul, bidat ve hurafe üzere kurulu bir din anlayışını vermek isteyenlerin topluma vereceği zararı hepimizin bildiğine vurgu yapan Müftü Köksal, “15 Temmuz böylesi bir sürecin sonucudur. Onun için ibret ve ders almak lazım. Kurslarımızı mütemadiyen kontrol edeceğiz, denetleyeceğiz. Kurslardaki eğitim- öğretim nasıl sürdürülüyor, öğrencilerin devamı nasıl yapılıyor, öğrencilerin takibi yapılıyor mu? Öğrenci bu gün gelmedi, velisini arayacak ve öğrencinin neden gelmediğini öğreneceğiz. Hocamız bunu yapacak. Ancak denetimin esas vatandaş tarafından yapıldığı da bilinmelidir. Ben öğrencimi gönderdim, ama bir şeye maruz kaldı, onu da bilmek zorundayız ki; biz onun tekrarını önleme adına ve öğrencilerimizin mağdur edilmemesi adına bunları önemsiyoruz” ifadelerine yer verdi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 06 Haziran 2017, 22:33 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Medya, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar