SÖMESTİR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRMAYIN! - BEŞİKDÜZÜ HARUN TOPAL STADYUMU - VAKFIKEBİR’DE 20 HAFIZ İCAZET ALDI - ALİ HOCA EBEDİYETE UĞURLANDI - ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET -
MÜZİK ÖĞRETMENLERİMİZ

Diğer yazıları için tıklayınız…

MÜZİK ÖĞRETMENLERİMİZ

Bu haftaki yazımın konusu müzik öğretmenleri,

Öğretmenler arasında onların yeri bir başkadır. Herkes her branşta öğretmen olabilir ama, müzik öğretmeni olamazlar.

Müzik öğretmenliği, yetenek ister. Bir müzik aleti çalmak gerekir. Biraz sesin güzel olması lazım. Sadece öğrenciler değil, halkta senden bir şeyler bekler. Sen bir bakıma hem müzik öğretmeni hem de sanatçısın.

Sanatçıların olmadığı bir etkinlikte sana görev düşerse sanatçıları aratmadan o boşluğu doldurman gerekir. Sorumluluğunuz diğer öğretmenlere göre biraz daha fazla. Biz sizleri böyle görüyor, böyle değerlendiriyoruz.

Bir konser olduğunda ya sazınla ya da sesinle senden katkı beklenir. Bu durumlarda beni yok sayın diyemezsiniz, dememelisiniz.

Son yıllarda Beşikdüzü ilçesinde sazıyla ve sesiyle özellikle halk müziğimize katkıda bulanan müzik öğretmenlerimiz var. Uzun zamandır bu değerli insanları onura etmek istiyordum.

Bu hafta nihayet onları yazma imkanı buldum. Bugün varlar; yarın Allah göstermesin bir şey olursa onların yeri dolar mı? Pek mümkün gözükmüyor.

Bir gazeteci olarak yıllardır gittiğim okul etkinliklerinde, onları mutlaka sahnede görmüşümdür. Ya bağlamasıyla ya da okudukları türkülerle.

Biraz sonra isimlerini de yazacağım bu insanlar sevecen, güler yüzlü, kibirden uzak, işini seven, mesleğinden başkalarının da faydalanmasını isteyen  içimizden birileri. Onlara hep saygı duyarım. Benden küçük olsalar dahi.

Hepimizin bir vesile ile izlediği İMKB Fen Lisesi’nde görev yapan Kerameddin Kahyaoğlu, Şehit Öğretmen Gürhan Yardım Ortaokulu’nda görev yapan Tamer Kayış, Beşikdüzü Merkez Ortaokulu’nda görev yapan Kadir Aksu gibi ilçede iz bırakmış öğretmenlere son yıllarda Şalpazarı Doğancı Ortaokulu’nda  görev yapan Tonyalı Nikâr Kukuoğlu da eklendi. Sazı ve sesiyle bir çok sanatçıya taş çıkartacak cinsten.

Ancak, bu kızımızın yeri orası değil. O Beşikdüzü, Vakfıkebir gibi ilçelerde görev yapmalı. Bu mümkün olmuyorsa, en azından Şalpazarı merkezde olmalı. Kızımız çok şeyler yapmak istiyor ama sonuçta bir köy okulu. İmkanlar kısıtlı. Mesleğinde kendini burada gösterme şansı yok.

Böylesi yetenekli bir öğretmenimizin burada görev yapmasını hiç doğru bulmuyorum. Bu öğretmenimiz önümüzdeki eğitim-öğretim yılında mutlaka daha çok programların yapılabileceği, öğrencilerin ve halkın kendisinden daha çok istifade edebileceği bir yere verilmeli. Bu kızımıza orada yazık oluyor. Buradan Milli Eğitim yetkililerine duyurmak istiyorum. Kukuoğlu’nun yeri burası olamaz, olmamalı!..

Diğer yazıları için tıklayınız…

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 22 Haziran 2019, 23:04 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yazar 2, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 4.844 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
SÖMESTİR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRMAYIN!

SÖMESTİR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRM...

SÖMESTİR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRMAYIN! 14 GÜN – GECE 900 Dolardan Başlayan Fiyatlarla… Anlaşmalı... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ HARUN TOPAL STADYUMU

BEŞİKDÜZÜ HARUN TOPAL STADYUMU...

 Diğer yazıları için tıklayınız… BEŞİKDÜZÜ HARUN TOPAL STADYUMU Beşikdüzü İlçe Stadyumu... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE 20 HAFIZ İCAZET ALDI

VAKFIKEBİR’DE 20 HAFIZ İCAZET ALDI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… VİDEO GÖRÜNTÜLER... [Devamı]
ALİ HOCA EBEDİYETE UĞURLANDI

ALİ HOCA EBEDİYETE UĞURLANDI...

ALİ HOCA EBEDİYETE UĞURLANDI Emekli Din Görevlisi Hacı Hafız Ali Kızkaban son yolculuğuna uğurlandı. Vakfıkebir... [Devamı]
ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET

ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDEN İLÇE MÜFTÜ...

ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi... [Devamı]
CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI...

‘CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI’NDA KUR’AN-I KERİM VE HATM-İ ŞERİF OKUNDU,... [Devamı]
İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ANLAMLI ZİYARET

İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ANLAMLI ZİYARET...

İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ANLAMLI ZİYARET Vakfıkebir Yalıköy İmam Hatip... [Devamı]
Popüler Haberler


BEŞİKDÜZÜ HARUN TOPAL STADYUMU

BEŞİKDÜZÜ HARUN TOPAL STADYUMU...

 Diğer yazıları için tıklayınız… BEŞİKDÜZÜ HARUN TOPAL STADYUMU Beşikdüzü İlçe Stadyumu yapıldığından buyana zaman zaman isim tartışması... [Devamı]
SÖMESTİR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRMAYIN!

SÖMESTİR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRM...

SÖMESTİR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRMAYIN! 14 GÜN – GECE 900 Dolardan Başlayan Fiyatlarla… Anlaşmalı Kartlara Taksit İmkanı Üç... [Devamı]
Anket
Yazarlarımız
Yorumlar