ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
MÜFTÜ ŞAHAN, 15 TEMMUZ RUHUNU YORUMLADI

VİDEO GÖRÜNTÜ HABERİN ALTINDADIR

MÜFTÜ ŞAHAN, 15 TEMMUZ RUHUNU YORUMLADI

ÖZEL HABER / ZİYA FİDAYE

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Büyüklimanexpress Editörü Gazeteci Ziya Fidaye’ye yaptığı özel açıklamada, 15 Temmuz’a kadar vitrindeki kardeşlik, sevgi ve hoşgörünün, 15 Temmuz gecesi canavarlık ve hainliğe dönüştüğünü söyledi.

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Gazeteci Ziya Fidaye’ye yaptığı özel açıklamada, “15 Temmuz’da ülke olarak büyük bir badire atlattık, büyük bir felaketin eşiğinden döndük. Eğer başarılı olunsaydı bu gün biz bunları konuşamayacaktık. 15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, halkımızın tankların altına gövdesini koyarak ölüme, şahadete koşmasıyla hamd olsun atlattık. 250’nin üzerinde şehidimiz ve 2.190’dan fazla gazimizle gurur duyuyoruz. 15 Temmuz Destanı’nı onlara borçluyuz. 15 Temmuz gerçekten bir destandır ve bunu gelecek nesil daha iyi anlayacak. Bizler, 15 Temmuz’un canlı şahitleriyiz” dedi.

“ŞEHİD TABUTUN İÇİNDE AMA CESET YOK”

Müftü Şahan, “Mesela bir Sabri Ünal var. 1996 yılında kendisinin köyünde imamlığa başladım ilk defa. Üzerinden iki defa tank geçen adam o. İlk tank geçtiğinde bir şey olmadı, ama ikincisinde kolunu kaybetti ve gazi oldu. Diğer kahramanımız Musa Doğan da tankın önüne yatanlardan. Yine 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Safiye Bayat’ın, tüfeğin namlusunu halka doğrultan hainlere karşı tek başına verdiği mücadeleyi unutmak mümkün değil. Yine Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Polis Merkezimiz bombalandı  ve 51 kahramanımız şehid oldu. Öyle ki; görenler anlatıyor,  şehid tabutun içinde, ama ceset yok. Yanmış ve geriye küçücük bir kemik parçası kalmış” ifadelerine yer verdi.

“YUNANLILAR BİLE BOMBALAMADI GAZİ MECLİSİ”

Müftü Recep Şahan, “Gölbaşı’ndaki 51 kahramanımızı şehid eden Yunan değil, Yunan uçağı değil. Türkiye Büyük Millet Meclisi bombalandı o gece. Türkiye Büyük Millet Meclisi, tarihinde hiç bombalanmadı, işgal girişiminde bulunulmadı o geceye kadar. İstiklal Savaşı’nı yöneten Gazi Meclis’tir orası. Yunanlılar bile yapmadı ama; 15 Temmuz gecesi 4 sene önce bu memleketin ekmeğini  yiyen, bu memleketin uçağı ile, bu memleketin insanının vergileriyle alınmış o uçaklarla milletin meclisine bomba yağdırıldı. Peki kimdi bunu yapan? ‘Altın Nesil’ diye lanse edilen, insanlara örnek nesil olarak gösterilen malum insanlar tarafından bombalandı. 15 Temmuz’a kadar vitrinde ne vardı? Kardeşlik vardı, hoş görü vardı, diyalog vardı, sevgi vardı, gönlü hoş eden, insanların duyduğu zaman hayır diyemeyeceği güzel şeyler vardı. Ama 15 Temmuz gecesi vitrin dağıldı, vitrinin arkasında bunların olmadığı, esas canavar, hain  bir nesilin olduğunu  gördük. Öyle bir beyin yıkanmışlık var ki; kendi insanına bomba yağdıracak kadar, kendi memleketine, meclisine, polisine, halkına kurşun sıkacak kadar gözü dönmüş bir nesil varmış meğer” şeklinde konuştu.

“15 TEMMUZ BİR YÖNÜYLE FAYDALI OLDU”

Şahan, “Çok şehid verdik, binlerce vatanseverimiz gazilik mertebesine erdi ama 15 Temmuz’un bir yönüyle faydası oldu. Milletimiz hakikati gördü ve uyandı. O yüzden gövdesini tankın altına koydu. Şunu da gördük ki; bir insan normal şartlarda tankın altına yatamaz. Kıbrıs Harekatı’nda Beşparmak Dağları ile anlatılanlara bakarsak; o tankın Beşparmak Dağlarına çıkması da mümkün gözükmüyor. Ama o andaki ruh, o andaki Allah’ın indirdiği iman gücü tankı oraya çıkarıyor. İşte 15 Temmuz gecesi tankın altına yatan Sabri Ünallar ve diğerleri. Burada Allah, bu insanlara bir cesaret indirmiştir. O imanla, o güçle, şehitlik ruhu insana onu kazandırıyor. Onu Allah bu millete indirdi o gece ve bu badireleri atlattık. Şehidlik ve Gazilik iki önemli payedir bizim için. Ucunda ölüm var ama; daha ilerisinde cennet olan dinin verdiği bir payedir. Eğer Allah yolunda ölürsem şehidim diyorsun, Cennet garanti; kalırsam gaziyim yine öyle, her halükarda kârdayım diyorsun ve Allah Allah diyerek bu kutlu yola koşuyorsun. Biz 15 Temmuz’u böyle değerlendiriyoruz. Ama yeni neslin daha iyi anlaması için bize düşen, bu yolu devam ettirmek, bu ruhu terk etmemek, sen-ben kavgasına düşmemek, parti- pırtı davasına girmemek, kısır çekişmelere girmeden; parti – pırtı, cemaat, tarikat v.s. bunları bir kenara bırakarak memleket savunması söz konusu olduğu zaman, 15 Temmuz’da olduğu gibi elimize bayrağı alıp, Allah Allah diyerek düşmana meydan okuma noktasında birleşmek, aynı ruhu taşımak durumundayız” şeklinde konuştu.

HABERİN VİDEO GÖRÜNTÜSÜ

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 14 Temmuz 2020, 23:05 tarihinde Dünya, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Medya, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar