GENÇ NESİL YAZ PROGRAMI KIZ ÖĞRENCİLER CUMA NAMAZI BULUŞMASI - YÜRÜMEKTEN UTANIR OLDUK! - VAİZ OSMAN ÖZTÜRK VAKFIKEBİR’E VEDA ETTİ - TRABZONSPOR BAŞKAN VE YÖNETİMİNE - TURGAY GÜDÜ, MHK ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ -
MÜZİK ÖĞRETMENLERİMİZ

Diğer yazıları için tıklayınız…

MÜZİK ÖĞRETMENLERİMİZ

Bu haftaki yazımın konusu müzik öğretmenleri,

Öğretmenler arasında onların yeri bir başkadır. Herkes her branşta öğretmen olabilir ama, müzik öğretmeni olamazlar.

Müzik öğretmenliği, yetenek ister. Bir müzik aleti çalmak gerekir. Biraz sesin güzel olması lazım. Sadece öğrenciler değil, halkta senden bir şeyler bekler. Sen bir bakıma hem müzik öğretmeni hem de sanatçısın.

Sanatçıların olmadığı bir etkinlikte sana görev düşerse sanatçıları aratmadan o boşluğu doldurman gerekir. Sorumluluğunuz diğer öğretmenlere göre biraz daha fazla. Biz sizleri böyle görüyor, böyle değerlendiriyoruz.

Bir konser olduğunda ya sazınla ya da sesinle senden katkı beklenir. Bu durumlarda beni yok sayın diyemezsiniz, dememelisiniz.

Son yıllarda Beşikdüzü ilçesinde sazıyla ve sesiyle özellikle halk müziğimize katkıda bulanan müzik öğretmenlerimiz var. Uzun zamandır bu değerli insanları onura etmek istiyordum.

Bu hafta nihayet onları yazma imkanı buldum. Bugün varlar; yarın Allah göstermesin bir şey olursa onların yeri dolar mı? Pek mümkün gözükmüyor.

Bir gazeteci olarak yıllardır gittiğim okul etkinliklerinde, onları mutlaka sahnede görmüşümdür. Ya bağlamasıyla ya da okudukları türkülerle.

Biraz sonra isimlerini de yazacağım bu insanlar sevecen, güler yüzlü, kibirden uzak, işini seven, mesleğinden başkalarının da faydalanmasını isteyen  içimizden birileri. Onlara hep saygı duyarım. Benden küçük olsalar dahi.

Hepimizin bir vesile ile izlediği İMKB Fen Lisesi’nde görev yapan Kerameddin Kahyaoğlu, Şehit Öğretmen Gürhan Yardım Ortaokulu’nda görev yapan Tamer Kayış, Beşikdüzü Merkez Ortaokulu’nda görev yapan Kadir Aksu gibi ilçede iz bırakmış öğretmenlere son yıllarda Şalpazarı Doğancı Ortaokulu’nda  görev yapan Tonyalı Nikâr Kukuoğlu da eklendi. Sazı ve sesiyle bir çok sanatçıya taş çıkartacak cinsten.

Ancak, bu kızımızın yeri orası değil. O Beşikdüzü, Vakfıkebir gibi ilçelerde görev yapmalı. Bu mümkün olmuyorsa, en azından Şalpazarı merkezde olmalı. Kızımız çok şeyler yapmak istiyor ama sonuçta bir köy okulu. İmkanlar kısıtlı. Mesleğinde kendini burada gösterme şansı yok.

Böylesi yetenekli bir öğretmenimizin burada görev yapmasını hiç doğru bulmuyorum. Bu öğretmenimiz önümüzdeki eğitim-öğretim yılında mutlaka daha çok programların yapılabileceği, öğrencilerin ve halkın kendisinden daha çok istifade edebileceği bir yere verilmeli. Bu kızımıza orada yazık oluyor. Buradan Milli Eğitim yetkililerine duyurmak istiyorum. Kukuoğlu’nun yeri burası olamaz, olmamalı!..

Diğer yazıları için tıklayınız…

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 22 Haziran 2019, 23:04 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yazar 2, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 4.590 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
GENÇ NESİL YAZ PROGRAMI KIZ ÖĞRENCİLER CUMA NAMAZI BULUŞMASI

GENÇ NESİL YAZ PROGRAMI KIZ ÖĞRENCİLER C...

GENÇ NESİL YAZ PROGRAMI KIZ ÖĞRENCİLER CUMA NAMAZI BULUŞMASI Vakfıkebir Merkez Kur’an Kursu... [Devamı]
YÜRÜMEKTEN UTANIR OLDUK!

YÜRÜMEKTEN UTANIR OLDUK!...

 Diğer yazıları için tıklayınız… YÜRÜMEKTEN UTANIR OLDUK! Bazen sohbete başladığımızda... [Devamı]
VAİZ OSMAN ÖZTÜRK VAKFIKEBİR’E VEDA ETTİ

VAİZ OSMAN ÖZTÜRK VAKFIKEBİR’E VED...

VAİZ OSMAN ÖZTÜRK VAKFIKEBİR’E VEDA ETTİ Vakfıkebir’e veda eden Vaiz Osman Öztürk,... [Devamı]
TRABZONSPOR BAŞKAN VE YÖNETİMİNE

TRABZONSPOR BAŞKAN VE YÖNETİMİNE...

 Diğer yazıları için tıklayınız… TRABZONSPOR BAŞKAN VE YÖNETİMİNE Yıllardır yazıyorum.... [Devamı]
TURGAY GÜDÜ, MHK ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

TURGAY GÜDÜ, MHK ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ...

TURGAY GÜDÜ, MERKEZ HAKEM KURULU (MHK) ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)... [Devamı]
“ÇOCUKLARIMIZI YETİŞTİRMENİN ÖTESİNDE DAHA ÖNEMLİ İŞİMİZ YOK”

“ÇOCUKLARIMIZI YETİŞTİRMENİN ÖTESİ...

Kurslardan Fotoğraflar İçin Tıklayınız… MÜFTÜ HÜSEYİN KÖKSAL: “ÇOCUKLARIMIZI... [Devamı]
VAİZ OSMAN ÖZTÜRK GÖRELE’YE ATANDI

VAİZ OSMAN ÖZTÜRK GÖRELE’YE ATANDI...

VAİZ OSMAN ÖZTÜRK GÖRELE’YE ATANDI Vakfıkebir İlçe Vaizi Osman Öztürk, vaizler için... [Devamı]
Popüler Haberler


VAİZ OSMAN ÖZTÜRK VAKFIKEBİR’E VEDA ETTİ

VAİZ OSMAN ÖZTÜRK VAKFIKEBİR’E VED...

VAİZ OSMAN ÖZTÜRK VAKFIKEBİR’E VEDA ETTİ Vakfıkebir’e veda eden Vaiz Osman Öztürk, ilçe müftülüğü tarafından plaket ve çiçekle... [Devamı]
YÜRÜMEKTEN UTANIR OLDUK!

YÜRÜMEKTEN UTANIR OLDUK!...

 Diğer yazıları için tıklayınız… YÜRÜMEKTEN UTANIR OLDUK! Bazen sohbete başladığımızda eski insanların daha güçlü kuvvetli ve sağlıklı... [Devamı]
GENÇ NESİL YAZ PROGRAMI KIZ ÖĞRENCİLER CUMA NAMAZI BULUŞMASI

GENÇ NESİL YAZ PROGRAMI KIZ ÖĞRENCİLER C...

GENÇ NESİL YAZ PROGRAMI KIZ ÖĞRENCİLER CUMA NAMAZI BULUŞMASI Vakfıkebir Merkez Kur’an Kursu ‘Genç Nesil Yaz Programı’ sınıfı... [Devamı]
Anket
Yazarlarımız
Yorumlar