ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, ilçedeki görevine başlamasının ardından din görevlileriyle ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, 1 Haziran 2020 tarihli atama onayı ile Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevine atanan ve 09 Temmuz 2020 tarihi itibariyle de ilçedeki görevine başlayan Müftü Recep Şahan, aylık mutat personel toplantısının ilkini gerçekleştirdi.

Hikmet Kaan İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda, 16 Temmuz 2020 Perşembe günü saat 13.30’de gerçekleştirilen toplantıya, daire personeli ile birlikte, ilçedeki tüm camilerde ve Kur’an kurslarında görev yapan imam hatip, müezzin kayyım ve Kur’an kursu öğreticileri katıldı.

İlçe Müftüsü Recep Şahan’ın, toplantının hayırlara vesile olması dilek ve temennisiyle başladığı toplantıda ilk olarak müftülük şefi Refik Altuntaş, gündeme ilişkin konu başlıklarından bir kısmını personelle paylaştı. Daha sonra Müftü Şahan, diğer gündem maddeleriyle,  kurumsal kapasitenin geliştirilmesi, din hizmetleri, eğitim hizmetleri ve yayın hizmetleriyle ilgili maddeler halinde belirlediği gündem konularını din görevlileriyle paylaştı.

Tanışma ağırlıklı geçen toplantıda, çalışma sistemi ve disiplini ile ilgili de bilgiler paylaşan Müftü Şahan din görevlilerine, 3D olarak formüle ettiği; Diyanet’e, Dine ve Devlete karşı temel görev ve sorumluluk bilinciyle hizmette bulunmaları tavsiyesinde bulundu.

Kendisinden önce ilçede müftülük yapan ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 1 Haziran 2020 tarihli atama onayı ile; Samsun Atakum İlçe Müftülüğü görevine atanan Hüseyin Köksal’ın, personel ve vatandaşlarla birlikte ilçede yaptığı hizmetlerden de övgüyle söz eden Müftü Recep Şahan, devraldıkları hizmet bayrağını daha yukarılara taşımak için aynı hizmet aşkı, birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu ile çalışacaklarını söyledi.

İlçe Müftüsü Şahan ayrıca, Türkiye Diyanet Vakfı’nın vekaletle kurban organizasyonu konusunda vatandaşların bilgilendirilmesi, kurbanlarını Türkiye Diyanet Vakfı’na emanet edecek olan vatandaşların ilçe müftülüğüne yönlendirilmesi ve bu konuda kendilerine yardımcı olunmasını istedi.

Toplantıda, 15 Temmuz hain darbe girişiminin dördüncü  yılı dolayısıyla, başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere, mukaddesat uğruna canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi de rahmet ve dua ile anan Müftü Şahan, gazilerimize sağlık-afiyet temennisinde bulundu.

Mithat Güdü – Doğru Haber61

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 16 Temmuz 2020, 16:57 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar