VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Muhtarlar tepkili

Muhtarlar tepkili

Beşikdüzü ilçesinin 17 köy muhtarı, AK Parti Beşikdüzü ilçe Başkanı, İl Genel meclisi üyesi Harun Demirci’nin adaletsiz hizmet dağıttığını belirterek, ortak bir açıklama yaptılar.

150 BİN LİRAYI 2 KÖYE PAY ETTİLER

Beşikdüzü ilçesinin 16 köy muhtarı, AK Parti Beşikdüzü ilçe Başkanı, İl Genel meclisi üyesi Harun Demirci’nin adaletsiz hizmet dağıttığını belirterek, ortak bir açıklama yaptılar.

İlçe başkanı Harun Demirci’nin 25 köy 2 belde ve 6 mahallenin oylarıyla Beşikdüzü’nün sorunlarını Trabzon’a taşımak ve çözümlemek için seçilmiş İl Genel Meclis üyesi olduğunu belirten muhtarlar, “Maalesef Başkan Demirci, bu sorumluluğu göstermemiş olduğunu bu son olayda gözler önüne sermiş, adeta Kutluca köyü muhtarı gibi bir tavır sergilemiştir. Bu paranın Kaymakamlığa gelmeden direkt Trabzon’dan ihale edilmesi son derece yanlıştır ve bizi çok rahatsız etmiştir. Sel afeti geçiren Beşikdüzü’nde köy yolları perişan haldeyken, muhtarların büze ya da 2-3 milyara su deposu v.b. ihtiyacı varken bu paranın böyle pay edilmesi çok yanlıştır.”diye sert tepki gösterdiler.

İHALE TRABZON’da YAPILDI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar tarafından Trabzon’a betonlama için gönderilen 1 milyon 700 liranın 150 bin lirası Beşikdüzü’nün köy yollarının betonlanması için ayrıldığını belirten muhtarlar, bu paranın Beşikdüzü’ne hiç nakledilmeden İl Özel İdaresi kanalı ile ihale edilerek, 80 bin lirası Kutluca Köyü’ne, 70 bin lirası ise, Çakırlı köylerine beton olarak verildi.

ETİK ve AHLAKİ DEĞİL

Beşikdüzü’nün gerek beton, gerekse alt yapı bakımından en gelişmiş köyünün Kutluca olduğunu ifade eden muhtarlar şöyle konuştu. “İlçe Başkanı Harun Demirci Kutluca’dan olması dolayısıyla bu köy yıllardır en çok hizmeti alan köylerin başında gelmektedir. Bu vesileyle bu yıl betonlama olayında ilçe başkanının çok ince bir manevrayla kimseye duyurmadan, AK Parti yönetimiyle dahi paylaşma gereği duymadan bu hizmeti, kendi köyü Kutluca’ya götürmesi etik ve ahlaki yönden canımızı sıkmaktadır.”

HANGİ KRİTERE GÖRE VERİLDİ

Muhtarlar, “İlde KÖYDES ödenekleri dağıtılırken ilçemiz, ilçeler bazında en az ödeneği almış olup bunu gelişmişlik düzeyine, bazı kriterler göz önüne alınarak, yapıldığını söylemişlerdi. Acaba bu betonlama Kutluca Köyü’ne dökülürken hangi kriterler göz önüne alınmıştır? Trabzon’da örnek bir köy yaratılmak için bir proje yapılmış, Kutluca’da pilot köy seçilmişte, bizim mi haberimiz yoktur.”diye konuştular.

Konu ile ilgili olarak, önceki gün MHP Beşikdüzü ilçe Teşkilatı adına başkan yardımcısı Kazım Zıp’ta başkan Harun Demirci’yi sert bir dille eleştiren açıklaması gazetemizde yayımlanmıştı.

Tepki gösteren muhtarlar: Duygulu Köyü muhtarı Turan Elbir, Hünerli Sait Çağlar, Bayırköy, Naci Candaş, Şahmelik, Mehmet Uzuner, Çıtlaklı Bilal Çıtlak, Zemberek Ertuğrul Yılmaz, Yenicami Mehmet Olgun, Sayvancık Şaban Kıran, Gürgenli Adnan Demirbaş, Denizli Musa Barutçu, Dolanlı Mustafa Dübüş, Akkese Bülent Çakır, Ağaçlı Osman Çıtlak, Takazlı Mustafa Çolak, Ardıçatak, Mehmet Kılıç, Aksaklı Güngör Baykan

Haber: Muhammet TAŞ
www.besikduzugazetesi.com

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 08 Aralık 2012, 12:07 tarihinde Genel, Siyaset, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar