VAKFIKEBİR’DE KURTULUŞ COŞKUSU - KURTULUŞ YILDÖNÜMÜNDE KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUA EDİLDİ - HACI ZEHRA UÇAR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI - UMRE-MİRAÇ KANDİLİ’NDE MEDİNE’DEYİZ…! - İSMAİL KAYA EBEDİYETE UĞURLANDI -
MÜZİK ÖĞRETMENLERİMİZ

Diğer yazıları için tıklayınız…

MÜZİK ÖĞRETMENLERİMİZ

Bu haftaki yazımın konusu müzik öğretmenleri,

Öğretmenler arasında onların yeri bir başkadır. Herkes her branşta öğretmen olabilir ama, müzik öğretmeni olamazlar.

Müzik öğretmenliği, yetenek ister. Bir müzik aleti çalmak gerekir. Biraz sesin güzel olması lazım. Sadece öğrenciler değil, halkta senden bir şeyler bekler. Sen bir bakıma hem müzik öğretmeni hem de sanatçısın.

Sanatçıların olmadığı bir etkinlikte sana görev düşerse sanatçıları aratmadan o boşluğu doldurman gerekir. Sorumluluğunuz diğer öğretmenlere göre biraz daha fazla. Biz sizleri böyle görüyor, böyle değerlendiriyoruz.

Bir konser olduğunda ya sazınla ya da sesinle senden katkı beklenir. Bu durumlarda beni yok sayın diyemezsiniz, dememelisiniz.

Son yıllarda Beşikdüzü ilçesinde sazıyla ve sesiyle özellikle halk müziğimize katkıda bulanan müzik öğretmenlerimiz var. Uzun zamandır bu değerli insanları onura etmek istiyordum.

Bu hafta nihayet onları yazma imkanı buldum. Bugün varlar; yarın Allah göstermesin bir şey olursa onların yeri dolar mı? Pek mümkün gözükmüyor.

Bir gazeteci olarak yıllardır gittiğim okul etkinliklerinde, onları mutlaka sahnede görmüşümdür. Ya bağlamasıyla ya da okudukları türkülerle.

Biraz sonra isimlerini de yazacağım bu insanlar sevecen, güler yüzlü, kibirden uzak, işini seven, mesleğinden başkalarının da faydalanmasını isteyen  içimizden birileri. Onlara hep saygı duyarım. Benden küçük olsalar dahi.

Hepimizin bir vesile ile izlediği İMKB Fen Lisesi’nde görev yapan Kerameddin Kahyaoğlu, Şehit Öğretmen Gürhan Yardım Ortaokulu’nda görev yapan Tamer Kayış, Beşikdüzü Merkez Ortaokulu’nda görev yapan Kadir Aksu gibi ilçede iz bırakmış öğretmenlere son yıllarda Şalpazarı Doğancı Ortaokulu’nda  görev yapan Tonyalı Nikâr Kukuoğlu da eklendi. Sazı ve sesiyle bir çok sanatçıya taş çıkartacak cinsten.

Ancak, bu kızımızın yeri orası değil. O Beşikdüzü, Vakfıkebir gibi ilçelerde görev yapmalı. Bu mümkün olmuyorsa, en azından Şalpazarı merkezde olmalı. Kızımız çok şeyler yapmak istiyor ama sonuçta bir köy okulu. İmkanlar kısıtlı. Mesleğinde kendini burada gösterme şansı yok.

Böylesi yetenekli bir öğretmenimizin burada görev yapmasını hiç doğru bulmuyorum. Bu öğretmenimiz önümüzdeki eğitim-öğretim yılında mutlaka daha çok programların yapılabileceği, öğrencilerin ve halkın kendisinden daha çok istifade edebileceği bir yere verilmeli. Bu kızımıza orada yazık oluyor. Buradan Milli Eğitim yetkililerine duyurmak istiyorum. Kukuoğlu’nun yeri burası olamaz, olmamalı!..

Diğer yazıları için tıklayınız…

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 22 Haziran 2019, 23:04 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yazar 2, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 5.255 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
VAKFIKEBİR’DE KURTULUŞ COŞKUSU

VAKFIKEBİR’DE KURTULUŞ COŞKUSU...

VAKFIKEBİR’DE KURTULUŞ COŞKUSU Vakfıkebir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümü... [Devamı]
KURTULUŞ YILDÖNÜMÜNDE KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUA EDİLDİ

KURTULUŞ YILDÖNÜMÜNDE KUR’AN-I KER...

KURTULUŞ YILDÖNÜMÜNDE KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUA EDİLDİ Vakfıkebir’in düşman işgalinden... [Devamı]
HACI ZEHRA UÇAR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

HACI ZEHRA UÇAR SON YOLCULUĞUNA UĞURLAND...

HACI ZEHRA UÇAR (87) SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI Vakfıkebir İlçesi Sekmenli Mahallesi’nden... [Devamı]
UMRE-MİRAÇ KANDİLİ’NDE MEDİNE’DEYİZ…!

UMRE-MİRAÇ KANDİLİ’NDE MEDİNE̵...

UMRE – 14 GÜN / GECE MİRAÇ KANDİLİ’NDE MEDİNE’DEYİZ…! 950 Dolardan Başlayan... [Devamı]
İSMAİL KAYA EBEDİYETE UĞURLANDI

İSMAİL KAYA EBEDİYETE UĞURLANDI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…. İSMAİL KAYA EBEDİYETE... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE, “CAMİ-ENGELLİ BULUŞMASI” ETKİNLİĞİ

VAKFIKEBİR’DE, “CAMİ-ENGELLİ...

“KULLUK İÇİN YOK ENGEL, YETER Kİ SEN DE CAMİYE GEL” Vakfıkebir’de, “Cami-Engelli... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİNE “AİLE EĞİTİMİ SEMİNERİ” VERİLDİ

DİN GÖREVLİLERİNE “AİLE EĞİTİMİ SE...

DİN GÖREVLİLERİNE “AİLE EĞİTİMİ SEMİNERİ” VERİLDİ Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’ne... [Devamı]
Popüler Haberler


UMRE-MİRAÇ KANDİLİ’NDE MEDİNE’DEYİZ…!

UMRE-MİRAÇ KANDİLİ’NDE MEDİNE̵...

UMRE – 14 GÜN / GECE MİRAÇ KANDİLİ’NDE MEDİNE’DEYİZ…! 950 Dolardan Başlayan Fiyatlarla… Kredi Kartına 4 veya 5 Taksit İmkanı… “Sözde... [Devamı]
HACI ZEHRA UÇAR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

HACI ZEHRA UÇAR SON YOLCULUĞUNA UĞURLAND...

HACI ZEHRA UÇAR (87) SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI Vakfıkebir İlçesi Sekmenli Mahallesi’nden Hacı Mustafa Uçar’ın eşi Hacı Zehra Uçar... [Devamı]
KURTULUŞ YILDÖNÜMÜNDE KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUA EDİLDİ

KURTULUŞ YILDÖNÜMÜNDE KUR’AN-I KER...

KURTULUŞ YILDÖNÜMÜNDE KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUA EDİLDİ Vakfıkebir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yıldönümünde Kur’an-ı... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE KURTULUŞ COŞKUSU

VAKFIKEBİR’DE KURTULUŞ COŞKUSU...

VAKFIKEBİR’DE KURTULUŞ COŞKUSU Vakfıkebir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümü düzenlenen etkinliklerle kutlandı. İlk olarak... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar