MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ - ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU -
Müftü Tütüncü (60) dua ve gözyaşları arasında ebediyete uğurlandı

muftu omer tutuncu ugurlandi1

Fotoğraflar facebook sayfamıza yüklenmiştir…

Video görüntü haber metninin altındadır…

Müftü Tütüncü (60) dua ve gözyaşları arasında ebediyete uğurlandı

Yakalandığı amansız hastalığa yenik düşen Beşikdüzü İlçe Müftüsü Ömer Tütüncü, sevenlerinin dua ve gözyaşları arasında ebedi istirahatgâhı’na uğurlandı.

Beşikdüzü İlçesi’nde toplam 6 yıl 3 ay görev yapan Müftü Tütüncü, yakalandığı amansız hastalığa yenik düştü. Tütüncü, Vefatından bir süre önce Trabzon Kaşüstü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gördü. Ardından Ankara’ya götürülen Müftü Tütüncü buradaki 15 günlük tedavi sürecinin ardından vefatından 2 gün önce ambulans ile Akçaabat İlçesi Beşirli Mahallesi’ndeki evine gönderildi. 22.11.2014 Cumartesi günü akşamüzeri aniden rahatsızlaşan Beşikdüzü İlçe Müftüsü Ömer Tütüncü önce Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, oradan da Kaşüstü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Müftü Tütüncü, 23.11.2014 Pazar günü gece saat 01.00 sularında yaşamını yitirdi.

60 yaşında vefat eden, evli ve 3 çocuk babası olan Beşikdüzü İlçe Müftüsü Ömer Tütüncü’nün cenazesi, 24.11.2014 Pazartesi günü öğle namazını müteakip Akçaabat Derecik Mahallesi Karaman Camii’nde Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir’in kıldırdığı cenaze namazının ardından aynı yerdeki aile kabristanlığında, sevenlerinin dua ve gözyaşları arasında toprağa verildi.

Müftü Tütüncü’nün cenazesine, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Enver Hacısalihoğlu, İl Emniyet Müdürü Murat Köksal, İl Müftüsü Keramettin Demir, Rize İl Müftüsü Yusuf Doğan, çok sayıda belediye başkanları, daire amirleri, Diyanet Trabzon Eğitim Merkezi öğretim görevlileri, çalışan ve emekli il ve ilçe müftüleri, okul müdürleri, öğretmenler, Diyanet camiasından çok sayıda Kur’an kursu öğretmeni, imam-hatip, müezzin kayyım, müftülük çalışanları ile esnaf ve sevenleri katıldı.

Merhum müftümüz Ömer Tütüncü’ye Yüce Allah’tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine, Beşikdüzü Müftülüğü personeline ve Diyanet camiasına sabır ve başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

MÜFTÜ ÖMER TÜTÜNCÜ’NÜN ÖZ GEÇMİŞİ

04.02.1954 yılında Trabzon ili Akçaabat ilçesinde dünyaya geldi. 1965 yılında Derecik Beldesi Karaman Mahallesi’nde ki Karaman Köyü İlköğretim Okulu’ndan mezun oldu. Mezun olduğu 1965 yılında Trabzon İmam-Hatip Lisesi 1. devresine kayıt oldu. 1966 yılında açılan yatılılık imtihanını kazanarak Samsun İmam-Hatip Lisesi’ne naklen kayıt yaptırdı. 1972 yılında Samsun İmam-Hatip Lisesi’nin 2. devresinden mezun oldu. Memuriyet hayatına 31.08.1972 Trabzon ili Sürmene ilçesi Yeniay Beldesi Merkez Camii’nde İmam-Hatip olarak başladı. Aynı camide 01.11.1975 yılına kadar görev yaptıktan sonra aynı yıl Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü’ne kaydoldu. 1979 yılında Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. 30.12.1979 yılında Ardahan ili Göle ilçesinde müftü olarak görevine başladı. 15.12.1980 yılında İstanbul Haseki Eğitim Merkezi’nde 3. dönem müftüler ve vaizler ihtisas kursuna katıldı. 15.02.1983 yılında Eğitim Merkezi’nden mezun oldu. 12.03.1983 yılında Almanya’nın Berlin şehrinde din görevlisi olarak görevlendirildi. 5 yıl 3 ay yurt dışı görevinde bulunan hocamız, 01.07.1988 yılında yurt içi görevi olan Giresun Cezaevi Vaizliğine başladı. Eylül 1988’de Ordu ili Gülyalı ilçesine naklen atandı. İlçede 12 yıl hizmet yaptıktan sonra 11.09.2000’de Giresun ili Bulancak İlçe Müftülüğü’ne atandı. Aynı ilçede 8 yıl hizmet yaptıktan sonra 29.08.2008’de Trabzon İli Beşikdüzü İlçe Müftülüğü’ne naklen atandı. Evli ve 3 çocuk babası olan Müftü Ömer Tütüncü, son görev yeri Beşikdüzü İlçesi’nde toplam 6 yıl 3 ay görev yaptı. (Mithat GÜDÜ)

Video görüntüler

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 24 Kasım 2014, 17:20 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, beraberinde ilçe vaizi Nuri Dural ile birlikte Kaymakam... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar