VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Müftü Tokdemir için veda yemeği düzenlendi

ahmet-tokdemir-iftar

Fotoğraflar için tıkla…

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Ahmet Tokdemir için veda yemeği düzenlendi

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Ahmet Tokdemir’in İl Müftü yardımcılığı görevine atanması ve bayramdan sonra ilçeden ayrılacak olması nedeniyle İlçe Müftülüğü tarafından onuruna veda yemeği (iftar programı) düzenlendi.

Vakfıkebir Has Bahçe’de düzenlenen iftar yemeğine Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy, Trabzon İl Müftüsü Veysel Çakı, Belediye Başkanı Hayri Birinci, bazı ilçe müftüleri, daire amirleri ve din görevlileri katıldılar.

Sunuculuğunu İlçe Vaizi Osman Öztürk’ün yaptığı veda programının iftardan önceki bölümünde İmam Hatip Ali Osman Birinci’nin Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından iftar yemeğine geçildi.

Programın iftardan sonraki bölümünde ise ilk konuşmayı Vakfıkebir İlçe Müftüsü Ahmet Tokdemir yaptı. Tokdemir konuşmasında, “Altı yıldan beri Vakfıkebir İlçe Müftüsü olarak görev yapıyorum. Memnuniyetle buraya geldim ve memnuniyetle buradan ayrılıyorum. Burada herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Özellikle din hizmetlerinin yanında halkımızın birliğini, beraberliğini, kardeşliğini pekiştirmek amacıyla çalışmalar yaptık. Kayda değer bir eksiklik olmadı; Bundan dolayı tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İdarecilerimiz ve daire amirleriyle de çok iyi ilişkilerimiz oldu. Sayın Kaymakamımızla birlikte son üç yıldan beri çalışıyoruz. Bizlere olan teveccühünden ve din hizmetlerine yaptığı katkılarından dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. İl Müftümüzle dört yıldan beri çalışıyoruz. Aynı şekilde teveccühlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyor, bundan sonraki görevinde kendisine başarılar, sağlık ve afiyet diliyoruz. Sayın Belediye Başkanımız her hususta bizlere yardımcı olmuştur; kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Daire amiri arkadaşlarımıza, ilçe müftülerimize, İl müftü yardımcılarımıza, daire personelimize, din görevlilerimize, kuran kursu öğreticilerimize ve Vakfıkebir ilçemizin esnafına ve tüm insanlarına hepsine teşekkür ediyorum; sağlık ve mutluluklar diliyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum” şeklinde konuştu.

Din görevlileri adına konuşan merkez Yeni Camii İmam Hatibi Ali Uçar da konuşmasında, “İnsan için aslolan arkada hoş bir seda bırakabilmektir. Sayın Müftümüz bizde bu hoş sadayı bırakmıştır. Hocamız hiç bir zaman kürsüyü boş bırakmadı ve irşad konusunda bizlere çok yardımcı oldu. Dini konuları çekinmeden halka anlattı; bu hususta da hocamızın ayrı bir yeri vardır. Bizler kendisinden çok memnunuz. İl Müftü Yardımcılığı görevinde kendisine başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Ardından Rotasyon sebebiyle Denizli İl Müftülüğü görevine atanan Trabzon İl Müftüsü Veysel Çakı yaptığı konuşmasında, kendisinin ilçe müftüsü olduğu dönemlerde de Vakfıkebir İlçe Müftüsü Ahmet Tokdemir ile birlikte çalıştığını, Müftü Tokdemir’in hem iyi bir idareci, hem örnek bir baba, hem de iyi bir dost olduğunu belirtti. İl Müftüsü Çakı Müftü Tokdemir’in İl Müftü yardımcılığı görevini istemesiyle ilgili olarak, “O aslında ben Trabzon’dayım diye İl Müftü yardımcılığını istedi ama maalesef beraber çalışamayacağız. Vazgeçmek istiyor ama yakın olduğu için de vazgeçemiyor” şeklinde espride bulundu. Müftü Tokdemir’e İl müftü yardımcılığı görevinde başarılar dileyen İl Müftüsü Veysel Çakı, “Biz dünyada da faniyiz sadece görevde değil. Mesele sonuç itibariyle Allah’ın sevdiği bir kul olabilmek, güzel hizmet edebilmektir. Bu memleketin hizmete ihtiyacı var, dürüst insanlara ihtiyacı var. Allah hayırlı hizmetlerde hepimizi muvaffak kılsın.  Hepinize hayırlı bayramlar diliyorum. Allah iftarınızı da oruçlarınızı kabul etsin. Bizi buraya davet edenlerin, hizmetimizde bulunanların geçmişlerine Allah gani gani rahmet eylesin. Hepinize hayırlı akşamlar diliyorum” dua ve temennilerinde bulundu.

Son olarak konuşan Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy da, İlçe Müftüsü Tokdemir ile birlikte çalışmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kaymakam Arısoy hem İl Müftüsü Veysel Çakı hem de İlçe Müftüsü Ahmet Tokdemir’e sağlık ve afiyet içerisinde yeni görev yerlerinde başarılar diledi. Arısoy ayrıca İlçe Müftüsü Ahmet Tokdemir’e çalışmalarındaki başarılarından dolayı belge, İl Müftüsü Veysel Çakı’ya da ilçedeki din hizmetlerine katkılarından dolayı plaket takdim etti.

Fotoğraflar için tıkla…

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 07 Ağustos 2013, 01:28 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar